W dniu 27 sierpnia 2018r. do Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 12  w Gliwicach skierowana została petycja. Wnoszącym petycję jest Osoba Prawna Szulc-Efekt sp. z o.o.
ul. Poligonowa 1
04-051 Warszawa
KRS: 0000059459
www.gmina.pl www.samorzad.pl
Kapitał Zakładowy: 222 000,00 pl

Skan petycji w załączniku>>
Odpowiedź na petycję została wysłana w formie elektronicznej oraz
pisemnej.

20 WRZEŚNIA (czwartek)
ODBĘDĄ SIĘ ZEBRANIA Z RODZICAMI

kl. 1-7 SP – godz. 17:00 w klasach

kl. 8 SP i 3 GD – godz. 18:30 na sali gimnastycznej

Kraków przywitał nas słoneczną pogodą, na którą długo czekaliśmy. Na nasze powitanie zionął też ogniem smok wawelski, gdyż przyjechaliśmy do miasta Kraka, aby przejść „Szlakiem krakowskich legend”. Nie wystraszył nas jednak zbytnio ten potwór, więc zeszliśmy stromymi schodami do jaskini pod wzgórzem wawelskim, gdzie znalazł sobie siedzibę. Potem z kolei wspinaliśmy się w górę na wieżę, gdzie zawieszony jest słynny dzwon Zygmunt. Każdy chciał dotknąć jego „serca”, aby spełniło się najskrytsze marzenie. Szkoda tylko, że nie mogliśmy usłyszeć jego niezwykłego dźwięku zaczarowanego struną wrzuconą do spiżu przez krakowskiego lutnika. Spoglądając z murów Wawelu na Wisłę, wypatrywaliśmy  w jej falach wspomnienia o prześlicznej księżniczce Wandzie, która skoczyła do rzeki, ratując swą ojczyznę przed groźnym najeźdźcą Rydygierem.

Z kolei na krakowskim Rynku wzruszyła nas i jednocześnie przeraziła  legenda o braciach budujących wieże kościoła  Mariackiego i o tym, do czego może prowadzić zazdrość. Znakiem przestrogi jest narzędzie zbrodni, które mieszkańcy Krakowa zawiesili w Sukiennicach. We wnętrzu kościoła obejrzeliśmy  piękny ołtarz Wita Stwosza. Pan przewodnik wspaniale opowiadał historię jego powstania i tajemnicę żółtej ciżemki znalezionej za ołtarzem w czasie renowacji rzeźb. Opowiedział nam także o hejnale płynącym z jednej z wież, a trębacz  pokiwał nam nawet na pożegnanie.

Przeszliśmy „Szlak legend krakowskich” pełni wrażeń, a nasz kolega Staś miał ich więcej niż inni- wypróbował na sobie tzw. kunę- metalową obręcz stosowną w karach wystawienia na widok publiczny, np. pręgieża. Na szczęście nie musiał tam tkwić 12 godzin (taki był zazwyczaj czas kary).

 

 

Pamiętacie, że w zeszłym roku NASZA SZKOŁA adoptowała  wirtualnie kucyka Florę?

Wspólnymi siłami zebraliśmy dla niej w ciągu całego roku szkolnego 615,62 zł.

Gdy w lipcu przyszło zaproszenie dla rodziców chrzestnych zwierząt mieszkających w Tarze, bez chwili wahania zdecydowaliśmy się na odwiedziny.

Po 3 godzinnej podróży dotarliśmy do „Tary” i mogliśmy przywitać się z naszą podopieczną FLORĄ...

A oto fotorelacja z wizyty w Tarze.

Opis zdjęć:

Tort z siemienia i otrębów specjalnie przygotowany dla Flory.

Na zdjęciu z Panią Scarlett Szyogalis-Jankowiak (założycielką Tary) pierwszego w Polsce schroniska dla koni.

Pierwsze spotkanie z nieśmiałą Florą.

Flora z czworonożnymi przyjaciółmi.

W Tarze żyją również inne zwierzęta - o ich historiach możesz przeczytać na stronie internetowej Tary.

