Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 12 w Gliwicach zaprasza dzieci zapisane do klasy pierwszej na rok szkolny 2018/2019 do Szkoły Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi Nr 17 wraz z rodzicami na dzień otwarty, który odbędzie się 9 maja 2018 r. (środa).

UWAGA RODZICE !!!!

ZAPISY  DZIECI UCZĘSZCZAJĄCYCH DO PUBLICZNYCH PRZEDSZKOLI NA DYŻUR WAKACYJNY ODBĘDĄ SIĘ W TERMINIE 

07 MAJA - 31 MAJA 2018 R.

PRZYPOMINAMY, ŻE NASZE PRZEDSZKOLE PEŁNI DYŻUR W SIERPNIU.

LISTA LAUREATÓW KONKURSU „RATOWANIE ZABYTKÓW NASZEJ MAŁEJ OJCZYZNY” Gliwice 2018 r.

Koordynatorzy  VII edycji  WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU  RATOWANIE  ZABYTKÓW  NASZEJ  MAŁEJ  OJCZYZNY  zapraszają  na finał.

Informujemy, że finał konkursu: „Ratowanie zabytków naszej małej ojczyzny” połączony z uroczystym wręczeniem nagród  i wystawą prac odbędzie się 25.04.2018r. o godz. 13.00 w Centrum Edukacyjnym im. św. Jana Pawła II w Gliwicach ( ul. Jana Pawła II 5a).

Jednocześnie mamy dla Państwa miłą wiadomość – dla laureatów konkursu, którzy zajęli:

I, II, III miejsce oraz GRAND PRIX , oprócz dyplomów i nagród przewidzieliśmy nagrodę specjalną– wyjazd – do trzech kościołów.

Zbiórka ( środa ) 25.04.2018r. o godz. 8.15 w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 12 w Gliwicach , ul. Płocka 16 (wyjazd na wycieczkę o godz. 8.30). Uczestników nie obowiązuje strój turystyczny. Po zwiedzaniu powrót do Centrum Edukacyjnego im. św. Jana Pawła II w Gliwicach na finał konkursu. Po zakończeniu powrót autobusem z Centrum Edukacyjnego im. św. Jana Pawła II na plac szkolny.

Uczestników konkursu, których prace zostały wyróżnione zapraszamy na finał konkursu połączony  z uroczystym wręczeniem nagród  i wystawą prac- godz. 13.00.

            Prosimy o potwierdzenie udziału w wyjeździe w celu przygotowania odpowiedniej ilości miejsc w autokarze do 23.04.18 r.- poniedziałek z powodów organizacyjnych.

Serdecznie zapraszamy

Koordynatorzy konkursu

Anna Luiza Jaksik

Katarzyna Szczepkowska

 Potwierdzenie udziału w wyjeździe do 23.04.2018r.                                   

 tel.:    32 270 15 17

e- mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

                              

 

 

 

Od października 2017 do lutego 2018 uczniowie klas gimnazjalnych wraz z nauczycielką języka niemieckiego Katarzyną Kubica brali udział w 3 edycji konkursu „Deutsch hat Klasse.” Konkurs organizowany jest przez Goethe Institut w Warszawie i polega on na dokonaniu zmian w aranżacji przestrzeni w klasie, w której odbywa się nauka języka niemieckiego. Celem konkursu jest motywowanie uczniów do partycypacji w przeprowadzaniu zmian w szkole oraz zmian w sali lekcyjnej wspierających proces dydaktyczny.

Uczniowie wraz z p. Kubica tworzyli zespół konkursowy. Wspólnie zaplanowali i przeprowadzili zmiany w sali 21. Oto jak prezentuje się nowa sala do nauki języka niemieckiego.

„Deutsch macht Spaß”

organizowanego w ramach Dnia Mniejszości Narodowych i Etnicznych

            przez Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 12 w Gliwicach

 

            W dniu 22.02.2018 r. odbyła się trzecia edycja Wojewódzkiego Konkursu Poezji i Piosenki Niemieckojęzycznej „Deutsch macht Spaß” organizowanego w ramach Dnia Mniejszości Narodowych i Etnicznych pod patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Gliwice.

            W tegorocznej odsłonie konkursowej udział wzięło 181 młodych artystów. Część z nich wykonywała piosenki niemieckojęzyczne, w różnych aranżacjach muzycznych, pozostali prezentowali niemieckie utwory poetyckie.

