Samorząd szkolny

SZKOLNE MIKOŁAJKI

6 grudnia zagościł w naszej szkole świąteczny nastrój. Samorząd Uczniowski zorganizował szkolne Mikołajki. Pani Mikołajowa czyli Alicja, Elf czyli Malwina oraz Renifer – Joanna odwiedzili wszystkie klasy częstując uczniów cukierkami i składając życzenia. W tym wyjątkowym dniu, dominował w naszej szkole kolor czerwony – nie zabrakło również mikołajkowych czapek, reniferów oraz elfów.
Z okazji Dnia św. Mikołaja Samorząd Uczniowski zorganizował akcje na wspólne napisanie bajki p.t “drugie oblicze świąt…”. Reprezentanci samorządu chodzili po klasach zapisując fragmenty bajki i w ten sposób powstała humorystyczną historia Mikołaja i jego ekipy.
Zdjęcia z tego dnia oraz cała bajkę i możecie zobaczyć w galerii poniżej.

Zobacz galerię obrazków

DRUGIE OBLICZE ŚWIĄT…

Pewnego mroźnego, słonecznego poranka Święty Mikołaj obudził się z radosną myślą, że to już dzisiaj. Tak! Dziś jest ten dzień! Jak co roku od niepamiętnych czasów, wsiądzie do swoich sań i kiedy tylko nocne niebo rozbłyśnie miliardami gwiazd, pomknie przed siebie aby uszczęśliwić kolejne dzieci. Najcięższą pracę wykonywały jego renifery. Mikołaj postanowił przed śniadaniem zajrzeć do ich zagrody i podrapać kochane zwierzaki na ich miękkimi uszami. Nucąc cicho kolędę wyszedł przed dom i zastygł z przerażenia. Zagroda była pusta!
Zaczął ich szukać. Chcąc wejść do zagrody, na drzwiach zastał tylko kartkę, na której widniał napis: „Drogi Święty Mikołaju! W tym roku Cię wyręczymy i same dostarczymy prezenty”. Mikołaj bardzo się zdziwił, ale był zadowolony. Ucieszyło go, że renifery zrobiły coś od siebie. One chciały, żeby sobie odpoczął, a on wiedział, że robią to z myślą o dzieciach.
Renifery rozpoczęły rozwozić prezenty. Kiedy wyjechały, Mikołaj postanowił odwiedzić elfy, które były odpowiedzialne za pakowanie prezentów, ponieważ zaczął się nudzić. Okazało się jednak, że niektóre z nich się rozchorowały, więc musiał pracować sam, aby wszyscy dostali podarunki na czas.
Podczas pakowania rozbolał go brzuch, bo zajadał się słodyczami, które miały trafić do dzieci. Poszedł więc spać. Gdy się obudził było bardzo późno, a jego sanie zniknęły. Był przerażony. Nie miał czasu do stracenia. Musiał ruszyć w drogę aby każdy dzieciak dostał prezent. Na całe szczęście dopiero wtedy faktycznie się obudził, a wszystko okazało się być tylko złym snem. Wszystkie podarki zostały już dostarczone przez renifery, więc postanowił im podziękować i przygotować dla nich marchewki. Niestety marchewek zabrakło, bo wszystkie ukradły, a potem zjadły elfy. Całe szczęście Mikołaj miał w swoim płaszczu zapas warzyw. Już sięgnął po nie ręką i pech!- Były spleśniałe. Nasz bohater przypomniał sobie, że ma jeszcze jabłka. Sytuacja została opanowana. Renifery zjadły kolację i zasnęły.
Po godzinie przyjechała Pani Mikołajowa i powiedziała, że zawiodła się na reniferach, które słodko śpią. Postanowiła wraz ze Świętym Mikołajem przenieść je do zagrody, aby nie było im za zimno.
Nagle wskoczył tam elf- Gabryś. Wsiadł na renifera o imieniu Rudolf i odleciał. Rudolf był młody i rozbrykany, więc gdy uciekł, w domu Mikołaja i jego żony zaczęła się panika.
Niespodziewanie Rudolf wbiegł do kuchni i wypił całą zupę. Pani Mikołajowa zobaczyła, że nie ma już zupy, więc upiekła naleśniki. Poszła do toalety, a Rudolf korzystając z okazji zjadł kolejną potrawę. Gdy wyszła z toalety, spostrzegła, że zniknęły naleśniki.
– Jeśli naleśniki tak szybko znikają to przygotuję nowy posiłek- powiedziała głośno.
Przygotowała brukselki w sosie musztardowym, podawane z ryżem i zupą majonezową.

Po ugotowaniu stwierdziła, że przygotuje zasadzkę i ukryła się w szafie. Kiedy usłyszała kroki renifera w kierunku jedzenia, wyskoczyła z szafy. Potknęła się i zemdlała. Kiedy się przebudziła, zobaczyła coś strasznego…
Kuchnia była cała w jedzeniu, a szafki opustoszały. Posprzątała i poszła zobaczyć co robi Rudolf.
Nie znalazła go, przeszła cały dom, nigdzie go nie było, a kiedy wróciła zrezygnowana do kuchni zastała go nieprzytomnego na podłodze.
Zaniepokojona stanem zdrowia Renifera, Pani Mikołajowa zabrała go do elfów lekarzy. Tknęło ją jednak złe przeczucie i udała się do magazynu prezentów. Z przerażeniem zauważyła samotny prezent. Szybko podbiegła aby dowiedzieć się jak nazywa się osoba nieobdarowana. Na plakietce widniało imię „Gabriel”. Zaśmiała się, bo skojarzyło jej się to z elfem, który wywołał całą aferę. Wiedząc, że Mikołaja nie ma, bo jest zajęty, a renifery nie znajdowały się na miejscu, zabrała swojego własnego pupila- Iskierkę i wyruszyła w drogę.
Leciała bardzo długo. Ledwo zdążyła dostarczyć pakunek zanim nastał świt.
Później obserwowała wesołą reakcję dziecka, a następnie wróciła do siebie.

