ROZWIJAMY WYOBRAŹNIĘ INSPIROWANI TWÓRCZOŚCIĄ WŁADYSŁAWA HASIORA

11 września klasa VI bg obejrzała w Willi Caro wystawę niezwykłych dzieł Władysława Hasiora, które przyjechały do Gliwic z Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem. Poznawaliśmy jego kolaże, asamblaże, sztandary i rzeźby z ziemi.  Największe wrażenia zrobiły na uczniach, takie tytuły jak: „Wyszywanie charakteru”, „Polski chleb”, „Wdowa”, „Sztandar Czarnego Anioła”.

Z małym „Hasiorkiem” jako przewodnikiem po wystawie rozwiązywaliśmy zadania, krzyżówki, quizy, układaliśmy puzzle. Następnie uczniowie inspirowani twórczością artysty sami tworzyli asamblaże. Ruch wyobraźni może być niezwykle interesujący.