            W pierwszym etapie konkursu dwie komisje profesjonalnego Jury równolegle przesłuchiwało miłośników języka niemieckiego. W konkursie poezji uczestnicy podzieleni byli na 3 kategorie: dzieci przedszkolne, uczniowie klas 1-4 szkoły podstawowej oraz uczniowie klas 5-7 szkoły podstawowej. W konkursie piosenki oprócz tego samego podziału na kategorię wiekową, uczniowie podzieleni byli na kategorie wykonawcze: solista, duet oraz zespół wokalny.

            Jury nagrodziło w konkursie łącznie trzydziestu czterech uczestników, przyznając im indywidualne nagrody rzeczowe oraz dyplomy uznania. Wśród zwycięzców pojawiły się również dwie statuetki Grand Prix, przyznane za najwybitniejszy występ zarówno w konkursie poezji, jak
i w konkursie piosenki. Wszyscy laureaci zostali zaproszeni na finałową galę, która była jednocześnie drugim etapem konkursu.

            W dniu 08.03.2018r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród wszystkim zwycięzcom oraz pokaz występów artystycznych laureatów 1. i 2. miejsca. Publiczność, którą tworzyły społeczności szkolne także spoza regionu śląskiego oraz zaproszeni goście, oklaskiwała każdy wyrecytowany wiersz, jak i zaśpiewaną piosenkę.

            Wojewódzki Konkurs Poezji i Piosenki Niemieckojęzycznej „Deutsch macht Spaß” jest niezwykłą okazją do obcowania z kulturą i tradycją krajów niemieckojęzycznych, a jego coraz większy zasięg i zwiększona popularność pokazuje rangę i istotę całego wydarzenia.

zapraszają  na finał.

Informujemy, że finał konkursu: „Ratowanie zabytków naszej małej ojczyzny” połączony z uroczystym wręczeniem nagród  i wystawą prac odbędzie się 26.04.2017r. o godz. 13.00 w Centrum Edukacyjnym im. św. Jana Pawła II w Gliwicach (ul. Jana Pawła II 5a).

Jednocześnie mamy dla Państwa miłą wiadomość – dla laureatów konkursu, którzy zajęli:

I, II, III miejsce oraz GRAND PRIX, oprócz dyplomów i nagród przewidzieliśmy nagrodę specjalną – wyjazd – do trzech kościołów diecezji gliwickiej.

Zbiórka (środa) 26.04.2017r. o godz. 8.15 w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 12 w Gliwicach, ul. Płocka 16 (wyjazd na wycieczkę o godz. 8.30). Uczestników nie obowiązuje strój turystyczny. Po zwiedzaniu powrót do Centrum Edukacyjnego im. św. Jana Pawła II w Gliwicach na finał konkursu. Po zakończeniu powrót autobusem na plac szkolny.

Uczestników konkursu, których prace zostały wyróżnione zapraszamy na finał konkursu połączony  z uroczystym wręczeniem nagród  i wystawą prac - godz. 13.00.

            Prosimy o potwierdzenie udziału w wyjeździe w celu przygotowania odpowiedniej ilości miejsc w autokarze.

Serdecznie zapraszamy

Koordynatorzy konkursu

Anna Luiza Jaksik

Katarzyna Szczepkowska

          

 Potwierdzenie udziału w wyjeździe do 25.04.2017r.                                   

 tel.:    32 270 15 17

e- mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

LISTA LAUREATÓW 2017 >>

 

 

Uczennice klasy 3ja po raz kolejny udowodniły że ich sukcesy to nie kwestia przypadku a wielkiego talentu i nakładu pracy. Tym razem zajęły trzy pierwsze miejsca w kolejnej edycji konkursu plastycznego "Razem z nami" zorganizowanego przez SP 14 w Gliwicach. Konkurs ma na celu także poruszenie emocji młodego człowieka i wychowanie we wrażliwości i otwartości w stosunku do osób niepełnosprawnych. Cieszymy się bardzo, ze możemy poszczycić się tak zdolnymi i wrażliwymi dziećmi.

