Filtr
 • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

  Samorząd Szkolny z okazji Dnia Edukacji Narodowej organizuje konkurs „Rozpoznaj Nauczyciela”. Dwudziestu pięciu nauczycieli udostępniło nam swoje zdjęcia z dzieciństwa, które zostały zaprezentowane na wystawie na korytarzu między salami 2 i 2b. Uczniowie mieli kilka dni na rozpoznanie, kto kryje się na nich. W konkursie wzięło udział ponad 30 uczniów, którzy mniej lub więcej trafnie typowali.     Najlepiej poradziła sobie z tym zadaniem uczennica klasy IIkk GD-Wiktoria  Łuczuk  Zainteresowanie było bardzo duże, bo kto by nie chciał zobaczyć, jak wyglądali nauczyciele, jako dzieci. Konkurs stanowił wyśmienitą zabawę dla uczniów, wywoływał uśmiech na twarzach nauczycieli oraz wszystkich, którzy w tych dniach gościli na terenie naszej szkoły,był źródłem zabawnych nieporozumień, jak i okazją do miłych wspomnień.    Ogłoszenie wyników nastąpiło podczas apelu w dniu 13.10.2017r. Zwycięzca  otrzymał nagrodę– bon na DZIEŃ BEZ PYTANIA I KARTKÓWEK, Dziękujemy wszystkim uczniom za dobrą zabawę podczas konkursu, a nauczycielom za udostępnienie prywatnych fotografii!

  Samorząd uczniowski

   {gallery}glowna2017_18/dzien_edukacji{/gallery}

 • HALLOWEEN - NOT THAT SCARY!

  Kochani!

  Wielkimi krokami zbliża się koniec października, a wraz z nim coraz bardziej popularne w Polsce święto Halloween. Jako, że w naszej kulturze obecnych jest wiele tradycji, o których warto pamiętać i je kultywować, jako że nie jesteśmy wielkimi fanami biegania od domu do domu i zbierania cukierków (wasze zęby pewnie też nie J). Szkoda jednak przegapić taką okazję do nauczenia się czegoś nowego i poćwiczenia języka angielskiego. Zapraszamy was  więc do udziału w konkursie językowym przeznaczonym dla wszystkich uczniów naszej szkoły.

 • Daj coś...

  Kiedy chora na nowotwór Monika Gawron rozpętała kolorowy zawrót głowy również nasza szkoła

  zaangażowała się w akcję

  DAJ COŚ KOLOROWEGO

  W roku szkolnym 2016/2017 zbieraliśmy apaszki, chustki, biżuterię, kosmetyki, dzieci wykonały śliczne kartki z wesołymi sentencjami.

  „Stało się coś nieoczekiwanego- dali i to nie mało”.

  Zebrane rzeczy zostały pięknie spakowane i przekazane dla pacjentów Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach. Udało się nam pokolorować drobiazgami ich myśli i dni, sprawiliśmy im wiele radości, pokazaliśmy, że nie są sami, że jest ktoś kto o nich pamięta.

  WSZYSTKIM OSOBOM, KTÓRE OKAZAŁY POMOC SKŁADAMY SERDECZNE PODZIĘKOWANIA

  Akcja nie odbyłaby się, gdyby nie wspaniali młodzi ludzie z naszej szkoły Michaela Sklorz, Angelika Wilk oraz Wiktoria Tomaszewicz

  „Kiedy pomagamy innym pomagamy sobie,

  ponieważ wszelkie dobro, które dajemy wraca do nas”

  Flora Edwards

   {gallery}glowna2017_18/daj_cos_kolorowego/zdjecia{/gallery}

 • Euroweek

  Fundacja Euroweek oferuje dzieciom uczącym się w gimnazjum i szkole podstawowej pięciodniowe wyjazdy do różnych miast, spotykanie się z mądrymi, wesołymi i przesympatycznymi ludźmi z całego świata. W ciągu tych pięciu dni uczestnicy Euroweeku porozumiewają się ze sobą w języku angielskiem. We wspaniałej atmosferze odbywają się warsztaty z wolontariuszami z innych krajów.

