Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 12 w Gliwicach zaprasza rodziców dzieci przyjętych od 1 września  2018 r. do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi Nr 17  na spotkanie organizacyjne w dniu  20 czerwca (środa) o godzinie 17.00.

W związku z informacją przekazaną przez KZK GOP uprzejmie informujemy, że możliwość korzystania z bezpłatnego przewozu przez uczniów na podstawie ważnej legitymacji szkolnej została przedłużona do końca września br.

 Jednocześnie zachęcamy Państwa do propagowania wśród dzieci zakładania kart ŚKUP,
na których można zakodować 100% zniżkę. Jest to tym ważniejsze, że od 1 października będzie to jedyna możliwość korzystania przez dzieci z darmowych przejazdów komunikacją miejską.

Przypominam również, że zamówione karty ŚKUP należy odebrać do 30 dni od dnia zamówienia, później karty są zastrzegane przez Wydawcę (mBank S.A.) i nie można ich już wydawać. Za takie karty ich Wydawca będzie oczekiwać rekompensaty finansowej.

 

1. W tornistrze zeszyt 16 – kartkowy w 3 cieniutkie linie, 1 zeszyt 16- kartkowy w kratkę, zeszyt do korespondencji ( gruby, w kratkę), piórnik.

Piórnik:

 • 2 ołówki
 • temperówka zamykana
 • gumka do mazania
 • kredki ołówkowe
 • nożyczki
 • linijka
 • klej w sztyfcie
 • flamastry

Strój sportowy w podpisanym worku:

 • koszulka na zmianę, spodenki sportowe
 • obuwie sportowe

2. W szkole obowiązuje obuwie zamienne ( może być przeznaczone również do ćwiczeń ruchowych).

WSZYSTKIE ZESZYTY I PRZYBORY SZKOLNE PROSZĘ PODPISAĆ.

3. Proszę nie kupować materiałów plastycznych.  O szczegółach zostaną Państwo poinformowani na zebraniu rodziców we wrześniu.

4. Podręczniki do zakupu przez rodziców:

Religia „ŻYJEMY W BOŻYM ŚWIECIE” – wyd. Jedność  Kielce,

autorzy:  Elżbieta Kondrak

               Dariusz Kurpiński

               Jerzy Snopek

Język niemiecki

 • HALLO ANNA – wersja rozszerzona
 • Ćwiczenia HALLO ANNA do wersji rozszerzonej

autorzy: Olga Swerlowa

Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 12 w Gliwicach informuje, że od 1.09.2017r. wszyscy uczniowie klas szóstych będą kontynuowali naukę w klasach VII Szkoły Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi Nr 17 w Gliwicach.

NABÓR UZUPEŁNIAJĄCY DO KLASY VII SZKOŁY PODSTAWOWEJ Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI NR 17 W GLIWICACH

 

         Dyrektor ogłasza nabór uzupełniający dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych w terminie od 03.07.2017 r. do 10.07.2017 r.

W wyżej wymienionym okresie należy złożyć wniosek o przyjęcie do szkoły wraz ze świadectwem ukończenia klasy VI.

Klasy siódme dwujęzyczne są otwarte dla wszystkich chętnych szóstoklasistów, którzy są zainteresowani nauką języka niemieckiego oraz chcą spędzić dwa lata w szkole przyjaznej uczniom, z szeroką ofertą edukacyjną i wychowawczą.

Nasi uczniowie codziennie korzystają z bogatych zasobów szkoły, a w tym między innymi:

v  uczą się języka angielskiego,

v  uczą się języka niemieckiego w zwiększonym wymiarze godzin wynikającą z nauczania dwujęzycznego,

v  wybrane zajęcia m.in. historia, geografia, technika, informatyka prowadzone są w języku polskim i języku niemieckim

v  rzetelnie przygotowują się do dalszej edukacji, o czym świadczą wysokie wyniki na egzaminach zewnętrznych,

v  są bezpieczni, o czym  świadczy najwyższa ocena Kuratorium Oświaty,

v  korzystają z zajęć korekcyjno – kompensacyjnych, rewalidacyjnych, logopedycznych oraz z profesjonalnej opieki pedagoga szkolnego,

v  uczą się w nowoczesnych salach lekcyjnych, wyposażonych w projektory, tablice interaktywne itp. a także korzystają z pięciu pracowni komputerowych,

