Aktualności

GRA HISTORYCZNA – KONKURS

Po raz pierwszy w naszej szkole został zorganizowany szkolny Konkurs p.t. „Historyczna Gra Planszowa”.

Konkurs skierowany był do uczniów kl. 7– 8. Jego przedmiotem było stworzenie gry planszowej o tematyce historycznej. Głównymi celami konkursu było promowanie, zapomnianej nieco rozrywki jaką są gry planszowe i towarzyskie, a przede wszystkim poznanie historii poprzez zabawę. W konkursie udział wzięło 12 gier stworzonych indywidualnie lub grupowo.

Wszystkie prace wzbudziły zachwyt organizatorów, a ich autorzy zasługują na pochwałę i uznanie. Podczas oceny jury zwracało uwagę na pomysł, staranność wykonania, estetykę pracy, fakty historyczne, formę i ilość włożonej pracy.

Laureatami konkursu zostali:

1 miejsce: Malwina Drabik klasa 7bg – “Mocarstwo Quiz wiedzy Historycznej”

2 miejsce: Marcelina Bucher klasa 7bs – “Pierwsza wyprawa Krzysztofa Kolumba”

3 miejsce: Aleksandra Morczyńska i Dominika Prus (gra grupowa) klasa 8pg- “Gród Przygód”