Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 12 w Gliwicach zaprasza dzieci zapisane do klasy pierwszej na rok szkolny 2018/2019 do Szkoły Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi Nr 17 wraz z rodzicami na dzień otwarty, który odbędzie się 9 maja 2018 r. (środa).

UWAGA RODZICE !!!!

ZAPISY  DZIECI UCZĘSZCZAJĄCYCH DO PUBLICZNYCH PRZEDSZKOLI NA DYŻUR WAKACYJNY ODBĘDĄ SIĘ W TERMINIE 

07 MAJA - 31 MAJA 2018 R.

PRZYPOMINAMY, ŻE NASZE PRZEDSZKOLE PEŁNI DYŻUR W SIERPNIU.

LISTA LAUREATÓW KONKURSU „RATOWANIE ZABYTKÓW NASZEJ MAŁEJ OJCZYZNY” Gliwice 2018 r.

Koordynatorzy  VII edycji  WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU  RATOWANIE  ZABYTKÓW  NASZEJ  MAŁEJ  OJCZYZNY  zapraszają  na finał.

Informujemy, że finał konkursu: „Ratowanie zabytków naszej małej ojczyzny” połączony z uroczystym wręczeniem nagród  i wystawą prac odbędzie się 25.04.2018r. o godz. 13.00 w Centrum Edukacyjnym im. św. Jana Pawła II w Gliwicach ( ul. Jana Pawła II 5a).

Jednocześnie mamy dla Państwa miłą wiadomość – dla laureatów konkursu, którzy zajęli:

I, II, III miejsce oraz GRAND PRIX , oprócz dyplomów i nagród przewidzieliśmy nagrodę specjalną– wyjazd – do trzech kościołów.

Zbiórka ( środa ) 25.04.2018r. o godz. 8.15 w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 12 w Gliwicach , ul. Płocka 16 (wyjazd na wycieczkę o godz. 8.30). Uczestników nie obowiązuje strój turystyczny. Po zwiedzaniu powrót do Centrum Edukacyjnego im. św. Jana Pawła II w Gliwicach na finał konkursu. Po zakończeniu powrót autobusem z Centrum Edukacyjnego im. św. Jana Pawła II na plac szkolny.

Uczestników konkursu, których prace zostały wyróżnione zapraszamy na finał konkursu połączony  z uroczystym wręczeniem nagród  i wystawą prac- godz. 13.00.

            Prosimy o potwierdzenie udziału w wyjeździe w celu przygotowania odpowiedniej ilości miejsc w autokarze do 23.04.18 r.- poniedziałek z powodów organizacyjnych.

Serdecznie zapraszamy

Koordynatorzy konkursu

Anna Luiza Jaksik

Katarzyna Szczepkowska

 Potwierdzenie udziału w wyjeździe do 23.04.2018r.                                   

 tel.:    32 270 15 17

e- mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

                              

 

 

 

Od października 2017 do lutego 2018 uczniowie klas gimnazjalnych wraz z nauczycielką języka niemieckiego Katarzyną Kubica brali udział w 3 edycji konkursu „Deutsch hat Klasse.” Konkurs organizowany jest przez Goethe Institut w Warszawie i polega on na dokonaniu zmian w aranżacji przestrzeni w klasie, w której odbywa się nauka języka niemieckiego. Celem konkursu jest motywowanie uczniów do partycypacji w przeprowadzaniu zmian w szkole oraz zmian w sali lekcyjnej wspierających proces dydaktyczny.

Uczniowie wraz z p. Kubica tworzyli zespół konkursowy. Wspólnie zaplanowali i przeprowadzili zmiany w sali 21. Oto jak prezentuje się nowa sala do nauki języka niemieckiego.

„Deutsch macht Spaß”

organizowanego w ramach Dnia Mniejszości Narodowych i Etnicznych

            przez Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 12 w Gliwicach

 

            W dniu 22.02.2018 r. odbyła się trzecia edycja Wojewódzkiego Konkursu Poezji i Piosenki Niemieckojęzycznej „Deutsch macht Spaß” organizowanego w ramach Dnia Mniejszości Narodowych i Etnicznych pod patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Gliwice.

