Wolontariat

W dniu 7 listopada br. wspólnie z wolontariuszami Wiktorią i Nikolą byliśmy również w gliwickim hospicjum. Tradycją stał się DZIEŃ GALARETKI więc przekazaliśmy pacjentom przygotowane przez nas słodkości oraz pięknie zapakowane kosmetyki, znalazło się COŚ FAJNEGO DLA KAŻDEGO, były też kolorowe obrazki wykonane przez naszych uczniów, zakładki do książek z Tajemnicami Różańca Świętego oraz Koronki do Bożego Miłosierdzia. Te małe podarunki zawsze sprawiają dużo radości chorym, ta radość to dzięki Wam, którzy od lat wspieracie nasze akcje. DZIĘKUJEMY

W tym roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji charytatywnej pod hasłem WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA NA KRESACH 2019. Zbieraliśmy słodycze,  przybory szkolne, zabawki oraz produkty spożywcze, Wasza pomoc była ogromna, uzbieraliśmy bardzo dużo darów. W dniu 7 listopada br. wszystkie zebrane rzeczy przewieźliśmy do Szkoły Podstawowej nr 2 w Rudzie Śląskiej skąd zostały przekazane jako prezenty mikołajkowe polskim rodzinom mieszkającym m. in. na Ukrainie. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim za okazane wsparcie. Bez Was nasze działania nie mają sensu.

Ale to nie koniec! W dalszym ciągu działamy na rzecz Hospicjum Bożego Miłosierdzia w Gliwicach. COŚ FAJNEGO  DLA KAŻDEGO i DZIEŃ GALARETKI – to akcje, które trwają cały rok w czasie wakacji również odwiedzamy chorych. PODZIEL SIĘ CUKIERKIEM – ta akcja z kolei polega na zbieraniu słodyczy, kończy się w grudniu, zebrane słodkości przekazujemy dzieciom z Domku Dobrych Serc działającym przy gliwickim hospicjum. I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem. Razem możemy więcej. Z góry dziękujemy za wszelką okazaną pomoc.

Od września 2019 roku w naszej szkole oficjalnie działa Szkolne Koło Wolontariatu. W dniu 30 października br. odbyło się pierwsze spotkanie wolontariuszy, zapoznali się oni z regulaminem oraz działaniami, którym będą musieli sprostać, a jest ich wiele. W dalszym ciągu będziemy wspierać Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach zbierając COŚ FAJNEGO DLA KAŻDEGO np. kremy do twarzy, rąk i stóp, pomadki do ust, maseczki, pianki do golenia, chusteczki nawilżające, apaszki itp. Będziemy kontynuować DZIEŃ GALARETKI, więc potrzebne będą galaretki. Pamiętamy też o dzieciakach z Domku Dobrych Serc w akcji PODZIEL SIĘ CUKIERKIEM, dla których zbieramy słodycze, aby umilić im Święta Bożego Narodzenia. Będziemy też pomagać zwierzętom, akcja ZŁOTÓWKA DLA FLORY od lat jest w naszej szkole i finansowo wspiera utrzymanie kucyka Flory- w końcu jesteśmy jej rodzicami chrzestnymi. Co roku NAPEŁNIAMY MISKI zwierzętom ze Schroniska dla Bezdomnych Psów i Kotów w Miedarach. Ciągle rodzą się nowe pomysły i oby tak było jak najdłużej. Jesteśmy otwarci na nowe wyzwania, aby im sprostać bardzo przyda się Wasze wsparcie.