KONKURSU KOLĘDY NIEMIECKIEJ „ALLE JAHRE WIEDER”

Do pobrania >>

Jak pewnie Państwo wiedzą w wielu szkołach również w naszej jest organizowana wielka zbiórka monet pt.: Góra Grosza. W naszej szkole XVIII edycja tej akcji odbędzie się w dniach 27.11.2017-02.01.2018, opiekunami tej akcji są : Pani Katarzyna Kołek (opiekun samorządu z ramienia nauczycieli), Wiktoria Łuczuk (2kk), Wiktoria Waniek(2kb), Wiktoria Górska (3la), Tomek Zwadło (2kk), Jacek Zwadło (2kk) i Łukasz Wygodny (2kk). Przekazane grosze będą pomocą dla tysiąca dzieci, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu oraz wsparcie dla ich rodzin. Wiemy, że rodzina jest ważna dla każdego, jest ostoją i fundamentem na lata. Dlatego pomagajmy dzieciom, które zostały rozłączone z rodzinami i tym, które są taką rozłąką zagrożone. Wierzymy, że jeśli połączymy siły i każdy wrzuci kilka groszy to będzie duża ,, Góra Grosza” i pomożemy ludziom.

Za każdy grosz przekazany przez Państwo i Wasze dzieci dziękujemy w imieniu dzieci, którym pomagamy.

Jak co roku nasza szkoła włącza się w akcję charytatywną pt. „Szlachetna Paczka”. Zeszłoroczna akcja spotkała się z bardzo dużym odzewem. Jesteśmy Wam za to bardzo wdzięczni. Znając już Waszą Moc i Dobre Serca jesteśmy pewni, że i w tym roku będzie tak samo. Dlatego prosimy Was o wsparcie i pomoc w tej akcji. Tym razem potrzebna jest pomoc dla małżeństwa, które potrzebuje naszego wsparcia.
Potrzebne im są: produkty żywnościowe (m.in. cukier, konserwy mięsne i rybne, kawa, makaron, olej, mąka, warzywa w puszkach i kawa rozpuszczalna), środki czystości i artykuły higieniczne (takie jak: płyn do mycia naczyń  i szyb, płyny czyszczące, szampon, żel do prania, preparat do czyszczenia mebli, chusteczki nawilżające, odświeżacz powietrza, a także stosowane przez Panią Katarzynę specjalne szampony i środki do mycia dla osób z łuszczycą), wyposażenie mieszkania (np. kołdra, koc, ręczniki, pościel, poduszki), brakuje im także sprzętów gospodarstwa domowego (chodzi tutaj o gazowy lub oliwny grzejnik do ogrzewania bardzo zimnej kuchni). Ze szczególnych prezentów, upominków Pan Dariusz prosi o książki o tematyce wojennej (I i II Wojna Światowa, natomiast Pani Katarzyna chciałaby dostać różne książki kucharskie.
Kochani, mamy mało czasu, gdyż akcja trwa tylko do 7 grudnia. Mamy jednak wielką nadzieję, że i tym razem damy radę. Spieszmy im z pomocą, bo przecież LUBIMY LUDZI!

Wolontariuszami w naszej szkole dla klas:
1-3 SP są: Wiktoria Waniek i Łukasz Wygodny
4-6 SP są: Jacek Zwadło i Wiktoria Górska
7 SP - 3GD są: Wiktoria Łuczuk i Tomasz Zwadło

Zapraszamy wszystkich laureatów po odbiór dyplomów i nagród - na uroczystą galę w dniu 22 listopada (środa) o godzinie 12:00, do siedziby naszej szkoły ZSO 12 w Gliwicach ul. Płocka 16


LAUREACI XIV EDYCJI REGIONALNEGO KONKURSU „ŚLĄSK – MOJA MAŁA OJCZYZNA. SCHLESIEN – MEINE KLEINE HEIMAT

 

 

17 listopada 2016r w klasie IIIsk odbył się dwujęzyczny  projekt edukacyjny „Jesień pędzlem malowana” – warsztaty plastyczne z elementami języka niemieckiego. Projekt został sfinansowany przez Towarzystwo Społeczno -  Kulturalne Niemców  Województwa  Śląskiego. Dofinansowano zakup materiałów plastycznych oraz poczęstunek. Uczniowie mieli okazję oprócz malowania farbami plakatowymi, wzbogacić słownictwo z języka niemieckiego. Warsztaty zostały poprowadzone przez p. Katarzynę Szczepkowską oraz p. Joannę Kozieł.