Piotruś – świnka, która wypadła z ciężarówki pędzącej po autostradzie (sięgnij do jej historii wpisując do przeglądarki Piotruś z Tary).

Przejazd samochodami na pastwiska – na 30 hektarowych pastwiskach przebywają uratowane konie Tary.

  

 

 

21 września dzieci klas I-III przeniosły się na lekcje do Radzionkowa, do Muzeum Chleba. Obejrzały tam film "Chleb" - film o historii chleba, jego pochodzeniu i tradycjach z nim związanych. Poznały proces produkcji pieczywa. Wysłuchały prelekcji o szacunku do chleba. Mogły obejrzeć, dotknąć i manipulować różnorodnymi zabytkowymi urządzeniami gospodarstwa domowego. Zasiadły w ławkach, w jakich siedzieli ich dziadkowie, gdy jeszcze chodzili do szkoły. Ale największą radość sprawiło dzieciom samodzielne formowanie plecionek z ciasta, które  ze smakiem zjedli.

Zobacz galerię obrazków z wiadomości- kliknij link

 

 

15.09.2015 r. nasi uczniowie wystartowali w XV EKO RAJDZIE ROWEROWYM pod patronatem Zygmunta Frankiewicza "Jeżdżę i pomagam"

Szkołę reprezentowali uczniowie:

 1. Jasińska Alicja
 2. Juszczyk Marta
 3. Ciechanowska Martyna
 4. Drabik Kinga
 5. Dutkiewicz Artur
 6. Piecuch Kuba
 7. Jędrzejewski Michał
 8. Rygner Stanisław
 9. Szymczyk Dawid
 10. Wysocki Filip
 11. Wygodny Łukasz
 12. Poręba Jakub
 13. Gatnar Sebastian

Uczennica Alicja Jasińska zajęła III miejsce w wyścigu rowerowym dziewcząt.

 

Uczniowie z klas V kd, VI kj i VI wm pod opieką Katarzyny Jacek zostali laureatami w XVIII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem: "W trosce o nasze bezpieczeństwo".

I miejsce - Kinga Drabik kl. VI kj
I miejsce - Natalia Krajewska kl. VI wm
III miejsce - Adam Kalla kl. V kd
Wyróżnienie - Paulina Kura kl. VI wm

23 września klasy II WA i III ja w ramach projektu "Poznajemy Zawody" uczestniczyły w Warsztatach Papierniczych przygotowanych przez firmę Kalander. Zajęcia były niezwykle interesujące, edukujące i przyjemne. Najciekawszym elementem okazała się być praktyczny "powrót do przeszłości". Dzieci miały okazję własnoręcznie tworzyć i zdobić papier oraz stawiać pieczęci. Dziękujemy Państwu Bakalarczyk za poświęcony czas i bezinteresowny wkład pracy w rozwój naszych uczniów. Dzieci bawiły się świetnie i jesteśmy przekonani, iż wiedza przekazana podczas warsztatów na długo pozostanie w ich głowach.

 

Dnia 23 września odbył się Konkurs Ortograficzny skierowany do uczniów klas III Szkoły Podstawowej. Wzięło w nim udział 23 dzieci z obydwu równoległych klas. Ich zadaniem było bezbłędne zapisanie dyktanda o wysokim stopniu trudności. Jedynie 1 błąd popełniła uczennica klasy III JA - Marzena Baran zdobywając w ten sposób I miejsce i tytuł Mistrza Ortografii. Drugie miejsce zajął Patryk Kura z kl. III JA oraz Jagoda Jankowska z kl. III SJ i Sandra Biegańska z klasy III JA. Ponadto wyróżnionych zostało 6 uczniów którzy "otarli się" o podium. Byli to: Julia Mierzwa (III SJ), Wojciech Masiarek (III SJ), Wiktoria Neumann (III JA), Natalia Choroba (III JA), Michał Smykała (III JA) i Adam Vermeule (III JA).

Serdecznie gratulujemy!

PNWM

Gościmy

Odwiedza nas 167 gości oraz 0 użytkowników.