  Na początku roku szkolnego miałam okazję być na Euroweeku i jestem bardzo zadowolona. Wraz z koleżankami i kolegami z naszej szkoły uczestniczyłam w serii interaktywnych warsztatów, gier i praktycznych ćwiczeń, które prowadzone były przez wolontariuszy z wielu regionów świata. W ramach programu poznaliśmy kulturę, tradycje i zwyczaje mieszkańców Etiopii, Filipin, Chin, Wietnamu, Tajlandii, Ugandy, Rosji i wielu innych krajów. Euroweek nie był dla nas jedynie nauką. Po intensywnych zajęciach był również czas na wspólną zabawę, integrację i zawieranie nowych znajomości. Wyjazd na Euroweek okazał się nie tylko niezapomnianą lekcją angielskiego, ale także lekcją współpracy, autoprezentacji, przełamywania ograniczeń i otwierania się na innych. Wszyscy mamy nadzieję, a właściwie pewność, że wrócimy tam ponownie.

  Dzień 1:

  Od razu po przyjeździe do naszego hotelu o nazwie: „Silezia” w Długopolu zakwaterowaliśmy się w pokojach, które były duże, nawet siedmioosobowe.

  Następnie poszliśmy na długi, przyjemny spacer, na którym poznawaliśmy okolicę. Tego dnia poznaliśmy także wolontariuszy Joego, June i Ellie. Joe pochodził z Ugandy, jednego z krajów należących do Afryki. Miał ciemną skórę, dredy i był zawsze uśmiechnięty, a my, widząc go, też się uśmiechaliśmy. June pochodziła z Tajlandii. Miała trochę ciemniejszą karnację niż my oraz długie brązowe włosy. Ellie pochodziła z Wietnamu. Miała typowo azjatycki wygląd, brązowe oczy i brązowe włosy.

  Już od pierwszego dnia bardzo dobrze bawiliśmy się ze sobą, graliśmy w różne gry wymyślone przez wolontariuszy. Pod koniec dnia odbyła się dyskoteka.

 • EkoTurniej 2016

  Drużyna z naszej szkoły w składzie Martyna Ciechanowska, Marta Juszczyk, Natalia Kamińska i Łukasz Konieczny zwyciężyła w VIII wojewódzkim konkursie  EkoTurniej o Puchar Prezydenta Miasta Gliwice, który odbył w Gimnazjum nr 10 im. I.J. Paderewskiego 18 października b.r.  Do rywalizacji przystąpiło 11 drużyn ze szkół podstawowych z terenu Miasta Gliwice.

  Turniej składał się z trzech konkurencji:

  • zbiórki zużytych baterii, kartridżów, płyt CD oraz innych elektrośmieci (w ramach konkursu na terenie szkoły zebraliśmy 194 kg – 1 wynik)
  • indywidualnego testu wiedzy ekologicznej obejmującego zadania teoretyczne i praktyczne ukierunkowane szczególnie na ochronę środowiska (w zmaganiach indywidualnych Marta Juszczyk zajęła III miejsce)
  • zawodów sportowych dla drużyn czteroosobowych, w których sprawdzona została nie tylko szybkość i sprawność uczestników, ale również ich umiejętność szybkiej analizy informacji (I miejsce)

   {gallery slider=boxplus.carousel}glowna2016/eko{/gallery}

 • Jesienny spacer

  W dniach 25 i 26 października uczniowie klas I - III wybrali się na jesienny spacer po lesie. W towarzystwie pana leśniczego dzieci obejrzały szkółkę leśną, posłuchały opowieści o leśnych roślinach i zwierzętach, nazbierały jesiennych skarbów. Spacer zakończył się ogniskiem i pieczeniem kiełbasek i chleba.

  {gallery slider=boxplus.carousel}glowna2016/jesienny_spacer{/gallery}

 • DSD

  20 września 2016 r. mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole wybitne osobowości, wraz z którymi świętowaliśmy wręczenie naszym absolwentom Dyplomów DSD.

  {gallery slider=boxplus.carousel}glowna2016/DSD{/gallery}

 • Żubry w Pszczynie

  Pokazowa Zagroda Żubrów - warsztaty edukacyjne "Tropem żubra"

  Celem warsztatów było przybliżenie dzieciom zagadnień z zakresu edukacji przyrodniczej, ekologii oraz ochrony środowiska. Dzieci miały okazję uczestniczyć w zwiedzaniu Ośrodka Edukacji Ekologicznej, a w nim wystaw stałych i czasowych, w prelekcji filmu o żubrach i w prezentacji multimedialnej. Obserwowały żubry w porze karmienia. Poznały różne gatunki zwierząt i ptaków leśnych oraz historię żubrów na ziemi pszczyńskiej.

