Aktualności

GALA FINAŁOWA PODSUMOWUJĄCA PROJEKT PT. DNI GLIWICKICH MŁODYCH NAUKOWCÓW

12 marca w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej w Gliwicach odbyło się podsumowanie trwającego 6 miesięcy projektu promującego naukę wśród najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Brali w nim udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, a także  przedszkolacy. W ramach projektu odbywały się warsztaty, wykłady oraz różnego typu naukowe konkursy. Nasze uczennice z klasy VIII kj : Martyna Ciechanowska, Alicja Jasińska oraz Emilia Kruczek zdobyły II miejsce z języka polskiego Naukowej Ligi Szkół Podstawowych i reprezentowały naszą szkołę w tym niezwykłym święcie nauki. Oprócz dyplomów otrzymały oczywiście piękne nagrody.

Młodzi ludzie zgromadzeni na uroczystości mogli w tym dniu uczestniczyć także w warsztatach na różnych wydziałach Politechniki Śląskiej, a także obejrzeć wystawy przygotowane przez koła naukowe uczelni.

Grażyna Borkiewicz-Barszcz