Dzień Dziecka

Tegoroczny Dzień Dziecka świętowaliśmy na Zamku w Toszku. W Średniowiecze wprowadziła nas wizyta w podziemiach zamku, gdzie mieliśmy możliwość zobaczyć i spróbować życia z tamtego okresu. Odkrywaliśmy średniowieczne zawody, poznaliśmy miary i sposoby ważenia, dowiedzieliśmy się co jadano i w jaki sposób to przyrządzano. Odwiedzając podziemne lochy skazańców mieliśmy nawet sposobność sprawdzić jak karano złoczyńców. Pokonując kolejne piętra wstąpiliśmy również do sali kinowej, gdzie wyświetlono film przybliżający nam legendy toszeckie. Tu również odwiedziła nas Biała Dama, będąca główną bohaterką jednej z owych legend. Na samym szczycie budowli można było podziwiać nie tylko przepiękne widoki ale także ciekawą wystawę nowoczesnej sztuki.
Nasz dzień urozmaiciły zajęcia plastyczne podczas których poznaliśmy nowe techniki i własnoręcznie stworzyliśmy pamiątkowe obrazy, które na długo będą przywoływać wspomnienia z czasu spędzonego w tym magicznym miejscu.
Jak na Dzień Dziecka przystało nie zabrakło również słońca. Pogoda rozpieszczała i dawała okazję do przemiłego piknikowania i zabawy na zamkowym dziedzińcu.

Zobacz galerię obrazków z wiadomości- kliknij link

PNWM

Gościmy

Odwiedza nas 64 gości oraz 0 użytkowników.