v  biorą udział w zajęciach sportowych oraz w kółkach zainteresowań,

v  korzystają z kompleksu boisk ( boisko tartanowe oraz do Beach Soccera),

v  mogą korzystać z zajęć świetlicowych od 6.30 do 16.50

v  zajmują wysokie lokaty w konkursach przedmiotowych i sportowych, są beneficjantami stypendiów marszałkowskich,

v  są nagradzani Zwiastunami i Laurami Nauki,

v  bezpłatnie mogą zdawać egzamin państwowy z języka niemieckiego DSD 1,

v  wyjeżdżają do Niemiec w ramach wymiany międzynarodowej,

v  sami organizują życie szkolne działając prężnie w Samorządzie Uczniowskim,

v  rozwijają swoje talenty np. pracują w redakcji gazetki szkolnej,

v  integrują się z lokalnym środowiskiem poprzez imprezy typu Jarmark Świąteczny,

v  angażują się w działania charytatywne, np. Szlachetka Paczka, opieka nad zwierzętami w schronisku,

v  bez problemu dojeżdżają komunikacją miejską, a godziny rozpoczęcia lekcji są dostosowane do kursów autobusu,

Nasza szkoła jest placówką publiczną (czyli nieodpłatną) i każdy może być jej uczniem.

 

 

20 czerwca 2017 roku uczniowie ZSO NR 12 w Gliwicach zostali laureatami XIX EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO DLA DZIECI I MŁODZIEŻY 2017 POD HASŁEM:

"25 LAT PSP -PROFESJONALNI,  SPRAWNI, POMOCNI"

Kategoria I-III SP
II miejsce - Antonina Skwara - klasa I sj
Wyróżnienie - Maria Ludwig - klasa III wa

Kategoria IV -VI SP
I miejsce - Natalia Krajewska - klasa VI wm
Wyróżnienie - Julia Tutka - klasa VI wm

Kategoria Gimnazjum
Wyróżnienie - Milena Sosnowska - klasa III jj

Dnia 25.05 2017 uczniowie z naszej szkoły przygotowali pod opieka p. Joanny Duda i p. Klaudii Major montaż słowno-muzyczny przypominający o naszym wielkim polaku świętym Janie Pawle II. Uczniowie przedstawili krótki życiorys świętego, który był ilustrowany prezentacją multimedialna.

Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 12 w Gliwicach zaprasza rodziców dzieci przyjętych od 1 września  2017 r. do klasy pierwszej SP 17  na spotkanie organizacyjne w dniu 7 czerwca ( środa) o godzinie 18.00.

21 czerwca klasa, w słoneczny dzień VI ec wybrała się na wycieczkę rowerową do Łączy. Trasa liczyła 32 km i wiodła przez okoliczne wsie i lasy. Pogoda nam dopisała, był piękny słoneczny dzień. Uśmiechy na twarzach uczniów nie znikały, tym bardziej, że z łatwością pokonywali podjazdy i kałuże -  no może nie wszyscy. Po 5godzinach  wróciliśmy lekko zmęczeni, ale zadowoleni z wyjazdu.

Spotkanie klasy IV z Panią Agnieszką Filipkowską, gliwiczanką działającą na rzecz integracji osób niepełnosprawnych. Pani Agnieszka od urodzenia choruje na zanik mięśni. Od kilku lat w życiu pani Agnieszki uczestniczy pies Koka (owczarek szwajcarski)-  asystent, który pomaga pokonywać jej wiele  przeszkód. Uczniowie nasze szkoły, dowiedzieli się na czym polega szkolenie psa asystenta i teraz wiedzą, że PSA ASYSTENTA NIE NALEŻY GŁASKAĆ! Więcej informacji na temat Koki przeczytacie w książce pani Agnieszki.

Pani Agnieszka pracuje jako nauczycielka języka niemieckiego, a w 2014 roku została Dianą (plebiscyt organizowany przez redakcję Nowin Gliwickich i Forum Kobiet Ziemi Gliwickiej).

 

 

17 czerwca drużyna młodych piłkarzy z naszej szkoły w składzie:

Kuba Kucza kl IV kd

Piotr Ciupka kl IV kd

Szymon Jakubowski kl III sj

Wojciech Masiarek kl III sj

Tymon Jasiński kl III sj

Michał Nitarski kl III aj

Kamil Mainka kl III aj

Michał Kozłowski kl III aj

wywalczyli IV miejsce w międzyszkolnych rozgrywkach w piłce nożnej w ramach akcji Akademia Młodego Kibica. Dla młodych zawodników i pasjonatów piłki nożnej zagranie na boisku na Stadionie Piasta w Gliwicach było nie lada wyzwaniem i ogromnym przeżyciem.

