Aktualności

WYNIKI SZKOLNEGO BUDŻETU UCZNIOWSKIEGO

I edycja Szkolnego Budżetu Uczniowskiego. Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom za pomysły i zaangażowanie. Zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach projektu.

SZKOLNY BUDŻET OBYWATELSKI

Szkolny Budżet Obywatelski-zagłosuj! Uwaga! Informujemy, że w ramach Szkolnego Budżetu Obywatelskiego zostało złożonych siedem projektów. Zapraszamy do zapoznania się z plakatami reklamującymi projekty! Głosowanie odbędzie się 10.05.2022 r.  

MOJE ULUBIONE ZWIERZĘ

Uczennica klasy 1 ja – Jadzia Bocheńska zdobyła 2 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym “Moje ulubione zwierzę” zorganizowanym przez ZSP w Gierałtowicach. Serdecznie gratulujemy Jadzi i życzymy dalszych sukcesów.

ROWEROWY MAJ

Ruszyła kampania Rowerowy Maj, która odbywa się w dniach 4-31 maja 2022r. Wiosenna kampania zachęca uczniów do wybierania aktywnego środka transportu podczas podróży do szkoły. Dziękujemy za tak liczne zaangażowanie naszych uczniów. Zapraszamy do wspólnej zabawy!  

DZIEŃ STROJU BIAŁO-CZERWONEGO

W dniu 29 kwietnia 2022 roku, Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień Stroju Biało-Czerwonego. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele naszej szkoły podstawowej ubrani byli w biało-czerwone stroje, a niektórzy uczniowie nosili przypięte biało-czerwone kotyliony, które wcześniej sami zrobili oraz namalowali na swoich twarzach flagi. Podkreśliło to jeszcze bardziej podniosłą symbolikę tego dnia i radość świętowania.

ŚWIĘTO FLAGI

Maj to miesiąc wypełniony ważnymi świętami i rocznicami, jak chyba żaden inny. Pierwszy maja, który tradycyjnie nazywamy „Świętem Pracy” wywodzI się ze Stanów Zjednoczonych. Drugiego maja obchodzimy „Święto Flagi Państwowej”. Jest to dzień, w którym poznajemy historię naszych barw narodowych. Kolejne święto majowe to rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, poprzez którą wspominamy uchwalenie przez naszych […]