  

23 i 24 listopada uczniowie klas I-III zjechali 40 metrów pod powierzchnię ziemi, aby zwiedzić zabytkową Kopalnię Srebra w Tarnowskich Górach. Wędrowali ciemnymi, wilgotnymi chodnikami, mijając co pewien czas różne komory, o których ciekawie opowiadał pan przewodnik. Największych emocji dostarczyło przemierzenie chodnika wodnego łódkami i spotkanie z legendarnym duchem kopalni - Skarbnikiem.

Już na powierzchni ziemi w muzeum dzieci poznały historię wydobycia rudy, obejrzały ciekawe eksponaty i filmy.

Piękna pogoda dała możliwość zabawy w Skansenie Maszyn Parowych.

Dnia 9 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji "Święta Niepodległości". Uroczystość została przygotowana przez uczniów klasy Ikk gimnazjum pod czujnym okiem wychowawczyni Pani Katarzyny Kołek. Sala została ustrojona w "sztuczne ognisko" i krzyże, a uczniowie byli ubrani w żołnierskie oraz galowe stroje. Oprócz swoich ról uczniowie musieli nauczyć się tekstów wielu patriotycznych pieśni, gdyż one przeważały w przedstawieniu np "Boże, coś Polskę", "Piechota", "Pierwsza Brygada" i "Przybyli ułani". Hasło "Polsko! Nie jesteś ty już niewolnicą. Jesteś sobą" - było mottem przewodnim całej uroczystości. Była to piękna i wzniosła uroczystość, dzięki której uczniowie łatwiej przyswoją wiedzę historyczną i stanął się "Młodymi Patriotami".

 

 W dniu 27.10.2016r. w naszej szkole po raz trzeci odbył się konkurs dla klas 1-3 "MAM TALENT". Jak co roku talenty młodych uczestników zapierały dech w piersiach! I jak co roku nie zabrało wielu pozytywnych emocji! Wśród występujących można było zobaczyć tancerzy, pianistów, wokalistów, komików, perkusistę, magików, flagołamacza oraz fascynata mitologii! Przygotowane przez dzieci pokazy były naprawdę dopracowane i na wysokim poziomie. Profesjonalne Jury miało nie lada problem, aby wyłonić z 20 występów tylko trzech zwycięzców. Jednak po półgodzinnych obradach ostateczny werdykt zapadł. I tak oto 3 miejsce zdobył tancerz tańca towarzyskiego - Krzysztof Holewik, 2 miejsce znawca mitologii - Antonii Kulczycki, a 1 miejsce duet muzyczny - Maja Maksimowska i Tymoteusz Dudek. Wyróżnienia zdobyli: Joanna Brodowy i Malwina Drabik, Maja Pietrzak, Miłosz Rubinkowski, Hanna Musik i Agata Biłous, Mikołaj Jędzura oraz Karolina Choroba. 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za dostarczenie tylu pozytywnych wrażeń! Już dziś zapraszamy do udziały w kolejnej edycji "MAM TALENT'!

Uczniowie ZSO Nr 12 w Gliwicach, 24 października obchodzili zielony dzień, w którym klasy rywalizowały o tytuł najbardziej zielonej klasy. Pomysł zainspirowany został jesienną pogodą którą mamy tuż za oknem. Oto wygrana klasa IIab.

 

REGULAMIN KONKURSU KOLĘDY NIEMIECKIEJ
„ALLE JAHRE WIEDER”


1. Uczestnikami konkursu są dzieci przedszkolne i uczniowie klas Szkół Podstawowych.

2. Termin konkursu: 08.12.2017 r.

3. Miejsce konkursu: Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 12 w Gliwicach, ul. Płocka 16

4. Organizatorzy konkursu:

 • Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 12 w Gliwicach,
 • oddział DFK Łabędy działający przy Towarzystwie Społeczno – Kulturalnym Niemców Województwa Śląskiego.

