Informacja dotycząca kart ŚKUP

Do pobrania >>

KZK GOP przedłużyło do końca maja termin, w którym uczniowie mogą korzystać z darmowej komunikacji autobusowej na terenie metropolii na podstawie aktualnych legitymacji szkolnych.

W tym czasie podjęte zostaną działania, aby wszyscy zainteresowani uczniowie mogli otrzymać karty ŚKUP potrzebne do korzystania z bezpłatnych przejazdów.

                Koordynatorzy projektu

 

Dnia 6.04. 2017 o godz. 17 odbędzie się spotkanie dla rodziców, którego celem jest omówienie problemu bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz profilaktyki tego zagrożenia.


Serdecznie zapraszamy.
Pedagog szkolny Elżbieta Elżbieciak
Nauczyciel informatyki Justyna Juranko

Informujemy Państwa, że w ostatnich dniach pojawiły się nowe, niebezpieczne gry komputerowe oferowane bezpłatnie. Zwracamy Państwa uwagę na ogromne zagrożenie, jakie te gry niosą za sobą. Bardzo prosimy o większą kontrolę nad tym, z jakich programów i gier korzystają Państwa dzieci, a także na jakie strony wchodzą. Kontrolę proponujemy objąć nie tylko komputery, ale także tablety i telefony. Ale przede wszystkim rozmawiać z Waszymi pociechami o zagrożeniach.

Dyrektor Szkoły

Krystyna Blacha

W naszej szkole 8 marca odbył się Dzień Kobiet. Z okazji tego święta samorząd zorganizował konkurs na najpiękniejszą kartkę dla Pani nauczycielki. Następujące miejsca w danych kategoriach zajęły następujące klasy:

1-3 SP
1 miejsce: klasa 3sk
2 miejsce: klasa 3ds

4-6 SP
1 miejsce: klasa 4pg
2 miejsce: klasa 4ec

1-3 GD
1 miejsce: klasa 1kb oraz klasa 3jj
2 miejsce: klasa 1kk
3 miejsce: klasa 2la
wyróżnienie: klasa 3bm

Został również zorganizowany konkurs dla dziewczyn naszej szkoły, w którym następujące tytuły otrzymały:

najbardziej uśmiechnięta: Milena Sosnowska
najbardziej życzliwa: Agnieszka Saborowska
najbardziej pomocna: Agnieszka Saborowska
najbardziej wysportowana: Wiktoria Górska
najlepsza uczennica: Wiktoria Słowik
największy śmieszek: Maja Krzemień

Wszyscy nasi szkolni darczyńcy, w lutym dokonaliśmy następnej wpłaty (100 zł) na rzecz utrzymania Flory i dostaliśmy najnowsze wieści z Tary (schroniska dla koni).

Drodzy Przyjaciele,

niestety luty okazał się dla nas wyjątkowo smutny. Przyszło nam pożegnać naszego przyjaciela Tajfuna. Cały czas ciężko się z tym pogodzić. Odszedł nagle. W Tarze przeżył 10 lat. Na naszych oczach zrobił się z niego staruszek, jednak tak bardzo nam przykro, że nie doczekał wiosennego słońca, że już nie tupie nogą kiedy przychodzimy z jedzeniem. Jego odejście zbiegło się w czasie z chorobą Białej Tary, z którą się przyjaźnił. To na pewno przyczyniło się do tego, że była apatyczna i najzwyczajniej smutna, przez co dłużej wracała do zdrowia.

Opieka nad starszymi końmi wymaga wiedzy i cierpliwości. W Tarze staramy się im dogadzać jak tylko potrafimy. Nasze staruszki to konie, które większość swojego życia pracowały dla ludzi. Niestety, teraz borykają się z kłopotami z kręgosłupem, mają zniszczone ścięgna, przeciążenia przy pracy dają się we znaki. W stajni suskiej, w której mieszka większość z nich, weterynarz bywa najczęściej. Dostają specjalnie przygotowywane mieszanki i musli dla starszych koni. Latem zostają na miejscu, żebyśmy mogli je dokarmiać, a w razie upałów chować do chłodnej stajni. Zawsze śmiejemy się, że stajnia suska, choć najmniejsza, dostarcza nam i najwięcej nerwów i radości. O każdym z naszych koni możemy opowiedzieć nie tylko jego historię, ale też opisać charakter i przywołać wiele wspomnień. Są naszymi przyjaciółmi, wśród których płynie życie. Dlatego jedyne, o co ich prosimy, to żeby nie chorowali i nie umierali, resztę bierzemy na siebie.

U Flory wszystko w porządku. Kopyta wystrugane, idealne na powitanie wiosny...

 

 

...

GALA FINAŁOWA

II WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU POEZJI I PIOSENKI NIEMIECKOJĘZYCZNEJ

„Deutsch macht Spaß”

organizowanego w ramach Dnia Mniejszości Narodowych i Etnicznych

W tegorocznej, drugiej edycji konkursu, wzięło udział 109 młodych artystów. Część z nich wykonywała piosenki niemieckojęzyczne w różnych aranżacjach muzycznych, pozostali prezentowali niemieckie utwory poetyckie.

