Aktualności

WALCZYMY O ŻYCIE

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie i Absolwenci ZSO nr 12 w Gliwicach, Młodzi Gliwiczanie

Wolontariusze naszej szkoły od lat pomagają innym, teraz możemy zrobić naprawdę coś wielkiego- WALCZYMY O ŻYCIE. Bierzemy udział w konkursie Forum Młodych Pomysłów, do wygrania 8 tyś. zł, które chcemy przeznaczyć na zakup dwóch koncentratorów tlenu i dziesięciu ciśnieniomierzy na rzecz gliwickiego hospicjum. Dlatego apelujemy do Was Młodzi Gliwiczanie o pomoc, oddajcie głos na nasz projekt, udostępnijcie znajomym- cel jest szlachetny.

UWAGA!!!

Głosować można od 19/05/2021 godz. 10:00 – 26/05/2021 godz. 24:00

Głosować mogą tylko uczniowie klas 7 i 8 Szkół Podstawowych i Szkół Średnich, zamieszkali na terenie miasta Gliwice niezależnie od miejsca pobierania nauki.

Link do głosowania: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdN1WtY5r2nh2j1PFyFPcbAFIAkkLjK1nyCln2fSxrYs94sqg/viewform?usp=sf_link

Warto pomagać, bo dobro powraca.

Poniżej opis projektu:

Głównym celem tego działania jest walka o ludzkie życie. Marzymy, by zdobyć środki na zakup koncentratora tlenu i ciśnieniomierzy potrzebnych podopiecznym gliwickiego hospicjum. Możemy zrobić wiele, niestety pozyskanie przez uczniów takiej kwoty jest niemożliwe.

Nasze działania polegać będzie na: zbiórce najpotrzebniejszych przedmiotów do higieny osobistej, kosmetyków, kolorowanek, skarpetek i słodyczy. Chusteczki nawilżane, papier toaletowy, ręcznik papierowe, mydło w płynie, szampony, pielucho- majtki, podkłady itp. oraz piżamy i pościel zostaną przekazane na potrzeby hospicjum. Z kolei ze skarpetek, kolorowanek i kosmetyków (pomadek ochronnych do ust, maseczek do twarzy, pasty do zębów, dezodorantów, pianek do golenia itp.) zrobimy prezenciki dla każdego z podopiecznych. Do każdej niespodzianki zostanie dołączony bilecik z sentencją, coś słodkiego oraz kartki/ laurki wykonane przez uczniów naszej szkoły oraz przedszkolaków. Wolontariusze przygotują również plakat z podziękowaniem dla pracowników hospicjum. Ponadto jako podziękowanie dla osób, które wsparły naszą akcję, techniką komputerową wykonają zakładki do książki, Koronki do Bożego Miłosierdzia (odmawiana codziennie w hospicjum) oraz śpiewniki. Zadaniem wolontariuszy będzie także przygotowanie galaretek i ciasteczek, którymi poczęstujemy wszystkich należących do hospicyjnej społeczności. Chcemy pomóc materialnie naszemu hospicjum, bardzo zależy nam jednak także na spotkaniu z chorymi. W czasie spotkania przedstawimy nasz występ artystyczny. Nasze działania nie są jednorazowe, chcemy odwiedzać podopiecznych hospicjum raz w miesiącu. Wszystkie nasze działania zostaną w formie fotorelacji i sprawozdania zaprezentowane rodzicom uczniom i pracownikom szkoły oraz na stronie internetowej.

Już dziś dziękujemy za wsparcie naszego działania.

Opiekun wolontariuszy

Joanna Duda