5. Koordynatorzy Konkursu: Sabina Długosz, Dorota Kucza.

6. W konkursie mogą wziąć udział: soliści, duety oraz zespoły wokalne/wokalno – instrumentalne (maksymalna liczba osób to 20).

7. Uczestnicy oceniani będą w trzech kategoriach wiekowych:

 • dzieci przedszkolne,
 • uczniowie klas 1 – 3,
 • uczniowie klas 4 – 7.

8. Każdy wykonawca biorący udział w konkursie prezentuje jeden utwór w języku niemieckim (kolędę lub piosenkę bożonarodzeniową). Jedna placówka może przesłać maksymalnie trzy zgłoszenia. Prezentacja utworu nie powinna przekraczać 5 minut. Uczestnicy zobowiązani są do przyjścia i zgłaszania się do Konkursu z własnym podkładem muzycznym. Akompaniament może być wykonywany przez uczestnika lub osobę towarzyszącą. Nie akceptuje się techniki playbacku. Podkłady muzyczne należy nagrać na płytę CD lub nośnik MP3, podpisać imieniem i nazwiskiem oraz dopisać nazwę szkoły.

9. Jury oceniać będzie:

 • poziom warsztatu muzycznego,
 • wymowę, poprawność językową i artykulację,
 • ogólny wyraz artystyczny, w tym sposób prezentacji utworu.

10. Zgłoszenia należy przesyłać do 24.11.2017 r. na adres organizatorów, tylko i wyłącznie według wzoru karty zgłoszenia dołączonego do regulaminu. Organizator zastrzega sobie prawo do odrzucenia zgłoszeń przekraczających liczbę 20, ze względu na ograniczony limit czasowy przebiegu konkursu. Liczy się data wpływu zgłoszenia.

11. Wyniki działań komisji konkursowej są ostateczne i nie podlegają procedurze odwoławczej.

12. Wszyscy uczestnicy jak i opiekunowie otrzymają podziękowania i dyplomy uczestnictwa, a zdobywcy I, II i III miejsca nagrody. Zespoły/chóry otrzymują nagrody dla szkoły.

13. Konkurs zostanie rozstrzygnięty w dniu przesłuchań. Ogłoszenie wyników nastąpi po przerwie, podczas której odbywać się będą obrady Jury.

14. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest:

Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 12
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi Nr 17
ul. Płocka 16, 44-164 Gliwice
tel. / fax.: ( 0-32) 270-15-17
e - mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 • Wyrażenie zgody na przetwarzanie i przechowywanie danych osobowych w nim zawartych dla potrzeb niezbędnych dla realizacji celów Konkursu przez organizatorów. (w rozumieniu Ustawy z dnia 29.08.1997r. o Ochronie Danych Osobowych, Dz. U. z 1997r., nr 133, poz. 883), jak również na publikowanie zdjęć uczestników i zwycięzców Konkursu na stronach internetowych organizatorów.
 • zgłoszenie się uczestników u osoby sprawdzającej obecność przy wejściu najpóźniej

15 minut przed rozpoczęciem Konkursu w dniu 08.12.2017 r.

15. Udział w konkursie jest bezpłatny. Koszty przejazdu i ubezpieczenia pokrywają uczestnicy. Kolejność występowania uczestników zostanie ustalona przez organizatorów. Organizator ma prawo do zmiany kolejności występowania w trakcie trwania konkursu. Informacje o planowanym harmonogramie występów zostaną zamieszczone na stronie internetowej organizatora najpóźniej do dnia 07.12.2017 r.

16. Konkurs sfinansowany jest ze środków Konsulatu RFN i Urzędu Miasta, pozyskanych za pośrednictwem Towarzystwa Społeczno - Kulturalnego Niemców Województwa Śląskiego.

 

Andrzejki są okazją do zorganizowania zabaw przed rozpoczynającym się adwentem. W  tym dniu wywróżyliśmy z kształtów zastygłej masy z wosku dalekie podróże, spotkania z egzotycznymi zwierzętami, ekscytujące zawody wykonywane w przyszłości. Z butów ustawianych jeden za drugim od ściany do progu przepowiedzieliśmy, kto pierwszy ożeni się i wyjdzie za mąż. Zabawom tym towarzyszyły ogromne emocje, śmiech i radość Smile.

