Święto Niepodległości

Dnia 9 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji "Święta Niepodległości". Uroczystość została przygotowana przez uczniów klasy Ikk gimnazjum pod czujnym okiem wychowawczyni Pani Katarzyny Kołek. Sala została ustrojona w "sztuczne ognisko" i krzyże, a uczniowie byli ubrani w żołnierskie oraz galowe stroje. Oprócz swoich ról uczniowie musieli nauczyć się tekstów wielu patriotycznych pieśni, gdyż one przeważały w przedstawieniu np "Boże, coś Polskę", "Piechota", "Pierwsza Brygada" i "Przybyli ułani". Hasło "Polsko! Nie jesteś ty już niewolnicą. Jesteś sobą" - było mottem przewodnim całej uroczystości. Była to piękna i wzniosła uroczystość, dzięki której uczniowie łatwiej przyswoją wiedzę historyczną i stanął się "Młodymi Patriotami".

 

PNWM

Gościmy

Odwiedza nas 219 gości oraz 0 użytkowników.