Aktualności

NOC MUZEÓW

Noc Muzeów w Gliwicach odbywała się 15 maja od godziny 17.30 i jej temat brzmiał ,,Stulecie III powstania śląskiego – Tobie Polsko”.
Grupa młodzieży z naszej szkoły wybrała się tą imprezę kulturalną.
To tutaj – na Śląsku, równo 100 lat temu, Ślązacy walczyli, a chwilę później znaczna część górnego Śląska została wtopiona w II Rzeczpospolitą. Poniżej przedstawiam relację z tego wydarzenia.
Tydzień temu razem z moją koleżanką Olą, wybrałyśmy się na już wcześniej wspomnianą gliwicką noc muzeów i chciałybyśmy zdać wam relacje z tego wydarzenia. Aby dobrze odwzorować klimat tych arcygroźnych czasów przyjechała grupa rekonstrukcyjna. W willi Caro czekały na nas i na innych gliwiczan, głodnych wiedzy, różne aktywności m.in drukowanie, metodą linorytu, powstańczych ulotek. Można było również zbudować własne konstrukcje z kartonu i je przyozdobić. Przed willą Caro stanęła replika pojazdu ,,Korfanty”, a przed nią miły Pan ubrany na bojowo (co prawda nie wpasowujący się za bardzo w klimat tamtych czasów, ale mimo to wciąż bardzo miły). Dodatkowo jeżeli ktoś chciał zaczerpnąć informacji stricte teoretycznych to na rynku przygotowana była dawka właśnie takiej wiedzy, w postaci tablic z opisem tych zapierających dech w piersiach czasów.

Zobacz galerię obrazków z wiadomości- kliknij link