Poznajemy zawody 4

Kolejny etap na drodze klasy II wa i III ja w ramach projektu "Poznajemy Zawody" to wizyta w niezwykle ciekawej firmie MARCO, zajmującej się produkcją naklejek i etykiet, współpracującą  z takimi branżami, jak: elektroniczna, lotnicza czy zbrojeniowa. Trudno tu mówić o poznawaniu konkretnego zawodu... Dzięki uprzejmości prezesa, Pana Marka Ślibody, nasi uczniowie zostali oprowadzeni po całym zakładzie. Mogliśmy obserwować pracę w dziale zamówień, projektu, produkcji, a nawet stołówce pracowniczej. Dzieci zapoznały się z zasadami pracy firmy, zadaniami należącymi do osób zasiadających w poszczególnych działach oraz konstrukcją i przydatnością wielu innowacyjnych maszyn. Warto wspomnieć, że w firmie MARCO poza profesjonalizmem dało się odczuć także niezwykłą atmosferę współpracy i koleżeństwa, co również pozytywnie wpłynęło na postrzeganie przez dzieci środowiska pracy. Firma w której mieliśmy okazję gościć za jedno z istotnych zadań przyjęła również wsparcie ubogich, chorych oraz ludzi pragnących się rozwijać czy tworzyć nowe, ciekawe rzeczy, na które nie zawsze wystarcza im funduszy. Można by rzecz, że poza codzienną pracą i zarobkami w MARCO liczy się misja i nikt nie zapomina o drugim człowieku. Na zakończenie dzieci w swobodny sposób mogły podjąć rozmowę z właścicielem firmy, który z sympatią udzielał odpowiedzi na każde pytanie, a nawet przyjmował wskazówki młodych ekspertów. Serdecznie dziękujemy Panu Markowi za gościnność, otwartość i poczęstunek. Było nam bardzo miło móc przez kilka chwil wtopić się w zakładowe środowisko. 

PNWM

Gościmy

Odwiedza nas 68 gości oraz 0 użytkowników.