W dniu ósmego lutego dwie komisje profesjonalnego Jury równolegle przesłuchiwało miłośników języka niemieckiego.

W konkursie poezji uczestnicy podzieleni byli na 2 kategorie: uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej oraz uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej.

W konkursie piosenki oprócz tego  samego podziału na kategorię wiekową, uczniowie podzieleni byli na kategorie wykonawcze: solista, duet, zespół wokalno-instrumentalny oraz zespół wokalny.

Dziękujemy laureatom oraz wszystkim instruktorom, opiekunom, którzy przygotowali uczniów do konkursu, a jednocześnie pielęgnują ich zainteresowanie kulturą, tradycją i językiem Mniejszości Narodowej Niemiec.

Dziękujemy za pomoc w organizacji naszego konkursu nauczycielom ZSO nr 12 w Gliwicach, jak również za wsparcie wszystkim sponsorom.

Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji konkursu w przyszłym roku szkolnym.

 

Ciekawy konkurs dla wszystkich gimnazjalistów: ,,Zdjęcia zajęcia"

Zespół Szkolnych Doradców Zawodowych miasta Gliwice wraz z Miejską Biblioteką Publiczną w Gliwicach gorąco zapraszają uczniów klas gimnazjum do wzięciu udziału w konkursie, który może stanowić fantastyczną zabawę z fotografowaniem. Zachęcamy osoby z pomysłami na ,,fotkę" wybranej przez was osoby, która wykonuje określony zawód i oddaje pozytywne emocje.

 

Życzymy Wam powodzenia w poszukiwaniu pasjonatów swojej pracy i zadowalających efektów!

Regulamin konkursu i karta zgłoszenia wraz oświadczeniem zgody, którą należy dostarczyć do 20 maja br. dostępne w załącznikach.

Regulamin

Karta zgłoszenia

 

Jak w ubiegłym roku uczniowie z klasy III sj włączyli się w szkolną akcję kiermaszową i wykonali palmy, które można kupić przed kościołem w Brzezince w Niedzielę Palmową. W tym roku wyszły nam jeszcze piękniejsze Smile

 

9 marca dzieci z klas 1-3 SP miały lekcje w bardzo nietypowym miejscu, a mianowicie w Planetarium Śląskim w Chorzowie. Podczas seansu zobaczyły aktualne niebo, które nie zawsze wygląda tak samo... Wysłuchały opowieści o tym co z Górnego Śląska możemy zobaczyć na nocnym niebie w różnych porach roku. Jak wschodzą i zachodzą Słońce i Księżyc, jakie gwiazdozbiory i układy gwiazd są widoczne podczas prezentowanej nocy, gdzie wypatrywać meteorów, gdzie szukać planet, jak wygląda kometa, czym są te ciała niebieskie i zjawiska? Planetarium odtwarzało ruch sfery niebieskiej, a zdjęcia i animacje ilustrowały prelekcję.

„MYSZKUJ, SURFUJ, TWÓRZ”

15 edycja

adresowany do gimnazjów

i szkół podstawowych

Organizator  GIMNAZJUM NR 1  im. Jana Dormana

Cieszymy się z możliwości podróży po Europie, poznajemy inne kraje, lecz o swoich sąsiadach wiemy najmniej. Proponujemy więc w tym roku temat zatytułowany:

„Jak dobrze mieć sąsiada”

Oczekujemy prac prezentujących państwa ościenne, ich kulturę, osiągnięcia, interesujące turystycznie miejsca i wszelkie ciekawostki.

Można zaprezentować jeden kraj, lub kilka pod jakimś kątem- kulinarnym, muzycznym, sportowym itp.

Regulamin:  

1.     Prace mogą być przedstawione w postaci prezentacji w PowerPoincie, blogu lub filmu i  przesłane do nas w postaci linku internetowego lub pliku na płycie CD.

2.      Uwzględniane zostaną tylko prace indywidualne.

Prace prosimy składać u p. Anny Elżbieciak do 10.04.2016 r.

1 kwietnia uczniowie kl.6 napisali SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY.

Od początku roku szkolnego mieli kilka okazji sprawdzenia się i przećwiczenia wymaganych umiejętności, poprzez pisanie sprawdzianów próbnych.

Dlatego po napisanym sprawdzianie stwierdzili, że poszło im znakomicie i że są z siebie dumni.

A MY WSZYSCY Z NICH J!!!

Rozpoczęła się  piąta edycja plebiscytu Dziennika Zachodniego w Gliwicach i portalu NM na Najpopularniejszego Sportowca Gliwic, Sportową Twarz Gliwic, Najpopularniejszego Sportowca Powiatu Gliwickiego oraz Sportową Twarz Powiatu Gliwickiego. Miło jest nam poinformować, że Marcin Wawrzynek oraz Mariusz Mrózek  (UKS Milenium Gliwice) - piłka nożna plażowa, założyciele klubu, trenerzy drużyny, która w 2014 roku zdobyła Młodzieżowe Mistrzostwo Polski U-21 w Beach Soccer ,zostali nominowani do
plebiscytu w kategorii "Sportowa Twarz Gliwic".

