DZIEŃ NIEMIECKI

25 października 2019 r. po raz kolejny odbył się w murach naszej szkoły Dzień Niemiecki.

By choć przez chwilę wczuć się w deutsch – atmosferę, ów dzień stał się jednocześnie pretekstem do zorganizowania  Oktoberfest, który jest największym świętem ludowym na świecie i co roku odbywa się w Monachium.

Dla nas Oktoberfest był okazją do wspólnej zabawy, poznania tradycji i kultury naszych sąsiadów, jak również do urozmaicenia zajęć z języka niemieckiego.

Uczniowie z klas V jj i VI bs przygotowali prezentacje na temat Oktoberfest, które przybliżyły historię tego festynu, tradycje i  ciekawostki z nim związane oraz nawiązały do najciekawszych miejsc i zabytków regionu bawarskiego.

Uczniowie  ubrali się w przepiękne ludowe stroje bawarskie, spora grupa  ubrana była w barwy flagi niemieckiej.

Podczas przerw na uczniów czekały niespodzianki: degustacja galaretek, precli małych i oryginalnych bawarskich dużych. Wspaniałej imprezie  towarzyszyła muzyka bawarska.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za chęć wspólnej zabawy.

Organizatorzy: J. Juranko, B. Kałusek