DZIEŃ KOTA

Dziś, tj. 17 lutego obchodziliśmy nietypowe święto – „Święto kota”. W tym dniu wszystkie przedszkolaki upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół: dorysowując sobie wąsy oraz uszy. Następnie dzieci oglądały ilustracje przedstawiające różne koty, zapoznawały się z kocimi obyczajami oraz sposobami pielęgnacji kotów.

Były też wesołe „kocie zabawy”, takie jak: zabawy ruchowe przy piosenkach o kotach,  kotami – pluszakami, „kocie masażyki”, rozwiązywanie zagadek – „Z jakiej bajki jest ten kot?”, jak również wykonanie kociaķów z gazet.

Podczas tych wesołych zabaw nie zapomnieliśmy, że jednym z celów tego święta było podkreślenie znaczenia roli kotów w życiu człowieka oraz uwrażliwienie i zwrócenie uwagi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt.