"Da Grasso"

Dnia 22 kwietnia klasa III ja w ramach projektu "Poznajemy zawody" wybrała się do pizzerii "Da Grasso" na warsztaty kulinarne. Dzieci dowiedziały się skąd pochodzi pizza i jaka jest historia jej powstania oraz jakie obowiązki ciążą na szefie kuchni. Następnie same zamieniły się w małych kucharzy, którzy z dbałością o higienę na stanowisku pracy wykonali pizzę ze swoimi ulubionymi dodatkami. Był to dla niektórych również pokaz artystycznych umiejętności, gdyż nie jedna pizza wyglądała jak prawdziwe dzieło sztuki! Na zakończenie warsztatów każdy ze smakiem zjadł w pełni samodzielnie przygotowany posiłek. Po wyjściu z warsztatów powitała nas piękna pogoda, która zachęciła wszystkich do wiosennego spaceru po naszym mieście. Przeszliśmy przez słoneczny rynek podziwiając ratusz oraz fontannę Neptuna, by udać się trasą obok zabytkowego, gotyckiego Kościoła Wszystkich Świętych do Bramy Racławickiej.  Nasze małe zwiedzanie zakończyły dokładne oględziny gliwickiego czołgu oraz zabawy na ukwieconym skwerku. Dzień był przemiły, a uczniowie wracali bardzo zmęczeni ale za to z ogromnym uśmiechem na twarzy.

PNWM

Gościmy

Odwiedza nas 104 gości oraz 0 użytkowników.