            W tegorocznej odsłonie konkursowej udział wzięło 181 młodych artystów. Część z nich wykonywała piosenki niemieckojęzyczne, w różnych aranżacjach muzycznych, pozostali prezentowali niemieckie utwory poetyckie.

            W pierwszym etapie konkursu dwie komisje profesjonalnego Jury równolegle przesłuchiwało miłośników języka niemieckiego. W konkursie poezji uczestnicy podzieleni byli na 3 kategorie: dzieci przedszkolne, uczniowie klas 1-4 szkoły podstawowej oraz uczniowie klas 5-7 szkoły podstawowej. W konkursie piosenki oprócz tego samego podziału na kategorię wiekową, uczniowie podzieleni byli na kategorie wykonawcze: solista, duet oraz zespół wokalny.

            Jury nagrodziło w konkursie łącznie trzydziestu czterech uczestników, przyznając im indywidualne nagrody rzeczowe oraz dyplomy uznania. Wśród zwycięzców pojawiły się również dwie statuetki Grand Prix, przyznane za najwybitniejszy występ zarówno w konkursie poezji, jak
i w konkursie piosenki. Wszyscy laureaci zostali zaproszeni na finałową galę, która była jednocześnie drugim etapem konkursu.

            W dniu 08.03.2018r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród wszystkim zwycięzcom oraz pokaz występów artystycznych laureatów 1. i 2. miejsca. Publiczność, którą tworzyły społeczności szkolne także spoza regionu śląskiego oraz zaproszeni goście, oklaskiwała każdy wyrecytowany wiersz, jak i zaśpiewaną piosenkę.

            Wojewódzki Konkurs Poezji i Piosenki Niemieckojęzycznej „Deutsch macht Spaß” jest niezwykłą okazją do obcowania z kulturą i tradycją krajów niemieckojęzycznych, a jego coraz większy zasięg i zwiększona popularność pokazuje rangę i istotę całego wydarzenia.

zapraszają  na finał.

Informujemy, że finał konkursu: „Ratowanie zabytków naszej małej ojczyzny” połączony z uroczystym wręczeniem nagród  i wystawą prac odbędzie się 26.04.2017r. o godz. 13.00 w Centrum Edukacyjnym im. św. Jana Pawła II w Gliwicach (ul. Jana Pawła II 5a).

Jednocześnie mamy dla Państwa miłą wiadomość – dla laureatów konkursu, którzy zajęli:

I, II, III miejsce oraz GRAND PRIX, oprócz dyplomów i nagród przewidzieliśmy nagrodę specjalną – wyjazd – do trzech kościołów diecezji gliwickiej.

Zbiórka (środa) 26.04.2017r. o godz. 8.15 w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 12 w Gliwicach, ul. Płocka 16 (wyjazd na wycieczkę o godz. 8.30). Uczestników nie obowiązuje strój turystyczny. Po zwiedzaniu powrót do Centrum Edukacyjnego im. św. Jana Pawła II w Gliwicach na finał konkursu. Po zakończeniu powrót autobusem na plac szkolny.

Uczestników konkursu, których prace zostały wyróżnione zapraszamy na finał konkursu połączony  z uroczystym wręczeniem nagród  i wystawą prac - godz. 13.00.

            Prosimy o potwierdzenie udziału w wyjeździe w celu przygotowania odpowiedniej ilości miejsc w autokarze.

Serdecznie zapraszamy

Koordynatorzy konkursu

Anna Luiza Jaksik

Katarzyna Szczepkowska

          

 Potwierdzenie udziału w wyjeździe do 25.04.2017r.                                   

 tel.:    32 270 15 17

e- mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

LISTA LAUREATÓW 2017 >>

 

 

Uczennice klasy 3ja po raz kolejny udowodniły że ich sukcesy to nie kwestia przypadku a wielkiego talentu i nakładu pracy. Tym razem zajęły trzy pierwsze miejsca w kolejnej edycji konkursu plastycznego "Razem z nami" zorganizowanego przez SP 14 w Gliwicach. Konkurs ma na celu także poruszenie emocji młodego człowieka i wychowanie we wrażliwości i otwartości w stosunku do osób niepełnosprawnych. Cieszymy się bardzo, ze możemy poszczycić się tak zdolnymi i wrażliwymi dziećmi.