Konkurs kulinarny został zorganizowany dla gliwickich gimnazjalistów i odbył się w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr1 w Gliwicach. Kucharze amatorzy   walczyli o tytuł Mini MasterChefa. Naszą szkołę dzielnie reprezentowały wspaniałe uczennice z klasy 3B gimnazjum Karolina Łukaszuk i Małgorzata Mainka.

Konkurs polegał na wylosowaniu jednej potrawy i jej przygotowaniu. Nasze uczennice ubrały śliczne fartuszki, zakasały rękawy i dzielnie poradziły sobie z tym kulinarnym wyzwaniem.

Zobaczmy jaką potrawę dziewczyny wylosowały i jak próbowały przez żołądek do serca trafić w gusta jury. 

 

W dniach od 8 do 10 czerwca klasy III ja i III sj wzięły udział w wycieczce do Olsztyna k. Częstochowy. Trzydniowy pobyt w przepięknej Jurze, tuż przy samym zamku, dostarczył uczniom wiele radości i atrakcji. W czasie warsztatów przyrodniczych uczniowie samodzielnie poszukiwali kwarcu w kamieniołomie i odkrywali tajemnice Jaskini Niedźwiedziej. Wybraliśmy się również na przechadzkę do punktu widokowego umieszczonego na Wzgórzu Wiakło. W czasie wolnym korzystaliśmy ze słonecznej pogody bawiąc się na świeżym powietrzu. Z uśmiechami na twarzach dzieci próbowały swych sił w siatkówce plażowej, badmintonie, a nawet w parku linowym umieszczonym na terenie hotelu.  Zwiedziliśmy Olsztyński Zamek wsłuchując się w legendy opowiadane przez pana przewodnika. Po dwóch dniach pieszych wędrówek i sportowych zabaw, wieczorem odpoczęliśmy przy ognisku z kiełbaskami. W drodze powrotnej odwiedziliśmy Złoty Potok z rezerwatem Parkowe i usytuowaną tam Pstrągarnię. Do domu wracaliśmy zmęczeni ale bardzo zadowoleni. Z całą pewnością w czasie tych trzech dni nikt nie narzekał na brak wrażeń, a dzieci w domach miały wiele do opowiadania.

Zobacz galerię obrazków z wiadomości- kliknij link

 

 

Dnia 7 czerwca uczniowie klas młodszych naszej szkoły wzięli udział w konkursie piosenki o tematyce wiosennej, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 8 w Gliwicach - Bojkowie. Dzieci wyśpiewały sobie następujące sukcesy:
II miejsce - Maja Pietrzak z kl. II ds
Wyróżnienie - Kevin Piekarz z kl. I ab
Wyróżnienie - Kacper Wilczek z kl. III ja
Serdecznie gratulujemy!

Zobacz galerię obrazków z wiadomości- kliknij link

20 maja br uczniowie klasy  II ds. wzięli udział  w  XII Powiatowym Przeglądzie Małych Form Scenicznych w J. Niemieckim  dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Uczniowie  ZSO nr 12 wystąpili w składzie :  Maja Maksimowska, Natalia Błażusiak, Natalia Skrobek, Malwina Drabik, Joanna Brodowy, Maja Pietrzak, Stanisław Kozieł, Jakub Kiklaisz, Tymoteusz Dudek, Krzysztof Jagielski . Dzieci przedstawiły  scenkę  „Julchen will nicht schlafen”  przygotowaną z pomocą  nauczycielki p. Beaty Urbańczyk. Była to gra aktorska urozmaicona piosenkami , grą instrumentalną Mai Maksimowskiej, śpiewem i tańcem naszych „małych aktorów”. Występ tak  bardzo spodobał się jury oraz publiczności, że nasi uczniowie zajęli I miejsce, chociaż należy nadmienić ,iż po raz pierwszy wzięli udział w tym konkursie i na dodatek byli najmłodszymi jego uczestnikami! Wrócili z konkursu z uśmiechami na twarzach, dyplomami, słownikami ilustrowanymi oraz nagrodą dla szkoły- magnetofonem. Cieszymy się ich zwycięstwem i życzymy dalszych sukcesów!!!!

