Deutsch Wagen Tour w naszej szkole

Dnia 20 maja 2015 gościliśmy w naszej szkole lektorkę Deutsch Wagen Tour Kraków panią Beatę Hadasz..

Pani Beata Hadasz odwiedziła naszą szkołę w ramach projektu Deutsch Wagen Tour. Jest to projekt mający na celu promocję nauki języka niemieckiego wśród dzieci i młodzieży.

Projekt realizowany jest przez Instytut Goethego w Polsce, Ministerstwo Spraw Zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec, Niemiecką Centralę Wymiany Akademickiej (DAAD), Polsko-Niemiecką Izbę Przemysłowo-Handlową oraz innych partnerów. Głównym sponsorem projektu jest firma Volkswagen Poznań Sp. z o. o.

Pani Beata Hadasz przeprowadziła warsztaty językowe dla dwóch grup. Brali w nich udział uczniowie klas 1bm i 1 jj gimnazjum oraz kilku uczniów z klasy 6 szkoły podstawowej.

Uczniowie uczestniczący w zajęciach podczas różnych zabaw i konkursów mięli okazję nauczyć się lub utrwalić podstawowe zwroty w języku niemieckim. Wszyscy uczestnicy otrzymali także drobne upominki :-)

Warsztaty pokazały, jak w przyjemny sposób można uczyć się języka niemieckiego, a także jak ważny jest język niemiecki w dzisiejszej Europie i dlaczego warto uczyć się języka niemieckiego.