Informacja dotycząca kart ŚKUP

Do pobrania >>

KZK GOP przedłużyło do końca maja termin, w którym uczniowie mogą korzystać z darmowej komunikacji autobusowej na terenie metropolii na podstawie aktualnych legitymacji szkolnych.

W tym czasie podjęte zostaną działania, aby wszyscy zainteresowani uczniowie mogli otrzymać karty ŚKUP potrzebne do korzystania z bezpłatnych przejazdów.

                Koordynatorzy projektu

 

Dnia 6.04. 2017 o godz. 17 odbędzie się spotkanie dla rodziców, którego celem jest omówienie problemu bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz profilaktyki tego zagrożenia.


Serdecznie zapraszamy.
Pedagog szkolny Elżbieta Elżbieciak
Nauczyciel informatyki Justyna Juranko

Informujemy Państwa, że w ostatnich dniach pojawiły się nowe, niebezpieczne gry komputerowe oferowane bezpłatnie. Zwracamy Państwa uwagę na ogromne zagrożenie, jakie te gry niosą za sobą. Bardzo prosimy o większą kontrolę nad tym, z jakich programów i gier korzystają Państwa dzieci, a także na jakie strony wchodzą. Kontrolę proponujemy objąć nie tylko komputery, ale także tablety i telefony. Ale przede wszystkim rozmawiać z Waszymi pociechami o zagrożeniach.

Dyrektor Szkoły

Krystyna Blacha

W naszej szkole 8 marca odbył się Dzień Kobiet. Z okazji tego święta samorząd zorganizował konkurs na najpiękniejszą kartkę dla Pani nauczycielki. Następujące miejsca w danych kategoriach zajęły następujące klasy:

1-3 SP
1 miejsce: klasa 3sk
2 miejsce: klasa 3ds

4-6 SP
1 miejsce: klasa 4pg
2 miejsce: klasa 4ec

1-3 GD
1 miejsce: klasa 1kb oraz klasa 3jj
2 miejsce: klasa 1kk
3 miejsce: klasa 2la
wyróżnienie: klasa 3bm

Został również zorganizowany konkurs dla dziewczyn naszej szkoły, w którym następujące tytuły otrzymały:

najbardziej uśmiechnięta: Milena Sosnowska
najbardziej życzliwa: Agnieszka Saborowska
najbardziej pomocna: Agnieszka Saborowska
najbardziej wysportowana: Wiktoria Górska
najlepsza uczennica: Wiktoria Słowik
największy śmieszek: Maja Krzemień

Wszyscy nasi szkolni darczyńcy, w lutym dokonaliśmy następnej wpłaty (100 zł) na rzecz utrzymania Flory i dostaliśmy najnowsze wieści z Tary (schroniska dla koni).

Drodzy Przyjaciele,

niestety luty okazał się dla nas wyjątkowo smutny. Przyszło nam pożegnać naszego przyjaciela Tajfuna. Cały czas ciężko się z tym pogodzić. Odszedł nagle. W Tarze przeżył 10 lat. Na naszych oczach zrobił się z niego staruszek, jednak tak bardzo nam przykro, że nie doczekał wiosennego słońca, że już nie tupie nogą kiedy przychodzimy z jedzeniem. Jego odejście zbiegło się w czasie z chorobą Białej Tary, z którą się przyjaźnił. To na pewno przyczyniło się do tego, że była apatyczna i najzwyczajniej smutna, przez co dłużej wracała do zdrowia.

Opieka nad starszymi końmi wymaga wiedzy i cierpliwości. W Tarze staramy się im dogadzać jak tylko potrafimy. Nasze staruszki to konie, które większość swojego życia pracowały dla ludzi. Niestety, teraz borykają się z kłopotami z kręgosłupem, mają zniszczone ścięgna, przeciążenia przy pracy dają się we znaki. W stajni suskiej, w której mieszka większość z nich, weterynarz bywa najczęściej. Dostają specjalnie przygotowywane mieszanki i musli dla starszych koni. Latem zostają na miejscu, żebyśmy mogli je dokarmiać, a w razie upałów chować do chłodnej stajni. Zawsze śmiejemy się, że stajnia suska, choć najmniejsza, dostarcza nam i najwięcej nerwów i radości. O każdym z naszych koni możemy opowiedzieć nie tylko jego historię, ale też opisać charakter i przywołać wiele wspomnień. Są naszymi przyjaciółmi, wśród których płynie życie. Dlatego jedyne, o co ich prosimy, to żeby nie chorowali i nie umierali, resztę bierzemy na siebie.

