Aktualności

DZIEŃ DZIECKA W PRZEDSZKOLU

Jak co roku 1 czerwca dzieci obchodzą swoje święto, czyli Dzień Dziecka. My uczciliśmy je 3 czerwca – w tym dniu, słońce świeciło nad NASZYM PRZEDSZKOLEM dla WSZYSTKICH DZIECI, a zamiast codziennych zajęć dydaktycznych zaproponowaliśmy naszym podopiecznym wiele atrakcji. Wszystko zaczęło się od wizyty policjanta i zwiedzaniu wozu policyjnego. Następnie na dzieci czekały niespodzianki na przedszkolnym placu zabaw; liczne gry i zabawy, muzyka, bańki mydlane, malowanie twarzy itp. Kolejna niespodzianka to przyjazd strażaków z OSP z Brzezinki. Podczas spotkania strażacy przybliżyli dzieciom zasady postępowania w przypadku pożaru, sposób alarmowania służb ratunkowych. Ratownicy zademonstrowali wykorzystywaną w akcjach aparaturę oraz wyposażenia wozu strażackiego. Dużą atrakcją okazał się pokaz sprzętu gaśniczego. No i pamiątkowe zdjęcie przed wozem strażackim.

Przed obiadem skorzystaliśmy z boiska do beach soccer’a, gdzie starsi koledzy ze szkoły chętnie pokazali swoje umiejętności piłkarskie i zagrali z przedszkolakami. Jak przystało na Dzień Dziecka – nie zabrakło smakołyków i drobnych prezentów.