Aktualności

SÓWKI WYSYŁAJĄ POCZTÓWKI

“Sówki” z Przedszkola Miejskiego nr. 43 z Gliwic-Brzezinki wysyłają pocztówki i odkrywają zalety poczty.

W dzisiejszych czasach pisanie do kogoś listów czy wysyłanie pocztówek z pozdrowieniami odchodzi w niepamięć. Każdy woli napisać SMS-a, wysłać e-maila, czy wiadomość na portalu społecznościowym, bo tak jest szybciej i wygodniej.

Chcemy od najmłodszych lat przekazać dzieciom tą ciekawą formę komunikowania się jaką jest wysyłanie listów i pocztówek, dlatego grupa „Sówki” z naszego przedszkola zdecydowała się dołączyć do ogólnopolskiego projektu i rozpoczynamy pocztówkową przygodę z innymi przedszkolami.

Projekt „Pocztówkowe Przedszkole” polega na wymianie listów i pocztówek z innymi przedszkolami z całej Polski.

Mamy nadzieję, że owocami tej pracy będzie świetna zabawa, a w przyszłości być może współpraca pomiędzy zaprzyjaźnionymi przedszkolami z całego kraju. Mamy również nadzieję, że nasi podopieczni poprzez tą akcję nie odejdą od tej wspaniałej formy komunikowania się z innymi i będą ją szerzyć dalej.