ZIMOWE ZABAWY

Zima płata nam w tym roku figle, raz ciepło, raz zimno. Dlatego korzystając z chwili postanowiliśmy wykorzystać jej uroki i pobawić się w naszym przedszkolnym ogrodzie. Oddaliśmy się zimowemu szaleństwu!

PLUSZAK

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Dnia 24 listopada wraz z „Żabkami” i „Muchomorkami” uczestniczyliśmy w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każdy przedszkolak odwiedził nas ze swoim małym lub dużym przyjacielem Misiem.

Wszyscy zostaliśmy zaproszeni do wspólnej zabawy, specjalnie dla nas przygotowano w tym dniu wiele atrakcji: ćwiczenia gimnastyczne z misiami, zabawy, konkursy, poznaliśmy historię święta, bawiliśmy się przy piosenkach. Nie zabrakło również konkursu dla Pań – rysowanie misia z zamkniętymi oczami.

Na zakończenie spotkania wykonaliśmy zdjęcia w misiowej fotobudce oraz otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

"Bo wiemy doskonale, że to prawdziwa sztuka robić tak, że zabawą staje się nauka" - Dzień Edukacji Narodowej

14 października to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty, ponieważ w tym dniu obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej.

Z tej okazji w piątek (20.10) wraz z naszą panią przygotowaliśmy dla wszystkich pracowników specjalny występ. Prezentując uroczy, a równocześnie zabawny program artystyczny podziękowaliśmy nauczycielkom oraz pracownikom przedszkola za codzienną opiekę nad nami, wychowanie, naukę, troskliwe ramiona, dobre rady, czyste sale i smaczne posiłki.

Zaprezentowaliśmy się najlepiej jak umieliśmy - były wiersze, piosenki oraz taniec "Chocolate". Na koniec uroczystości  złożyliśmy najlepsze życzenia wszystkim paniom, a pozostałe grupy nagrodziły nas gromkimi brawami. Dodatkiem do życzeń były wykonane własnoręcznie przez nas kwiaty - słoneczniki.

TO MY - MĄDRE SOWY!

Jesteśmy najstarszą grupą w przedszkolu - większość z nas skończyła już 6 lat. Do naszej grupy zaliczamy 25 dzieci, 8 dziewczynek i 17 chłopców, a naszym wychowawcą jest pani Dominika Adamczyk.

Śmiało przekraczamy próg przedszkola, jesteśmy weseli, aktywni i rozgadani. Lubimy się ze sobą bawić i wspólnie spędzać czas. Podczas zabaw mnożą się konflikty, pojawiają sympatie i antypatie. Uczymy się norm postępowania poprzez wprowadzanie umów i zasad. Naszą zasadą w kontaktach z innymi jest przysłowie „Nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe”.

W ciągu tego roku aktywnie przygotowujemy się do rozpoczęcia edukacji w szkole podstawowej, poszerzamy swoją wiedzę, rozwijamy umiejętności, a nawet zaczynamy interesować się literami i liczbami. Dużo czasu poświęcamy na naukę samodzielności i wspaniałą wspólną zabawę, podczas której uczymy się wielu nowych i ciekawych rzeczy. Bardzo lubimy tańczyć, śpiewać, wykonywać prace plastyczne różnymi technikami, budować budowle podczas zabaw konstrukcyjnych.

W przedszkolu czujemy się bardzo bezpiecznie, pobyt tutaj to czas przyjemności i wszechstronnego rozwoju.