WIZYTA W BIBLIOTECE

Dnia 21.02.2018 r. wybraliśmy się do Biblioteki Miejskiej w Brzezince. To magiczne miejsce było dla większości z nas już znane, jednak z miłą chęcią tu wracamy. Dowiedzieliśmy się, jak można stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Mieliśmy możliwość pooglądania kolorowych książek i czasopism dla dzieci. Na miejscu okazało się, że czeka na nas coś, co lubimy najbardziej - klocki LEGO, duuużo klocków LEGO. Tematem przewodnim zabawy były smoki i dinozaury.

Każdy z nas wyszedł z biblioteki nie tylko z uśmiechem na twarzy, ale również z zakładką do książki otrzymaną na pamiątkę.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

„Moja babcia i mój dziadek to wspaniali są dziadkowie”

W styczniu swoje święto obchodzili Babcia i Dziadek, dlatego z tej okazji zaprosiliśmy do przedszkola swoich kochanych dziadków.

Bardzo wdzięcznie i szczerze wyraziliśmy swoje przywiązanie i szacunek kochanym Babciom i Dziadkom prezentując program artystyczny. Przy dźwiękach muzyki, z instrumentami w ręku, ze śpiewem na ustach i w pięknych słowach złożyliśmy wszystkim babciom i wszystkim dziadkom najlepsze życzenia. A na zakończenie złożyliśmy przyrzeczenie wnucząt: „My, wasze wnuczęta, obiecujemy być grzeczni, dobrze się uczyć i zawsze o was pamiętać. Bądźcie zawsze razem z nami. Bądźcie szczęśliwi dzisiaj, jutro i codziennie” oraz wręczyliśmy dziadkom upominki przygotowane z pomocą naszej pani. Uroczystość zakończono wspólnym, słodkim  poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.

Był to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale także dla zaproszonych gości, dzień pełen wzruszeń, uśmiechów i radości.

Bardzo dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu uroczystości!

BAL KARNAWAŁOWY

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.

Tak też było u nas.

Kolorowe stroje, głośna muzyka i słodkości - w takiej aurze bawiliśmy się podczas balu karnawałowego w Centrum Tańca i Ruchu 3arte w Gliwicach dnia 25.01.2018r.

Tego dnia w Przedszkolu zamiast tradycyjnych przedszkolaków pojawiały się kolorowe postacie, niektórych z nas było naprawdę trudno rozpoznać. Następnie „przenieśliśmy się” do sali balowej, gdzie wraz z naszymi paniami świetnie się bawiliśmy. Na sali zrobiło się kolorowo i wesoło, a uśmiech nie znikał nam z twarzy mimo zmęczenia.

Wspólna zabawa przyniosła nam wiele radości!

Po dostęp do zdjęć z naszej zabawy zapraszamy do Pani Dominiki.

ZIMOWE ZABAWY

Zima płata nam w tym roku figle, raz ciepło, raz zimno. Dlatego korzystając z chwili postanowiliśmy wykorzystać jej uroki i pobawić się w naszym przedszkolnym ogrodzie. Oddaliśmy się zimowemu szaleństwu!

PLUSZAK

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Dnia 24 listopada wraz z „Żabkami” i „Muchomorkami” uczestniczyliśmy w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każdy przedszkolak odwiedził nas ze swoim małym lub dużym przyjacielem Misiem.

Wszyscy zostaliśmy zaproszeni do wspólnej zabawy, specjalnie dla nas przygotowano w tym dniu wiele atrakcji: ćwiczenia gimnastyczne z misiami, zabawy, konkursy, poznaliśmy historię święta, bawiliśmy się przy piosenkach. Nie zabrakło również konkursu dla Pań – rysowanie misia z zamkniętymi oczami.

Na zakończenie spotkania wykonaliśmy zdjęcia w misiowej fotobudce oraz otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

"Bo wiemy doskonale, że to prawdziwa sztuka robić tak, że zabawą staje się nauka" - Dzień Edukacji Narodowej

14 października to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty, ponieważ w tym dniu obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej.

Z tej okazji w piątek (20.10) wraz z naszą panią przygotowaliśmy dla wszystkich pracowników specjalny występ. Prezentując uroczy, a równocześnie zabawny program artystyczny podziękowaliśmy nauczycielkom oraz pracownikom przedszkola za codzienną opiekę nad nami, wychowanie, naukę, troskliwe ramiona, dobre rady, czyste sale i smaczne posiłki.

Zaprezentowaliśmy się najlepiej jak umieliśmy - były wiersze, piosenki oraz taniec "Chocolate". Na koniec uroczystości  złożyliśmy najlepsze życzenia wszystkim paniom, a pozostałe grupy nagrodziły nas gromkimi brawami. Dodatkiem do życzeń były wykonane własnoręcznie przez nas kwiaty - słoneczniki.

TO MY - MĄDRE SOWY!

Jesteśmy najstarszą grupą w przedszkolu - większość z nas skończyła już 6 lat. Do naszej grupy zaliczamy 25 dzieci, 8 dziewczynek i 17 chłopców, a naszym wychowawcą jest pani Dominika Adamczyk.

Śmiało przekraczamy próg przedszkola, jesteśmy weseli, aktywni i rozgadani. Lubimy się ze sobą bawić i wspólnie spędzać czas. Podczas zabaw mnożą się konflikty, pojawiają sympatie i antypatie. Uczymy się norm postępowania poprzez wprowadzanie umów i zasad. Naszą zasadą w kontaktach z innymi jest przysłowie „Nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe”.

W ciągu tego roku aktywnie przygotowujemy się do rozpoczęcia edukacji w szkole podstawowej, poszerzamy swoją wiedzę, rozwijamy umiejętności, a nawet zaczynamy interesować się literami i liczbami. Dużo czasu poświęcamy na naukę samodzielności i wspaniałą wspólną zabawę, podczas której uczymy się wielu nowych i ciekawych rzeczy. Bardzo lubimy tańczyć, śpiewać, wykonywać prace plastyczne różnymi technikami, budować budowle podczas zabaw konstrukcyjnych.

W przedszkolu czujemy się bardzo bezpiecznie, pobyt tutaj to czas przyjemności i wszechstronnego rozwoju.