 

 

W poprzednim tygodniu klasy II, III, IV, V i VI "Ruszyły w fascynującą drogę przez zmysły". Pod hasłem tym kryją się warsztaty zorganizowane przez naukowców z Politechniki Śląskiej. Wystawa złożona z kilkunastu pól interaktywnych i doświadczalnych wprowadziła naszych uczniów w tajniki wiedzy z zakresu fizyki. Dzieci dowiedziały się jak poprzez zmysły człowiek odbiera świat oraz jakie bodźce na niego działają. Droga w jaką wyruszyli nasi uczniowie okazała się być bardzo wciągająca i zachęcająca do eksperymentowania ze zmysłami. Zajęcia uwieńczył pokaz "Mróz jakiego nie znacie" z widowiskowymi eksperymentami m.in. z użyciem ciekłego azotu. Możliwość zwiedzenia wystawy w asyście profesjonalnych i bardzo sympatycznych przewodników nie tylko poszerzyła wiedzę naszych wychowanków, ale także dała im dużo radości i dobrej zabawy, a jednym czego zabrakło, był nieubłaganie płynący czas...

 

...

Ciągle jesteśmy dziećmi!!!

W Światowy Dzień Pluszowego Misia nasze pluszaki przyszły razem z nami do szkoły Smile Jak widać – uczyły się pilnie Smile

Klasa IIIsj

Laureatki III Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego: "Aktywnie spędzam czas z psem"

23 listopada uczennice klasy II wa odebrały dyplomy i nagrody zdobyte w III Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym: "Aktywnie spędzam czas z psem" w Szkole Podstawowej Nr 13 im. Krystyny Bochenek w Gliwicach. Organizatorzy konkursu przyznali I miejsce Marii Ludwig, natomiast wyróżnienie Karolinie Owczarczyk. W czasie uroczystego wręczenia nagród uczniowie wysłuchali ciekawej prelekcji wolontariuszki Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami i obejrzeli prezentację na temat możliwości aktywnego spędzania czasu z psem. 

Kolejny etap na drodze klasy II wa i III ja w ramach projektu "Poznajemy Zawody" to wizyta w niezwykle ciekawej firmie MARCO, zajmującej się produkcją naklejek i etykiet, współpracującą  z takimi branżami, jak: elektroniczna, lotnicza czy zbrojeniowa. Trudno tu mówić o poznawaniu konkretnego zawodu... Dzięki uprzejmości prezesa, Pana Marka Ślibody, nasi uczniowie zostali oprowadzeni po całym zakładzie. Mogliśmy obserwować pracę w dziale zamówień, projektu, produkcji, a nawet stołówce pracowniczej. Dzieci zapoznały się z zasadami pracy firmy, zadaniami należącymi do osób zasiadających w poszczególnych działach oraz konstrukcją i przydatnością wielu innowacyjnych maszyn. Warto wspomnieć, że w firmie MARCO poza profesjonalizmem dało się odczuć także niezwykłą atmosferę współpracy i koleżeństwa, co również pozytywnie wpłynęło na postrzeganie przez dzieci środowiska pracy. Firma w której mieliśmy okazję gościć za jedno z istotnych zadań przyjęła również wsparcie ubogich, chorych oraz ludzi pragnących się rozwijać czy tworzyć nowe, ciekawe rzeczy, na które nie zawsze wystarcza im funduszy. Można by rzecz, że poza codzienną pracą i zarobkami w MARCO liczy się misja i nikt nie zapomina o drugim człowieku. Na zakończenie dzieci w swobodny sposób mogły podjąć rozmowę z właścicielem firmy, który z sympatią udzielał odpowiedzi na każde pytanie, a nawet przyjmował wskazówki młodych ekspertów. Serdecznie dziękujemy Panu Markowi za gościnność, otwartość i poczęstunek. Było nam bardzo miło móc przez kilka chwil wtopić się w zakładowe środowisko. 

