Adres przedszkola: Sopocka 6

44-164 Gliwice

numer telefonu: 32/2701592

Przedszkole czynne jest od 7.00 – 16.00.

Podstawa programowa realizowana jest w godzinach od 8.00 -13.00.

Pobyt dziecka poza tymi godzinami wynosi 1 zł za rzeczywisty czas dziecka w przedszkolu.

Rodzice mogą wykupić dla dzieci posiłki:

• Śniadania 1,50 zł.
  • Obiad 2,50 zł.
  • Podwieczorek 1,00 zł.

Wpłaty za przedszkole należy uiszczać do 10 – go dnia każdego miesiąca.

Mikołajkowy prezent dla przedszkolaków

Do tego, że św. Mikołaj przynosi prezenty, zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Jednak w tym roku, dzięki wsparciu Miasta Gliwice oraz funduszom unijnym, ma on dla gliwiczan prezenty wyjątkowe – dodatkowe miejsca dla dzieci w zupełnie nowym przedszkolu.

6 grudnia będzie dniem szczególnym dla najmłodszych gliwiczan oraz dla tych rodziców, którzy mieli trudności ze znalezieniem miejsca dla swoich pociech w przedszkolu. Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 12 w Brzezince ogłasza nabór do Przedszkola Miejskiego nr 43. Na 3- i 4-latki czeka 30 miejsc.

Dodatkowy nabór związany jest z zakończeniem budowy nowej siedziby przedszkola, działającego obecnie przy ul. Sopockiej 6. W lutym 2019 r. dzieci zostaną przeniesione do nowo wybudowanego obiektu, który stanowi integralną część budynku ZSO nr 12.

Nowe przedszkole przy ul. Płockiej 16 zostanie kompleksowo wyposażone w meble, materiały dydaktyczne, zabawki, książeczki edukacyjne, bajki oraz materiały potrzebne do realizacji zajęć dodatkowych. W budynku została również przygotowana sala integracji zmysłów, tzw. sala sensoryczna, która jest odpowiedzią na potrzeby stymulowania małych dzieci i rozwijania zmysłów, motoryki małej i dużej, koncentracji i koordynacji ruchowej.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, prezydent Gliwic podjął decyzję o utworzeniu w nowej siedzibie dodatkowego oddziału dla najmłodszych. Dzięki wykorzystaniu funduszy unijnych dzieci będą miały do dyspozycji nie tylko więcej miejsc w przedszkolu, ale także dodatkowe zajęcia rozwijające - plastyczne, korekcyjno–kompensacyjne, logopedyczne, umuzykalniające, ruchowe, bajkoterapię, a także zajęcia na sali sensorycznej. Ciekawostką, a jednocześnie uzupełnieniem powyższych zajęć, będzie mini-projekt edukacyjny, w ramach którego dzieci wraz z rodzicami i nauczycielami zaprojektują swój własny plac zabaw. Ma on uzupełnić infrastrukturę rekreacyjną placówki i służyć przedszkolakom niezależnie od istniejącego już, szkolnego placu zabaw.

Przedszkole będzie otwarte od godz. 6.00 do 17.00. Zasady naboru dostępne są na tablicy ogłoszeń w ZSO Nr 12 w Gliwicach (ul. Płocka 16) oraz na stronie internetowej: www.zso12.gliwice.pl.

Koszt projektu pod nazwą „Przedszkole da Ci szansę – utworzenie dodatkowych miejsc w Przedszkolu Miejskim nr 43 w Gliwicach wraz z podwyższeniem jakości oferty edukacyjnej”wynosi ponad 470 000 zł.85% środków na jego realizację Miasto Gliwice pozyskało z funduszy unijnych, pozostałe koszty zostaną pokryte z miejskiego budżetu. (ed)

ZASADY DODATKOWEJ REKRUTACJI DZIECI DO PRZEDSZKOLA MIEJSKIEGO NR 43 W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 12 NA ROK SZKOLNY 2018/2019

WNIOSEK O PRZYJĘCIE DZIECKA DO PRZEDSZKOLA MIEJSKIEGO NR 43 W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 12 W GLIWICACH