HOKUS POKUS

Dnia 8 listopada 2019 r., dzieci z grup “Sówek” i “Muchomorków” odbyły podróż do Żarek. Na miejscu przywitała nas przemiła Pani, z którą udaliśmy się do magicznego miejsca, zwanego HOKUS POKUS.

Nie na darmo to miejsce tak się nazywa. Powstają tam nieziemsko piękne, a zarazem smaczne lizaki i cukierki.

Dzieci miały okazję usłyszeć i zobaczyć jak wygląda produkcja tych słodyczy, jak również same brały udział w ich produkcji.

Po tych warsztatach przejechaliśmy do kolejnego miejsca, gdzie od progu czekały na nas Panie, które wprowadziły nas w świat pracy pizzermana.

Dowiedzieliśmy się z czego robi się ciasto potrzebne do pizzy i jaka jest kolejność nakładania składników.

Gdy już mieliśmy podstawową wiedzę, każde z dzieci otrzymało czapkę kucharską, i fartuszek, zadbało o to by rączki były czyste i dopiero wtedy można było wziąć się do pracy…

Wszystkie dzieci otrzymały ciasto, które musiały wyrobić i nadać im kształt, następnie dobrać składniki do swojej pizzy.

Po skończonej pracy, Panie umieszczały pizze w wielkim piecu, a gdy tylko były gotowe, dzieci z wielką przyjemnością mogły skonsumować to co same przygotowały 🙂