WYBORY SZKOLNE

5 października 2015 w naszej szkole odbyły się wybory do samorządu uczniowskiego.

Po podliczeniu wszystkich głosów wyniki okazały się następujące:

- W szkole podstawowej przewodniczącą została Julia Lewandowska z 74 głosami, zastępcą - Szymon Zimny, który zdobył 67 głosów.

- W gimnazjum stanowisko przewodniczącego przejął Ignacy Wróblewski (40 głosów), zastępcą został zaś Piotr Foik, na którego głosowało 38 osób.

Opiekunem samorządu szkolnego została pani Katarzyna Kołek (187 głosów).

Cieszymy się z wyników wyborów. Wierzymy, że przedwyborcze obietnice kandydatów zostaną spełnione i życzymy im wytrwałości w swojej pracy w roku szkolnym 2015/16.

W ubiegłym tygodniu nasza szkoła brała udział w akcji, której celem była obrona Yecenii Armenty Graciani – kobiety, która została niesprawiedliwie osądzona i skazana. Naszym zadaniem było przepisanie jak największej ilości skierowanych do prokuratora listów (w języku polskim i angielskim), które wzywały do uniewinnienia niesłusznie skazanej Yecenii w sprawie zabójstwa jej męża. Bardzo dużo przepisanych pism wpłynęło do samorządu. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, którzy poświęcili swój czas i przyłączyli się do naszego przedsięwzięcia. Mamy nadzieję, że nasze starania pomogą w uwolnieniu niewinnego człowieka.

DYSKOTEKA SZKOLNA

W tym samym dniu, co wybory szkolne odbyła się także dyskoteka. Impreza była przeznaczona dla uczniów gimnazjum. Każdy uczestnik mógł zaproponować swoje ulubione przeboje. Odbyły się również różne zabawy, w których można było wygrać słodkości.

Wszyscy świetnie się bawili i oczekują kolejnej takiej integracji.

Dnia 16 grudnia Pani Katarzyna Kołek-opiekun Samorządu Uczniowskiego zabrała nas (tj. Karolinę, Elżbietę, Piotra i Ignacego) do Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1, gdzie odbyły się warsztaty pt. „Rodzicielstwo życiowym Bożym Narodzeniem”.

Na początku zostaliśmy przywitani przez przewodniczącą SU CKZiU. Następnie Pan Dyrektor Krystian Szatka uroczyście otworzył III salon samorządowy.

Kolejnym punktem spotkania była debata z Panią Ewą Janiuk, kierownikiem NZOZ „Zdrowa Rodzina” i przewodniczącą Zarządu Polskiego Towarzystwa Położnych w Opolu.

Pani Ewa wyczerpująco odpowiedziała na wszystkie zadane przez młodzież pytania, wyświetliła film ukazujący proces trwania ciąży oraz pokazała fragment prezentacji dotyczącej bieżącego tematu.

Na koniec spotkania zaprezentowano osiągnięcia uczniów gliwickich szkół ponadgimnazjalnych, którzy zachęcili nas do rozwijania naszych talentów.

Warsztaty były bardzo ciekawe i wyjaśniły wiele niewiadomych związanych z tematem rodzicielstwa.

Jak co roku nasza szkoła uczestniczyła w charytatywnej akcji pt. „Góra grosza”. Codziennie chodziliśmy do wszystkich klas, a uczniowie hojnie nas obdarowywali. Chodziliśmy od 28 października aż do 4 grudnia. Z każdym dniem pudełka z groszami stawały się coraz cięższe, a gdy zważyliśmy wszystkie razem, okazało się, że ważyły ok. 36 kg!

Gdy już wszystko uzbieraliśmy, nie wierzyliśmy własnym oczom, ile ich było! Wszyscy chętni liczyli razem z nami, ponieważ sami nie policzylibyśmy tego nigdy! Na każdym zastępstwie szliśmy szybko do biblioteki szkolnej, bo tam były rozłożone nasze grosze! Wszystkie starannie liczyliśmy, pakowałyśmy do małych, papierowych, robionych przez nas „kopert” i wszystkie koperty opisywałyśmy. Liczyliśmy chyba trzy tygodnie! Na koniec trzeba było policzyć jeszcze wszystkie „koperty” i gotowe!

W tym roku nasza szkoła uzbierała 481,60 złoty ! Pieniążki przekazaliśmy na szczytny cel! Pomogliśmy potrzebującym i przy okazji świetnie się przy tym bawiliśmy! Przede wszystkim chcielibyśmy podziękować pani Kasi Kołek za to, że dopuściła nas do tej akcji i pozwoliła przy tym nam się świetnie bawić. Chcielibyśmy również podziękować pani z biblioteki szkolnej za to, iż pozwoliła nam liczyć tam grosze (i przy okazji nie denerwowała się, że zajęliśmy jej cały stolik), paniom z sekretariatu za udostępnione materiały, wszystkim nauczycielom wspierających nas w tej akcji. Ale przede wszystkim……… bardzo dziękujemy hojnym uczniom szkoły ZSO 12. Dziękujemy !!!