Julia Kusyk - I miejsce,

Marzena Baran - II miejsce,

Natalia Choroba - III miejsce

Dnia 22 kwietnia klasa III ja w ramach projektu "Poznajemy zawody" wybrała się do pizzerii "Da Grasso" na warsztaty kulinarne. Dzieci dowiedziały się skąd pochodzi pizza i jaka jest historia jej powstania oraz jakie obowiązki ciążą na szefie kuchni. Następnie same zamieniły się w małych kucharzy, którzy z dbałością o higienę na stanowisku pracy wykonali pizzę ze swoimi ulubionymi dodatkami. Był to dla niektórych również pokaz artystycznych umiejętności, gdyż nie jedna pizza wyglądała jak prawdziwe dzieło sztuki! Na zakończenie warsztatów każdy ze smakiem zjadł w pełni samodzielnie przygotowany posiłek. Po wyjściu z warsztatów powitała nas piękna pogoda, która zachęciła wszystkich do wiosennego spaceru po naszym mieście. Przeszliśmy przez słoneczny rynek podziwiając ratusz oraz fontannę Neptuna, by udać się trasą obok zabytkowego, gotyckiego Kościoła Wszystkich Świętych do Bramy Racławickiej.  Nasze małe zwiedzanie zakończyły dokładne oględziny gliwickiego czołgu oraz zabawy na ukwieconym skwerku. Dzień był przemiły, a uczniowie wracali bardzo zmęczeni ale za to z ogromnym uśmiechem na twarzy.

zapraszają na finał.

LISTA LAUREATÓW

Informujemy, że finał konkursu: „Ratowanie zabytków naszej małej ojczyzny” połączony z uroczystym wręczeniem nagród  i wystawą prac odbędzie się 28.04.2016r. o godz. 13.00 w Centrum Edukacyjnym im. św. Jana Pawła II w Gliwicach (ul. Jana Pawła II 5a).

Jednocześnie mamy dla Państwa miłą wiadomość – dla laureatów konkursu, którzy zajęli:

I, II, III miejsce oraz GRAND PRIX , oprócz dyplomów i nagród przewidzieliśmy nagrodę specjalną– wyjazd – do dwu kościółków diecezji gliwickiej oraz Zespołu Pałacowo – Parkowego w Świerklańcu.

Zbiórka 28.04.2016r. o godz. 8.00 w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 12 w Gliwicach , ul. Płocka 16 (wyjazd na wycieczkę o godz. 8.15). Uczestników nie obowiązuje strój turystyczny. Po zwiedzaniu powrót do Centrum Edukacyjnego im. św. Jana Pawła II w Gliwicach na finał konkursu. Po zakończeniu powrót autobusem na plac szkolny.

Uczestników konkursu, których prace zostały wyróżnione zapraszamy na finał konkursu połączony  z uroczystym wręczeniem nagród  i wystawą prac- godz. 13.00.

            Prosimy o potwierdzenie udziału w wyjeździe w celu przygotowania odpowiedniej ilości miejsc w autokarze.

 

Serdecznie zapraszamy

Koordynatorzy konkursu

Anna Luiza Jaksik

Katarzyna Szczepkowska

Potwierdzenie udziału w wyjeździe do 25.04.2016r.:                                 

tel.: 32 270 15 17

e- mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

                                                              

Dzieci z klasy 3sj wzięły udział w warsztatach dydaktycznych z robotyki, w trakcie których tworzyły swoje mechaniczne maszyny, a także bawiły się i zawiadywały już istniejącymi. Najwięcej chętnych do zabawy miały oczywiście ruchome postaci z Gwiezdnych Wojen.

PNWM

Gościmy

Odwiedza nas 67 gości oraz 0 użytkowników.