Grupa Pszczółki

Pszczółki (3-5 latki)

„Pszczółki” – grupa mieszana, do której uczęszczają dzieci 3, 4 i 5-letnie.

Dla większości z nas to pierwszy rok w przedszkolu, przekroczenie progu przedszkola było ogromnym wyzwaniem dla nas i dla naszych rodziców. Dzięki odpowiednim warunkom, zapewnieniu życzliwości i poczuciu akceptacji szybko zaklimatyzowaliśmy się w nowym otoczeniu.

Jesteśmy weseli, uśmiechnięci i ciekawi świata. Wszyscy lubimy się bawić, śpiewać
i tańczyć. Nasze zainteresowania pogłębiają się, zwiększa się też możliwość skupienia uwagi na jednym temacie. Poznajemy coraz więcej konkretnych własności przedmiotów i chłoniemy
z ciekawością informacje o bliższym i dalszym otoczeniu. Dużo czasu poświęcamy na naukę samodzielności i wspaniałą wspólną zabawę, podczas której uczymy się wielu nowych
i ciekawych rzeczy. W trakcie codziennych zajęć przyswajamy normy postępowania poprzez wprowadzanie umów i zasad. Naszą zasadą w kontaktach z innymi jest przysłowie „Nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe”. A nasz kontrakt mówi:

„Oczy – uważnie patrzą,

Uszy – uważnie słuchają,

Buzia – mówi miłe słowa,

Ręce – pomagają, pocieszają, głaszczą,

Nogi – chodzą.”

W przedszkolu czujemy się bardzo bezpiecznie, pobyt tutaj to czas przyjemności
i wszechstronnego rozwoju.