Milena Ciechanowska w tym roku szkolnym wzięła udział w kilku zawodach wspinaczkowych. Oto jej osiągnięcia:

 • Morawski Puchar Młodzieży w Ostrawie - 3 miejsce
 • Gliwice na Topie X rozgrywane w Fabryce Mocy w Gliwicach - 2 miejsce
 • Jasna Strona Mocy KIDS II rozgrywana na Jasnej w Gliwicach - 5 miejsce
 • Big Little Monkey 2015 rozgrywane na Poziomie450 w Sosnowcu - 5 miejsce
 • Puchar Polski Młodzików i Dzieci w Tarnowie - 2 miejsce

Martyna Ciechanowska w tym roku szkolnym wzięła udział w kilku zawodach wspinaczkowych, na których uzyskała wysokie miejsca. W zawodach tych biorą udział wspinacze z wielu miast Polski m.in Gliwic, Katowic, Wrocławia, Krakowa, Łodzi.

 • Morawski Puchar Młodzieży w Ostrawie - I miejsce
 • Gliwice na Topie X rozgrywane w Fabryce Mocy w Gliwicach - II miejsce
 • Jasna Strona Mocy KIDS II rozgrywana na Jasnej w Gliwicach - II miejsce
 • Big Little Monkey 2015 rozgrywane na Poziomie 450 w Sosnowcu - II miejsce
 • Puchar Polski Młodzików i Dzieci w Tarnowie - V miejsce

 

Drodzy Uczniowie

Górnośląskie Centrum Edukacyjne w Gliwicach zaprasza uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w wojewódzkim konkursie artystycznym. Konkurs odbędzie się w dwóch etapach 1 oraz 14 grudnia 2015 roku  w Gliwicach. Będzie prowadzony w dwóch kategoriach: autorskiej  i  aktorskiej. Zgłoszenia  przyjmowane są  do  26  listopada  br.

więcej>>

 

Dnia 12 listopada klasę III ja i II wa w ramach projektu "Poznajemy zawody" odwiedzili policjanci z Wydziału Prewencji. Dzieci dowiedziały się czym zajmują się funkcjonariusze tego wydziału oraz co należy zrobić by móc wykonywać ten zawód. Goście wzbogacili swoje odwiedziny całą gamą oprzyrządowania którym się posługują. Uczniowie naszej szkoły mogli nie tylko zobaczyć, ale też dotknąć czy nawet przymierzyć prezentowany strój. Policjanci przeprowadzili także szybki kurs ściągania odcisków. Dzieci przez cały czas trwania zajęć były zachwycone i zainteresowane, niezwykle aktywne nie potrafiły pohamować fali emocji. Pytaniom nie było końca. Odwiedziny zakończyły oględziny radiowozu. Serdecznie dziękujemy przedstawicielom Komendy Miejskiej w Gliwicach, przy ul. Warszawskiej, którzy bezinteresownie przybyli do naszej szkoły i w fascynujący sposób zaprezentowali naszym dzieciom wykonywany przez nich zawód.

16 listopada w naszej szkole po raz drugi odbył się szkolny konkurs talentów. Jak zwykle w miłej atmosferze podziwialiśmy wspaniałe występy uczniów kl. 1-3 i ich niezliczone talenty, a przy tym bawiliśmy się doskonale.  W czasie trwania konkursu jury uważnie liczyło punkty i wybrało tegorocznych zwycięzców.
Tym razem I miejsce zajął Tymoteusz Dudek, II miejsce zdobyła Maja Maksymowska, III miejsce Maja Pietrzak, Tymon i Leon Jasińscy oraz Siwoo Yang. Natomiast wśród wyróżnionych uczniów znaleźli się: Pola Wiesner i Julia Żuk, Adam Vermeule, Wiktoria Neuman, Oliwia Giese, Zuzanna Sergiej, Hanna Musik oraz Wojtek Masiarek.
 
Na Szkolnym Konkursie "Mam talent" nie mogło zabraknąć uczniów z klasy IIIsj! Z przyjemnością oglądaliśmy popisy taneczne Oli Morczyńskiej, wokalne Tymona Jasińskiego (w duecie ze swoim młodszym bratem), taneczne Amelki Sobol - Kołodziejczyk i Dominiki Prus oraz prezentację znajomości flag państw świata Wojtka Masiarka.
Wszyscy przedstawili swoje niecodzienne umiejętności na bardzo wysokim poziomie, wkładając w ich prezentację wiele odwagi, wysiłku i długiego przygotowania. Wojtek zdobył wyróżnienie, a Tymon zajął III miejsce.
Gratulujemy wszystkim i życzymy wytrwałości w rozwijaniu swoich talentów.
 
