DRODZY RODZICE

W związku z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej i aktualną interpretacją ZUS, za czas nieobecności pracownika w pracy w związku ze strajkiem nauczycieli, nie będzie przysługiwał zasiłek wypłacany przez ZUS, ponieważ:

"do obowiązków dyrektora szkoły i przedszkola należy zapewnienie uczniom bezpiecznych i higienicznych warunków pobytu na terenie placówki i nie zwalnia go z tego obowiązku przystąpienie nauczycieli do strajku. Strajk nie stanowi przyczyny odwołania zajęć w przedszkolu i szkole oraz jej zamknięcia."

Rodzice mogą skorzystać z urlopu wypoczynkowego lub opieki przysługującej z art. 188 kodeksu pracy (opieka nad dzieckiem - do ukończenia przez dziecko 14 roku życia - 16 godzin rocznie).

Wobec braku porozumienia strony rządowej z ZNP i FZZ pracownicy ZSO 12 podjęli w dniu 8 kwietnia 2019r. strajk bezterminowy. Bardzo prosimy o zrozumienie i wsparcie.

 

 Z wyrazami szacunku

Krystyna Blacha

PNWM

Gościmy

Odwiedza nas 67 gości oraz 0 użytkowników.