Julia Kusyk - I miejsce,

Marzena Baran - II miejsce,

Natalia Choroba - III miejsce

Dnia 22 kwietnia klasa III ja w ramach projektu "Poznajemy zawody" wybrała się do pizzerii "Da Grasso" na warsztaty kulinarne. Dzieci dowiedziały się skąd pochodzi pizza i jaka jest historia jej powstania oraz jakie obowiązki ciążą na szefie kuchni. Następnie same zamieniły się w małych kucharzy, którzy z dbałością o higienę na stanowisku pracy wykonali pizzę ze swoimi ulubionymi dodatkami. Był to dla niektórych również pokaz artystycznych umiejętności, gdyż nie jedna pizza wyglądała jak prawdziwe dzieło sztuki! Na zakończenie warsztatów każdy ze smakiem zjadł w pełni samodzielnie przygotowany posiłek. Po wyjściu z warsztatów powitała nas piękna pogoda, która zachęciła wszystkich do wiosennego spaceru po naszym mieście. Przeszliśmy przez słoneczny rynek podziwiając ratusz oraz fontannę Neptuna, by udać się trasą obok zabytkowego, gotyckiego Kościoła Wszystkich Świętych do Bramy Racławickiej.  Nasze małe zwiedzanie zakończyły dokładne oględziny gliwickiego czołgu oraz zabawy na ukwieconym skwerku. Dzień był przemiły, a uczniowie wracali bardzo zmęczeni ale za to z ogromnym uśmiechem na twarzy.

zapraszają na finał.

LISTA LAUREATÓW

Informujemy, że finał konkursu: „Ratowanie zabytków naszej małej ojczyzny” połączony z uroczystym wręczeniem nagród  i wystawą prac odbędzie się 28.04.2016r. o godz. 13.00 w Centrum Edukacyjnym im. św. Jana Pawła II w Gliwicach (ul. Jana Pawła II 5a).

Jednocześnie mamy dla Państwa miłą wiadomość – dla laureatów konkursu, którzy zajęli:

I, II, III miejsce oraz GRAND PRIX , oprócz dyplomów i nagród przewidzieliśmy nagrodę specjalną– wyjazd – do dwu kościółków diecezji gliwickiej oraz Zespołu Pałacowo – Parkowego w Świerklańcu.

Zbiórka 28.04.2016r. o godz. 8.00 w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 12 w Gliwicach , ul. Płocka 16 (wyjazd na wycieczkę o godz. 8.15). Uczestników nie obowiązuje strój turystyczny. Po zwiedzaniu powrót do Centrum Edukacyjnego im. św. Jana Pawła II w Gliwicach na finał konkursu. Po zakończeniu powrót autobusem na plac szkolny.

Uczestników konkursu, których prace zostały wyróżnione zapraszamy na finał konkursu połączony  z uroczystym wręczeniem nagród  i wystawą prac- godz. 13.00.

            Prosimy o potwierdzenie udziału w wyjeździe w celu przygotowania odpowiedniej ilości miejsc w autokarze.

 

Serdecznie zapraszamy

Koordynatorzy konkursu

Anna Luiza Jaksik

Katarzyna Szczepkowska

Potwierdzenie udziału w wyjeździe do 25.04.2016r.:                                 

tel.: 32 270 15 17

e- mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

                                                              

Dzieci z klasy 3sj wzięły udział w warsztatach dydaktycznych z robotyki, w trakcie których tworzyły swoje mechaniczne maszyny, a także bawiły się i zawiadywały już istniejącymi. Najwięcej chętnych do zabawy miały oczywiście ruchome postaci z Gwiezdnych Wojen.

             Kapela Czerniakowska śpiewa  znaną starą piosenkę o naszej stolicy:

Warszawa da się lubić, Warszawa da się lubić

Tutaj szczęście można znaleźć, tutaj serce można zgubić.

Uczniowie klasy 3bg  i 3 bu postanowili  sprawdzić to osobiście  i 7 kwietnia  udali się wraz z wychowawcami na dwudniową wycieczkę do Warszawy. Oczywiście stolica przywitała nas korkami, ale po godzinie przebijania się przez centrum dotarliśmy do pierwszego punktu naszego programu – Łazienek królewskich. Spacerowaliśmy alejkami i słuchali, jak przewodnik opowiada nam o zamysłach króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, aby uczynić z tego miejsca kulturalną, letnią rezydencję z galeriami obrazów, teatrami i amfiteatrami. Na każdym kroku przyroda zwiastowała wiosnę.