Tego dnia była z siebie bardzo zadowolona. Nie miała zamiaru pozwolić na smutek, negatywne emocje i zmianę dziecka. Jeszcze nie w te święta…
Bo przecież dla Mikołaja WSZYSCYWAŻNI.


Z okazji 103 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości Samorząd Uczniowski zaproponował konkurs dla uczniów naszej szkoły, który polegał na tym, ze każda klasa na drzwiach swoich sal wykona dekorację „drzwi do wolności”. Drzwi wejściowe sal lekcyjnych zostały udekorowane barwami narodowymi, symbolami Polski, ciekawostkami dotyczącymi tego okresu oraz fotografiami postaci, które pomogły Polsce wrócić na mapę Europy i odzyskać wolność.
Prace konkursowe oceniała specjalnie powołana do tego komisja.
Wyniki konkursu
Kategoria klasy 1-3:
I miejsce: klasa 1sk
II miejsce exeqo: klasa 1rn i 2wa
III miejsce: klasa 1ja
Kategoria klasy 4-8:
I miejsce: klasa 8bg
II miejsce: klasa 6dj
III miejsce klasa 5db.


GDY GAŚNIE PAMIĘĆ LUDZKA, DALEJ MÓWIĄ KAMIENIE – 13 GRUDNIA 1981 – PAMIĘTAMY!

 W tym roku przypada 40 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Nasza szkoła włączyła się w projekt, który skierowany jest dla uczniów i nauczycieli – „Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie – 13 GRUDNIA 1981 – PAMIĘTAMY!”. Uczniowie naszej szkoły na lekcji historii i godziny wychowawczej w ramach realizacji projektu obejrzeli film „Nie zabierajcie Mamy” i wystawę „Stan wojenny 1981-1983”. Film dokumentalny „Nie zabierajcie Mamy” przedstawia nieopowiedziane do tej pory historie działaczek „Solidarności” – kobiet aresztowanych i internowanych w trakcie trwania stanu wojennego w Polsce (13 grudnia 1981r. – 22 lipca 1983r.). W filmie umieszczono wspomnienia dzieci, które były naocznymi świadkami aresztowania swoich matek, pokazując tym samym, jak wielkie piętno wywarły tamte wydarzenia na ich dalsze życie. Głównym celem projektu „Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie – 13 GRUDNIA 1981 – PAMIĘTAMY” jest przygotowanie uczniów do świadomego przeżywania 40. rocznicy wprowadzenia w Polsce stanu wojennego.


Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania zainicjował w 2007 r. ówczesny komisarz Unii Europejskiej ds. zdrowia Markos Kyprianou. Jego celem jest zachęcenie dzieci do zdrowego odżywania się.

Śniadanie to najlepszy start w nowy dzień! – pod takim hasłem w poniedziałek 8 listopada w naszej szkole został zorganizowany Ogólnopolski Dzień Zdrowego Śniadania.

Śniadanie jest dla dziecka najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Badania naukowe potwierdzają, że uczniowie, którzy spożywają zdrowe śniadania:

  • mają energię do nauki i efektywnej pracy na lekcjach,
  • lepiej koncentrują się podczas lekcji,
  • popełniają mniej błędów,
  • są bardziej kreatywni,
  • mają lepsze wyniki na testach sprawnościowych

Cieszymy się, że taką akcję udało nam się zorganizować. Dzięki niej, poprzez zabawę, możemy nauczyć dzieci na czym polega zdrowe odżywianie.


29 października Samorząd Uczniowski zorganizował “Dzień koloru pomarańczowego”. W naszej szkole królował kolor pomarańczowy i wszystkie jego odcienie.  Uczniowie mieli na sobie element ubioru w tym kolorze lub w całości ubrali się w pomarańczowych barwach. W naszej szkole było zdecydowanie radośnie, kolorowo i energetycznie. Poniżej znajdują się zdjęcia klas: 1ja, 2wa, 2sk, 3żk 4la oraz 5db. Zapraszamy do galerii!


30 września to wyjątkowa data w naszej szkole ponieważ w tym dniu wszyscy chłopcy obchodzą swoje święto. Postanowiliśmy więc  wyróżnić ten dzień i wprowadzić do naszego ubioru coś charakterystycznego dla męskiej garderoby. We wszystkich naszych klasach uczniowie pojawili się  ubrani w piękne i kolorowe krawaty wykonane z różnych materiałów. Prezentowali się wyjątkowo wytwornie i elegancko. Nie miało znaczenia, czy był to chłopak, czy dziewczyna. Liczyła się tylko dobra zabawa i poczucie humoru, do którego dodatkiem być krawat.

Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy przyłączyli się do zabawy. Mamy nadzieję, że za rok wszyscy wezmą udział w naszej zabawie.
Wszystkim PANOM I CHŁOPAKOM raz jeszcze składamy najlepsze życzenia,
niech się Wasze życie na lepsze zmienia,
wielu przyjaciół, mnóstwo miłości,
ludzkiej przyjaźni i życzliwości.
Samorząd Uczniowski