HALLOWEEN - NOT THAT SCARY!

Kochani!

Wielkimi krokami zbliża się koniec października, a wraz z nim coraz bardziej popularne w Polsce święto Halloween. Jako, że w naszej kulturze obecnych jest wiele tradycji, o których warto pamiętać i je kultywować, jako że nie jesteśmy wielkimi fanami biegania od domu do domu i zbierania cukierków (wasze zęby pewnie też nie J). Szkoda jednak przegapić taką okazję do nauczenia się czegoś nowego i poćwiczenia języka angielskiego. Zapraszamy was  więc do udziału w konkursie językowym przeznaczonym dla wszystkich uczniów naszej szkoły.

Regulamin konkursu językowego pt.

HALLOWEEN - NOT THAT SCARY!                     

 1. W konkursie mogą wziąć udział wszyscy uczniowie naszej szkoły zgodnie ze swoją kategorią wiekową:

BATS – klasy I i II SP

WITCHES – klasy III i IV SP

VAMPIRES – klasy V i VI SP

GOBLINS – klasy VII SP oraz II i III GIM

 1. Uczniowie mają za zadanie SAMODZIELNE wykonanie pracy konkursowej zgodnej
  z wytycznymi dla poszczególnych grup:

BATS

Dzieci przygotowują projekt kostiumu na święto Halloween. Dodatkowo podpisują
w języku angielskim kolory, które zostały użyte w pracy.

WITCHES

Uczniowie przygotowują projekt kostiumu na święto Halloween oraz podpisują
w języku angielskim nazwy poszczególnych elementów stroju i ich barwy.
Na ilustracji powinny znaleźć się również podpisane elementy haloweenowych dekoracji.

VAMPIRES

Uczestnicy przygotowują ilustrację przedstawiającą bal halloweenowy oraz tradycyjne dekoracje i zabawy charakterystyczne dla tego święta. Dodatkowo przygotowują w języku anielskim opis swojej pracy zawierający informacje na temat kostiumów postaci i wykonywanych przez nich czynności.

 GOBLINS

Uczniowie mają za zadanie napisanie w języku angielskim opowiadania typu „horror story”. Opowiadanie powinno składać się z 200 – 300 wyrazów oraz zawierać następujące słowa: carrot, bone, chocolate, violin, roof, bedroom oraz hammer. Wyrazy te powinny odznaczać się w tekście. Opowiadanie może być zilustrowane lub w ciekawy sposób wyeksponowane np. za pomocą ramki.

 1. Przy wykonaniu prac pisemnych dopuszczalne są wydruki komputerowe. Prace plastyczne mogą być wykonane w dowolnej technice.
 2. Przy ocenianiu pracy pod uwagę będą brane: poprawność językowa, estetyka wykonania pracy, pomysłowość oraz walory artystyczne.
 3. Prace powinny zostać w odpowiedni sposób wyeksponowane (np. podklejone na brystolu oraz mieć z tyłu metryczkę zawierającą dane o autorze i pracy (imię,  nazwisko, klasę, kategorię wiekową oraz tytuł pracy).
 4. Gotowe prace należy składać u nauczycieli: p. Barbary Kumon- Maciejko oraz
   p. Macieja Wójtowicza w terminie do 27 października 2017.
 5. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 31 Października 2017.

                         Zachęcamy do wspólnej zabawy  oraz udziału w konkursie.

PNWM

Gościmy

Odwiedza nas 123 gości oraz 0 użytkowników.