Później spacer po warszawskiej Starówce i śledzenie znaków tragicznych wojennych wydarzeń. I wreszcie najważniejszy punkt programu pierwszego dnia wycieczki- Muzeum Powstania Warszawskiego.

Chcemy być wolni i wolność sobie zawdzięczać.

Ta myśl przyświecała wszystkim tym, którzy 1 sierpnia 1944 roku rozpoczęli powstanie warszawskie. Zwiedzamy jedno z najnowocześniejszych muzeów historycznych w Europie z przewodniczką kompetentną i pełną pasji. Jesteśmy wstrząśnięci i jednocześnie pełni podziwu dla warszawiaków. Bez historii powstania nie da się zrozumieć tego miasta. Słuchamy bijącego serca stolicy. Na koniec sesja zdjęciowa na motocyklu BMW R-12- pojeździe Wehrmachtu.

Drugi dzień pobytu w stolicy zaczynamy od atrakcji dla kibiców piłki nożnej- przejścia trasą piłkarza na Stadionie Narodowym. Oglądamy nie tylko stadion porażający swym ogromem, ale także całe zaplecze- szatnie piłkarzy, salę masażu, salę konferencyjną, w której nasi uczniowie wcielili się w selekcjonera kadry i piłkarzy i udzielili nam wywiadu, zaplecze dla dziennikarzy itd.

Kolejne miejsce to nowo otwarte Muzeum Katyńskie, którego projekt plastyczny i architektoniczny, przemyślany w najdrobniejszych szczegółach, świetnie współgra z tragiczną kartą historii katyńskiego mordu na Polakach i robi niesamowite wrażenie. I na zakończenie wycieczki wizyta w Wilanowie- podstołecznej rezydencji króla Jana III Sobieskiego i jego ukochanej żony Marysieńki. Kompleks pałacowy w Wilanowie to jeden z najcenniejszych pomników polskiej kultury artystycznej, który przetrwał ponad trzysta lat mimo niszczycielskich okresów zaborów, okupacji i wojen. Tutaj uczestniczymy w lekcji pt. Wnętrza pałacu i ich symbolika.

I tak w czasie naszej wędrówki po stolicy nie zgubiliśmy swego serca, jak mówi piosenka, ale odnaleźliśmy „ bijące serce Warszawy”.                                    

Tekst i zdjęcia G. Borkiewicz-Barszcz

Z ogromną dumą informujemy, że aż troje naszych gimnazjalistów zostało stypendystami I edycji programu stypendialnego „Śląskie – inwestujemy w talenty”. Do grona pięciuset najzdolniejszych uczniów województwa śląskiego należą: Aleksandra Maksimowska i Hubert Rosiński z klasy 1 la oraz Wiktoria Słowik z klasy 2 jj. Mamy nadzieję, że uzyskane stypendium przyczyni się do rozwoju Waszych zainteresowań.

Serdecznie Wam gratulujemy!

W dniu 14 marca szkolny zespół ISKIERKI wziął udział w przesłuchaniach XXIV Konkursu Piosenki Niemieckiej organizowanego przez ZSO nr 10 w Zabrzu na szczeblu wojewódzkim. Zespół zaśpiewał utwór "Viele, viele Menschen", a Iskierkom akompaniowała członkini ISKIEREK Maja Maksimowska. Wykonanie zachwyciło komisję jurorską i nasze Młode Talenty zdobyły I MIEJSCE w kategorii zespoły wokalne klas 1-3 szkoły podstawowej.

Jest to ogromny sukces, z którego niezmiernie się cieszymy! Jednakże nie spoczywamy na laurach... Przed nami kolejne wyzwania.

         Kolejny sukces naszych najmłodszych uczennic w rywalizacji talentów plastycznych! Natalka Choroba oraz Nela Grzechca z klasy II ja zostały Wyróżnione w Ogólnopolskim Konkursie Malarskim "Straszki Śląskie - bohaterowie legend, bajek i przywiarek". Warto podkreślić, że przedstawienie postaci "Meluzyny" przez Natalię i "Podciepów" przez Nelę wyrwalizowało z 675 innymi pracami nadesłanymi na ten konkurs! Gratulujemy zdolnym dziewczynkom! Jesteśmy niezwykle dumni i z niecierpliwością czekamy na kolejne sukcesy.

  Dnia 28 kwietnia dzieci klas I-VI  po raz pierwszy reprezentowały naszą szkołę w VII Regionalnym Konkursie Gwarowym "Berać kożdy może".