    {gallery slider=boxplus.carousel}glowna/pszczyna_zubry{/gallery}

 • „Pan Trąbka”

  08 października uczniowie klas 2ds, 2sk oraz 2wa mieli zaszczyt gościć w swoich salach lekcyjnych wyjątkowego gościa... wybitnego muzyka, wspaniałego jazzmana, który sam o sobie mówi „Pan Trąbka” - Jarosława Spałka, członka orkiestry Gliwickiego Teatru Muzycznego. Dzięki „Spotkaniu z... trąbką” dzieci zdobyły wiele ciekawych informacji, m.in. o sposobie gry na instrumentach dętych, początkach muzyki jazzowej, ale przede wszystkim były uczestnikami mini koncertu, jaki przygotował dla nich Pan Jarosław. Lekcja muzyki „na żywo” odbyła się dzięki współpracy z Panią Grażyną Miczką, w ramach edukacji kulturalnej prowadzonej przez Gliwicki Teatr Muzyczny. Uczniowie oraz wychowawcy łączą swoje podziękowania. 

   {gallery slider=boxplus.carousel}glowna/trabka{/gallery}

 • Wymiana

  Niewiarygodne jak szybko mija czas. Całkiem niedawno wróciliśmy z wizyty u naszych partnerów w Tirschenreuth, a tu już w najbliższy poniedziałek znów witać będziemy niemieckich gości.

  Rusza kolejna 11 już edycja polsko-niemieckiej wymiany młodzieży. Koordynatorki tego wydarzenia, Panie Kołek i Misiak zadbały, by uczniowie atrakcyjnie spędzili ten czas. W planie są więc wycieczki do Tarnowskich Gór, Krakowa i Mosznej, a także wspólne spędzanie czasu na miejscu w Gliwicach.

  Wizyta gości zakończy się w poniedziałek 19 października.

  Mamy nadzieję, że - jak zawsze - będzie miło, wesoło i przyjaźnie. Z rewizytą wyruszamy wiosną 2016 roku.

   

 • Poznajemy zawody 2

  Kolejny krok robiony w ramach projektu Poznajemy Zawody doprowadził nas do warsztatu stolarskiego. Dzieci klas II wa i III ja, dzięki uprzejmości Państwa Łoś, mogły dokładnie prześledzić całą drogę jaką pokonuje drewno od deski aż do gotowego drewnianego elementu, jak drzwi czy okna. Niezwykle ciekawe zajęcia pozwoliły naszym uczniom zrozumieć w jaki sposób obrabia się drewno, jakimi maszynami posługują się współcześni stolarze oraz co trzeba umieć, by móc ten zawód wykonywać. Właścicielom zakładu QUERCUS serdecznie dziękujemy za gościnę, uprzejmość i słodki poczęstunek :)

  {gallery slider=boxplus.carousel}glowna/poznajemy_zawodycd{/gallery}

 • Ogród botaniczny

  30 września klasy II sk, II ds, II wa, III ja i III sj wzięły udział w wycieczce do Ogrodu Botanicznego w Zabrzu. Poza spacerem wśród różnorodności roślin dzieci uczestniczyły również w warsztatach, które w ciekawy i praktyczny sposób poszerzyły ich wiadomości o otaczającym nas świecie przyrody oraz zachodzących w nim zmianach. Wyjazd był połączeniem przyjemności i pożyteczności, a nasze pociechy powróciły wzbogacone w wiedzę, z uśmiechem na twarzach.

   {gallery slider=boxplus.carousel}glowna/ogrod_botaniczny{/gallery}

   

 • XI EDYCJA KONKURSU DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

   „ŚLĄSK – MOJA MAŁA OJCZYZNA. SCHLESIEN – MEINE KLEINE HEIMAT”

  Już po raz jedenasty Gimnazjum Dwujęzyczne w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 12 w Gliwicach - Brzezince ma zaszczyt zaprosić uczniów i wychowanków placówek oświatowych do udziału Międzywojewódzkim Konkursie Dla Dzieci i Młodzieży „Śląsk – moja mała ojczyzna. Schlesien – meine kleine Heimat”. Celem konkursu jest popularyzowanie i przybliżanie wartości regionu śląskiego wśród młodzieży, zachęcanie uczniów do zwrócenia uwagi na specyfikę i bogactwo krajobrazu śląskiego oraz poszerzanie znajomości kultury, historii i tradycji naszego regionu.  

PNWM

Gościmy

Odwiedza nas 92 gości oraz 0 użytkowników.