"Ruszaj w drogę przez zmysły"

W poprzednim tygodniu klasy II, III, IV, V i VI "Ruszyły w fascynującą drogę przez zmysły". Pod hasłem tym kryją się warsztaty zorganizowane przez naukowców z Politechniki Śląskiej. Wystawa złożona z kilkunastu pól interaktywnych i doświadczalnych wprowadziła naszych uczniów w tajniki wiedzy z zakresu fizyki. Dzieci dowiedziały się jak poprzez zmysły człowiek odbiera świat oraz jakie bodźce na niego działają. Droga w jaką wyruszyli nasi uczniowie okazała się być bardzo wciągająca i zachęcająca do eksperymentowania ze zmysłami. Zajęcia uwieńczył pokaz "Mróz jakiego nie znacie" z widowiskowymi eksperymentami m.in. z użyciem ciekłego azotu. Możliwość zwiedzenia wystawy w asyście profesjonalnych i bardzo sympatycznych przewodników nie tylko poszerzyła wiedzę naszych wychowanków, ale także dała im dużo radości i dobrej zabawy, a jednym czego zabrakło, był nieubłaganie płynący czas...

 

PNWM

Gościmy

Odwiedza nas 61 gości oraz 0 użytkowników.