Na Wasze głosy - kliki, możecie głosować też przez Facebooka oraz za pomocą smsów i kuponów - czekamy do 7 kwietnia. Linki do głosowania i prefiksy - poniżej:

http://gliwice.naszemiasto.pl/plebiscyt/karta/marcin-wawrzynek-mariusz-mrozek,26291,1372109,t,id,kid.html

Wybierzcie z nami sportowych asów w Gliwicach i w powiecie!

13.03 2015 Odbył się I etap Międzyszkolnego Konkursu Poezji i Prozy Dziecięcej. Udział wzięły 62 osoby. Do drugiego etapu przeszło 49 osób.

LISTA OSÓB, KTÓRE PRZESZŁY DO II ETAPU _RECYTACJI PROZY 26.03.  (czwartek godz.10.00)

 

Kl. I-III                                                    Kl IV-VI

Nr 04- 62 Pkt                                  Nr 01- 60 Pkt

Nr 05- 66 Pkt                                  Nr 03- 58 Pkt

Nr 06- 56 Pkt                                  Nr 04- 71 Pkt

Nr07- 70 Pkt                                   Nr 07- 69 Pkt                                                

Nr 08- 58 Pkt                                  Nr 10- 61 Pkt

Nr 09- 60 Pkt                                  Nr 11- 60 Pkt

Nr 11- 69 Pkt                                  Nr 13- 65 Pkt

Nr 12–72 Pkt                                  Nr 14- 56 Pkt

Nr 14- 66 Pkt                                  Nr 15- 65 Pkt

Nr 15- 71 Pkt                                  Nr 16- 62 Pkt

Nr 16- 56 Pkt                                  Nr 17- 55 Pkt

Nr 17- 58 Pkt                                  Nr 19- 62 Pkt

Nr 18- 58 Pkt                                  Nr 20-60 Pkt

Nr 19- 56 Pkt                                  Nr 23- 63 Pkt

Nr 20- 62 Pkt                                  Nr 24- 58 Pkt

Nr 21- 58 Pkt                                  Nr 25- 66 Pkt

Nr 22- 65 Pkt                                  Nr 26- 63 Pkt

Nr 23- 69 Pkt                                  Nr 27- 69 Pkt

Nr 24- 69 Pkt                                  Nr 28- 61 Pkt

Nr 25- 70 Pkt                                  Nr 30- 72 Pkt

Nr 26- 67 Pkt                                  Nr 31- 65 Pkt

Nr 27- 67 Pkt                                  Nr 34- 56 Pkt

Nr 28- 67 Pkt

Nr 29- 53 Pkt

Nr 30- 53 Pkt

Nr 31- 55Pkt

Nr 32- 68

 

Dnia 4 marca uczniowie naszej szkoły, w składzie: Hania Musik (I sk), Maja Pietrzak (I ds), Adam Vermeule (II ja) i Kamil Urbańczyk (IV WM) reprezentowali naszą szkołę w Małym Okręgowym Konkursie Recytatorskim. Jesteśmy niezwykle dumni z naszych dzieci, które dzielnie stawiły czoła wyzwaniu jakie postawił przed nimi pierwszy w życiu występ na scenicznych deskach MDK. Serdeczne gratulacje należą się wszystkim młodym uczestnikom przeglądu recytatorskiego, w szczególności jednak Mai, która przy niezwykle wysokim poziomie konkursu wywalczyła III miejsce, poprzez nienaganną dykcję i fenomenalną interpretację wiersza pt. "Kwoka".

 

 

W dniu 04 marca 2015r. szkolny zespół wokalny „Iskierki” prowadzony przez Panią Sabinę Długosz brał udział w XXIII Wojewódzkim Konkursie Piosenki Niemieckiej organizowanym przez Zespół Szkół nr 10 im. prof. J. Groszkowskiego w Zabrzu. Uczennice klas 1ds, 1wa oraz 2sj, uczęszczające na zajęcia wokalno - muzyczne, zaśpiewały piosenkę „Schnappi – das kleine Krokodil” i zajęły III miejsce w kategorii szkoły podstawowe – zespół. Warto podkreślić, że był to pierwszy konkurs dla naszych młodych szkolnych talentów, dlatego tym bardziej gratulujemy Artystkom ogromnego sukcesu.

W konkursie w kategorii szkoła podstawowa – duet brali również udział  Judyta Rosińska oraz Szczepan Szostok, którzy zaśpiewali piosenkę „Wir sind Kinder”, jednakże tym razem nie udało im się zdobyć miejsca na podium. Mimo to serdecznie gratulujemy odwagi i wielkiego talentu.

PNWM

Gościmy

Odwiedza nas 90 gości oraz 0 użytkowników.