Aktualności

ALLE JAHRE WIEDER

10 grudnia 2019 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 12 w Gliwicach odbył się XIV Miejski Konkurs Kolędy Niemieckiej „Alle Jahre wieder” pod patronatem Prezydenta Miasta Gliwice Zygmunta Frankiewicza.

Organizatorami konkursu było Towarzystwo  Społeczno – Kulturalne Niemców Województwa Śląskiego wraz z Oddziałem DFK Łabędy oraz ZSO 12 w Gliwicach.

W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 13 placówek. Uczestników podzielono na trzy kategorie wiekowe: dzieci przedszkolne, klasy  I – III i klasy IV – VIII szkoły podstawowej oraz na trzy kategorie wykonawcze: solista, duet  i zespół wokalny/ wokalno – instrumentalny.

W konkursie wzięło udział łącznie 116 uczniów. Wystąpiło 11 zespołów, 5 duetów i 13 solistów. Przygotowało ich 23 nauczycieli.

Celem konkursu było szerzenie i pielęgnowanie kultury, tradycji i języka niemieckiego jako języka mniejszości niemieckiej, stwarzanie uczniom możliwości rozwijania uzdolnień muzycznych i promowanie miasta Gliwice jako gminy wspierającej różnorodne inicjatywy lokalne.

Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki zakupione ze środków budżetu miasta Gliwice oraz z dotacji Konsulatu Republiki Federalnej Niemiec w Opolu, które to środki pozyskało Towarzystwo Społeczno – Kulturalne Niemców Województwa Śląskiego.

Trud organizacji całego przedsięwzięcia przyjął na siebie Zespołu Szkół Ogólnokształcących 12 w Gliwicach.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wyśmienitych występów, dzięki którym mogliśmy poczuć magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Wyniki konkursu.

« 1 z 5 »