Zobacz galerię obrazków z wiadomości- kliknij link

2 czerwca uczniowie klasy 6ec wybrali się do Teatru Śląskiego w Katowicach na spektakl pt. "Przygody Sinbada Żeglarza." Jest to niezwykły  utwór dla dzieci, z pogranicza poezji i prozy autorstwa Bolesława Leśmiana z 1913r, który nawiązuje do postaci Sindbada Żeglarza z arabskiej „Księgi tysiąca i jednej nocy”...

Najbardziej atrakcyjnym punktem wycieczki był dojazd ......czyli jazda pociągiem. Niektórzy uczniowie po raz pierwszy mieli okazję jechać koleją. Wyjazd można zaliczyć do udanych :)

 

Mikołaj Grądzki uczeń klasy 6ec naszej szkoły uzyskał tytuł FINALISTY w XIII edycji  Powiatowego Konkursu dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych pt. "Mała Olimpiada Matematyczna".
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Dnia 31 maja gościliśmy w Szkole Podstawowej nr 29 w Gliwicach, gdzie mieści się siedziba oddziału DFK Łabędy, z którym to nasza szkoła w ostatnim czasie podjęła współpracę. W ramach niej zespół Iskierki przygotował występ artystyczny z okazji minionego święta Muttertag oraz 25. rocznicy współpracy polsko-niemieckiej. Zespołowi tym razem towarzyszyły uczennice klasy 4kd Maja Lebek i Emilia Foit, które recytowały wiersze i wprowadzały gości w tematykę przedstawienia. Zespół z kolei wyśpiewał znane gościom niemieckie szlagiery i piosenki z repertuaru dziecięcego. Zwieńczeniem uroczystości było wręczenie symbolicznych kwiatków, wykonanych przez uczniów samodzielnie.

Tegoroczny Dzień Dziecka świętowaliśmy na Zamku w Toszku. W Średniowiecze wprowadziła nas wizyta w podziemiach zamku, gdzie mieliśmy możliwość zobaczyć i spróbować życia z tamtego okresu. Odkrywaliśmy średniowieczne zawody, poznaliśmy miary i sposoby ważenia, dowiedzieliśmy się co jadano i w jaki sposób to przyrządzano. Odwiedzając podziemne lochy skazańców mieliśmy nawet sposobność sprawdzić jak karano złoczyńców. Pokonując kolejne piętra wstąpiliśmy również do sali kinowej, gdzie wyświetlono film przybliżający nam legendy toszeckie. Tu również odwiedziła nas Biała Dama, będąca główną bohaterką jednej z owych legend. Na samym szczycie budowli można było podziwiać nie tylko przepiękne widoki ale także ciekawą wystawę nowoczesnej sztuki.
Nasz dzień urozmaiciły zajęcia plastyczne podczas których poznaliśmy nowe techniki i własnoręcznie stworzyliśmy pamiątkowe obrazy, które na długo będą przywoływać wspomnienia z czasu spędzonego w tym magicznym miejscu.
Jak na Dzień Dziecka przystało nie zabrakło również słońca. Pogoda rozpieszczała i dawała okazję do przemiłego piknikowania i zabawy na zamkowym dziedzińcu.

Zobacz galerię obrazków z wiadomości- kliknij link

    Chcesz dowiedzieć się, jak media wpływają na nasze poglądy? Interesują  Cię dzieje geologiczne Ziemi lub historia miasta podzielonego murem?  Pragniesz  zrozumieć prawa fizyki?   A może chcesz zgłębić zagadnienia związane z pułapkami współczesnej cywilizacji? Jeśli jest w Tobie odrobina zdziwienia światem i chcesz znaleźć  odpowiedź na wiele nurtujących Cię pytań, przyjdź na piątą już w naszej szkole edycję FESTIWALU PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH.

A tak wygląda szczegółowy program festiwalu:

WYPRAWKA SZKOLNA 2014


Uczniowie rozpoczynający w roku szkolnym 2014/2015 naukę w klasach:

 • II-III oraz VI szkoły podstawowej,
 • III szkoły ponadgimnazjalnej

oraz uczniowie:

 • słabowidzący,
 • niesłyszący,
 • słabosłyszący,
 • z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim,
 • z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym lub znacznym,
 • z niepełnosprawnością ruchową, w tym z Afazją,
 • z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera,

PNWM

Gościmy

Odwiedza nas 66 gości oraz 0 użytkowników.