SPRAWOZDANIE
Z PRZEBIEGU IV EDYCJI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

„RATOWANIE ZABYTKÓW NASZEJ MAŁEJ OJCZYZNY”

pod patronatem

Ks. Biskupa Ordynariusza  Jana Kopca

Prezydenta Miasta Gliwice Zygmunta Frankiewicza

 

LISTA LAUREATÓW

TELEWIZJA - Ratowanie Zabytków

GOŚĆ NIEDZIELNY

GALERIA ZDJĘĆ

           20 kwietnia w naszej szkole gościł Pan Tomasz Biwo - przedstawiciel Komitetu Ochrony Orłów. Pan Tomek monitoruje strefy ochronne ptaków drapieżnych na terenie Nadleśnictwa Rudziniec.  Nasz gość spotkał się z klasami IV, V i VI, którym przybliżył życie tych ptaków, zagrożenia oraz potrzeby i metody ich ochrony. Powodem dla którego przybył do naszej szkoły była historia bielika potrąconego na drodze w gminie Rudziniec. Na leczenie bielika w Leśnym Pogotowiu w Katowicach Mikołowie wysłaliśmy sumę 250 złotych pochodzącą ze zbiórki makulatury.

 

Zwycięzcą konkursu na najtrafniejsze imię dla bielika okazał się Marek Malik – uczeń klasy VI. Wygrało imię ARAGON. Gratulujemy!

 

   Uczennice klas 1-3 w składzie : Dominika Zieleźnik (I wa), Nela Grzechca (II ja) i Paulina Kusz (III) godnie reprezentowały naszą szkołę w konkursie plastycznym, cechującym się niecodziennymi zasadami. Regulamin zakładał bowiem wykonanie pracy plastycznej na miejscu, w placówce organizatora, czyli SP nr 23 w Gliwicach. Nasze dzielne dziewczynki walczyły ze stresem i szybko upływającym czasem. Jesteśmy bardzo dumni, gdyż podczas pierwszych w ich karierze tego typu zmagań wywalczyły kolejno: Dominika - I miejsce, Nela - II miejsce, a Paulinka Wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy!

GALERIA ZDJĘĆ

Nela Grzechca, uczennica klasy II ja, po raz kolejny ukazała swoje zdolności plastyczne. Dziewczynka biorąc udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. "Szlakiem Orlich Gniazd" została Wyróżniona, a jej praca będzie zdobić wystawę w siedzibie organizatora konkursu - MDK w Częstochowie. Serdecznie gratulujemy, życzymy dalszego, równie owocnego rozwijania talentu.

 

W dniu 14.04.2015r. w ZSO nr 12 odbyła się pierwsza edycja szkolnego konkursu „Mam talent”, w którym udział wzięło 22 uczestników klas 1-3. Organizatorkami imprezy były Pani Aneta Wójtowicz oraz Pani Sabina Długosz.

XXI DZIECIĘCE SPOTKANIA TEATRALNE

TO DLA UCZNIÓW SP 17 POCZĄTEK PRZYGODY Z MUZYKĄ KLASYCZNĄ

A wszystko to za sprawą spektaklu „Tajemniczy flet” wystawionego przez Wrocławski Teatr Lalek na podstawie opery Wolfganga Amadeusza Mozarta. To piękna i ponadczasowa sztuka o odwiecznej walce nocy i dnia, potrzebie miłości, relacjach Tamina i Paminy, Papagena i Papageny. Ale najbardziej ponadczasowa jest muzyka samego Mozarta. Uczniowie obejrzeli także wspaniałą wystawę lalek przygotowaną na  XXI Dziecięce Spotkania Teatralne. 

 GALERIA

W Miejskim Konkursie Multimedialnym "Rok 2015 - Rokiem Jana Długosza" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 5, I miejsce zajęła nasza uczennica  - Patrycja Jonda z klasy VI. Patrycja przygotowała historyczną prezentację, poświęconą życiu i twórczości najwybitniejszego polskiego historyka epoki średniowiecza. Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień odbędzie się 17 kwietnia w SP nr 5. GRATULUJEMY !

Opiekun zwyciężczyni - p. Kalina Wilczyńska - Dymek

PROTOKÓŁ Z KONKURSU

PNWM

Gościmy

Odwiedza nas 57 gości oraz 0 użytkowników.