 
 
WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY "NAJPIĘKNIEJSZE MIEJSCA W MOJEJ OJCZYŹNIE"
 
Uczniowie klas drugich i trzecich zostali nagrodzeni w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Najpiękniejsze miejsca w mojej Ojczyźnie":
I miejsce:
Alicja Popławska kl II wa
Nela Grzechca kl III aj
II miejsce:
Zuzanna Gładkowska kl. II wa
Laura Golla kl. II ks
III miejsce:
Dominika Zieleźnik kl. II wa
Aleksandra Morczyńska kl III js
wyróżnienie:
Kamila Marek kl. II ks
Maciej Madej kl. II ks
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów Smile.
 
 
Wystawa "Zielników" inspirowanych poezją księdza Jana Twardowskiego oraz pięknem przyrody.
Prace wykonali uczniowie klasy IIIsj. Zielniki można było podziwiać w miniony poniedziałek podczas spotkań rodziców z wychowawcami klas.

Szanowni Państwo,

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa uczniów i wychowanków do udziału w XII edycji Konkursu Dla Dzieci i Młodzieży „Śląsk – moja mała ojczyzna. Schlesien – meine kleine Heimat”. Poprzednie edycje utwierdziły nas w przekonaniu, iż konkursy takie cieszą się wśród uczniów i ich opiekunów – nauczycieli i rodziców - sporym zainteresowaniem. Przedsięwzięcie nasze cieszyło się także akceptacją organów prowadzących i nadzorujących szkołę, czego dowodem jest objęcie konkursu honorowym patronatem przez Prezydenta Miasta Gliwice.

Ilość uczestników konkursu oraz ilość prac i ich poziom – momentami zaskakująco wysoki – nasuwa wniosek, że konkursy o tematyce regionalnej są potrzebne i spotykają się z życzliwym przyjęciem tak dzieci, jak i młodzieży. Dlatego też pozwalamy sobie przesłać Państwu informację na temat regulaminu i szczegółowej tematyki XII edycji naszego konkursu, licząc, iż spotka się on z zainteresowaniem nauczycieli oraz uczniów.

Regulamin konkursu

 Z poważaniem

organizatorki konkursu:

Grażyna Borkiewicz- Barszcz
Agnieszka Lekszycka

Klasy drugie i trzecie gościły 5 listopada w Filharmonii w Zabrzu. Dzieci wysłuchały koncertu orkiestry symfonicznej pt. "Polska muzyka jest najpiękniejsza". Muzycy zagrali m.in. wybrane utwory Fryderyka Chopina, Karola Szymanowskiego i Stanisława Moniuszki. Nie zabrakło tez "lżejszych" tematów muzycznych, jak polska muzyka filmowa. Uczniowie mieli także okazję przyjrzeć się różnorodnym instrumentom muzycznym i pokazać, że odbiór muzyki "na żywo" jest dla nich bardzo ważny.

Uczeń klasy III JA DAWID BAKALARCZYK zdobył Wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym po hasłem "Jesień w Obiektywie". Serdecznie gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za dalsze poczynania Dawida w dziedzinie fotografii!

"Hurrrrra!! Pływamy!!" - pierwsze zajęcia klasy III sj na krytej pływalni "Mewa"

 

 

Szanowni Państwo, serdecznie Państwu dziękujemy za tak aktywny udział w tegorocznym świątecznym kiermaszu.

Jednocześnie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej imprezy: zdjęcia

Klasa V ec  odwiedziła interaktywne centrum nauki „Focus pobudza neurony – Było sobie życie” w CH Forum Gliwice. Dzieci wybrały się w podróż do wnętrza ludzkiego mózgu, poznały zagadnienia współczesnej medycyny. Zobaczyły również fantomy organów człowieka, interaktywny szkielet ludzki, preparaty mikroskopowe. Zapoznały się też z podstawowymi informacjami dotyczącymi pierwszej pomocy.

 

PNWM

Gościmy

Odwiedza nas 153 gości oraz 0 użytkowników.