U Flory wszystko w porządku. Kopyta wystrugane, idealne na powitanie wiosny...

 

 

...

GALA FINAŁOWA

II WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU POEZJI I PIOSENKI NIEMIECKOJĘZYCZNEJ

„Deutsch macht Spaß”

organizowanego w ramach Dnia Mniejszości Narodowych i Etnicznych

W tegorocznej, drugiej edycji konkursu, wzięło udział 109 młodych artystów. Część z nich wykonywała piosenki niemieckojęzyczne w różnych aranżacjach muzycznych, pozostali prezentowali niemieckie utwory poetyckie.

W dniu ósmego lutego dwie komisje profesjonalnego Jury równolegle przesłuchiwało miłośników języka niemieckiego.

W konkursie poezji uczestnicy podzieleni byli na 2 kategorie: uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej oraz uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej.

W konkursie piosenki oprócz tego  samego podziału na kategorię wiekową, uczniowie podzieleni byli na kategorie wykonawcze: solista, duet, zespół wokalno-instrumentalny oraz zespół wokalny.

Dziękujemy laureatom oraz wszystkim instruktorom, opiekunom, którzy przygotowali uczniów do konkursu, a jednocześnie pielęgnują ich zainteresowanie kulturą, tradycją i językiem Mniejszości Narodowej Niemiec.

Dziękujemy za pomoc w organizacji naszego konkursu nauczycielom ZSO nr 12 w Gliwicach, jak również za wsparcie wszystkim sponsorom.

Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji konkursu w przyszłym roku szkolnym.

 

Ciekawy konkurs dla wszystkich gimnazjalistów: ,,Zdjęcia zajęcia"

Zespół Szkolnych Doradców Zawodowych miasta Gliwice wraz z Miejską Biblioteką Publiczną w Gliwicach gorąco zapraszają uczniów klas gimnazjum do wzięciu udziału w konkursie, który może stanowić fantastyczną zabawę z fotografowaniem. Zachęcamy osoby z pomysłami na ,,fotkę" wybranej przez was osoby, która wykonuje określony zawód i oddaje pozytywne emocje.

 

Życzymy Wam powodzenia w poszukiwaniu pasjonatów swojej pracy i zadowalających efektów!

Regulamin konkursu i karta zgłoszenia wraz oświadczeniem zgody, którą należy dostarczyć do 20 maja br. dostępne w załącznikach.

Regulamin

Karta zgłoszenia

 

Jak w ubiegłym roku uczniowie z klasy III sj włączyli się w szkolną akcję kiermaszową i wykonali palmy, które można kupić przed kościołem w Brzezince w Niedzielę Palmową. W tym roku wyszły nam jeszcze piękniejsze Smile

 

9 marca dzieci z klas 1-3 SP miały lekcje w bardzo nietypowym miejscu, a mianowicie w Planetarium Śląskim w Chorzowie. Podczas seansu zobaczyły aktualne niebo, które nie zawsze wygląda tak samo... Wysłuchały opowieści o tym co z Górnego Śląska możemy zobaczyć na nocnym niebie w różnych porach roku. Jak wschodzą i zachodzą Słońce i Księżyc, jakie gwiazdozbiory i układy gwiazd są widoczne podczas prezentowanej nocy, gdzie wypatrywać meteorów, gdzie szukać planet, jak wygląda kometa, czym są te ciała niebieskie i zjawiska? Planetarium odtwarzało ruch sfery niebieskiej, a zdjęcia i animacje ilustrowały prelekcję.

PNWM

Gościmy

Odwiedza nas 158 gości oraz 0 użytkowników.