Filtr
 • Szlachetna paczka 2017

  Jak co roku nasza szkoła włącza się w akcję charytatywną pt. „Szlachetna Paczka”. Zeszłoroczna akcja spotkała się z bardzo dużym odzewem. Jesteśmy Wam za to bardzo wdzięczni. Znając już Waszą Moc i Dobre Serca jesteśmy pewni, że i w tym roku będzie tak samo. Dlatego prosimy Was o wsparcie i pomoc w tej akcji. Tym razem potrzebna jest pomoc dla małżeństwa, które potrzebuje naszego wsparcia.
  Potrzebne im są: produkty żywnościowe (m.in. cukier, konserwy mięsne i rybne, kawa, makaron, olej, mąka, warzywa w puszkach i kawa rozpuszczalna), środki czystości i artykuły higieniczne (takie jak: płyn do mycia naczyń  i szyb, płyny czyszczące, szampon, żel do prania, preparat do czyszczenia mebli, chusteczki nawilżające, odświeżacz powietrza, a także stosowane przez Panią Katarzynę specjalne szampony i środki do mycia dla osób z łuszczycą), wyposażenie mieszkania (np. kołdra, koc, ręczniki, pościel, poduszki), brakuje im także sprzętów gospodarstwa domowego (chodzi tutaj o gazowy lub oliwny grzejnik do ogrzewania bardzo zimnej kuchni). Ze szczególnych prezentów, upominków Pan Dariusz prosi o książki o tematyce wojennej (I i II Wojna Światowa, natomiast Pani Katarzyna chciałaby dostać różne książki kucharskie.
  Kochani, mamy mało czasu, gdyż akcja trwa tylko do 7 grudnia. Mamy jednak wielką nadzieję, że i tym razem damy radę. Spieszmy im z pomocą, bo przecież LUBIMY LUDZI!

  Wolontariuszami w naszej szkole dla klas:
  1-3 SP są: Wiktoria Waniek i Łukasz Wygodny
  4-6 SP są: Jacek Zwadło i Wiktoria Górska
  7 SP - 3GD są: Wiktoria Łuczuk i Tomasz Zwadło

 • Kiermasz świąteczny 2017

 • Kiermasz Świąteczny 2016

 • „Jesień pędzlem malowana”

  17 listopada 2016r w klasie IIIsk odbył się dwujęzyczny  projekt edukacyjny „Jesień pędzlem malowana” – warsztaty plastyczne z elementami języka niemieckiego. Projekt został sfinansowany przez Towarzystwo Społeczno -  Kulturalne Niemców  Województwa  Śląskiego. Dofinansowano zakup materiałów plastycznych oraz poczęstunek. Uczniowie mieli okazję oprócz malowania farbami plakatowymi, wzbogacić słownictwo z języka niemieckiego. Warsztaty zostały poprowadzone przez p. Katarzynę Szczepkowską oraz p. Joannę Kozieł.

    {gallery slider=boxplus.carousel}glowna2016/jesien_projekt{/gallery}

 • Kopalnia Srebra

  23 i 24 listopada uczniowie klas I-III zjechali 40 metrów pod powierzchnię ziemi, aby zwiedzić zabytkową Kopalnię Srebra w Tarnowskich Górach. Wędrowali ciemnymi, wilgotnymi chodnikami, mijając co pewien czas różne komory, o których ciekawie opowiadał pan przewodnik. Największych emocji dostarczyło przemierzenie chodnika wodnego łódkami i spotkanie z legendarnym duchem kopalni - Skarbnikiem.

  Już na powierzchni ziemi w muzeum dzieci poznały historię wydobycia rudy, obejrzały ciekawe eksponaty i filmy.

  Piękna pogoda dała możliwość zabawy w Skansenie Maszyn Parowych.

  {gallery slider=boxplus.carousel}glowna2016/wycieczka_kopalnia{/gallery}

 • Święto Niepodległości

  Dnia 9 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji "Święta Niepodległości". Uroczystość została przygotowana przez uczniów klasy Ikk gimnazjum pod czujnym okiem wychowawczyni Pani Katarzyny Kołek. Sala została ustrojona w "sztuczne ognisko" i krzyże, a uczniowie byli ubrani w żołnierskie oraz galowe stroje. Oprócz swoich ról uczniowie musieli nauczyć się tekstów wielu patriotycznych pieśni, gdyż one przeważały w przedstawieniu np "Boże, coś Polskę", "Piechota", "Pierwsza Brygada" i "Przybyli ułani". Hasło "Polsko! Nie jesteś ty już niewolnicą. Jesteś sobą" - było mottem przewodnim całej uroczystości. Była to piękna i wzniosła uroczystość, dzięki której uczniowie łatwiej przyswoją wiedzę historyczną i stanął się "Młodymi Patriotami".

   {gallery slider=boxplus.carousel}glowna2016/11listopad{/gallery}

 • Laureaci konkursu - „ŚLĄSK – MOJA MAŁA OJCZYZNA. SCHLESIEN – MEINE KLEINE HEIMAT”

 • MAM TALENT 2016

   W dniu 27.10.2016r. w naszej szkole po raz trzeci odbył się konkurs dla klas 1-3 "MAM TALENT". Jak co roku talenty młodych uczestników zapierały dech w piersiach! I jak co roku nie zabrało wielu pozytywnych emocji! Wśród występujących można było zobaczyć tancerzy, pianistów, wokalistów, komików, perkusistę, magików, flagołamacza oraz fascynata mitologii! Przygotowane przez dzieci pokazy były naprawdę dopracowane i na wysokim poziomie. Profesjonalne Jury miało nie lada problem, aby wyłonić z 20 występów tylko trzech zwycięzców. Jednak po półgodzinnych obradach ostateczny werdykt zapadł. I tak oto 3 miejsce zdobył tancerz tańca towarzyskiego - Krzysztof Holewik, 2 miejsce znawca mitologii - Antonii Kulczycki, a 1 miejsce duet muzyczny - Maja Maksimowska i Tymoteusz Dudek. Wyróżnienia zdobyli: Joanna Brodowy i Malwina Drabik, Maja Pietrzak, Miłosz Rubinkowski, Hanna Musik i Agata Biłous, Mikołaj Jędzura oraz Karolina Choroba. 

  Dziękujemy wszystkim uczestnikom za dostarczenie tylu pozytywnych wrażeń! Już dziś zapraszamy do udziały w kolejnej edycji "MAM TALENT'!

  {gallery slider=boxplus.carousel}glowna2016/mam_talent{/gallery}

 • Zielony dzień

  Uczniowie ZSO Nr 12 w Gliwicach, 24 października obchodzili zielony dzień, w którym klasy rywalizowały o tytuł najbardziej zielonej klasy. Pomysł zainspirowany został jesienną pogodą którą mamy tuż za oknem. Oto wygrana klasa IIab.

   

 • Andrzejki w III js

  Andrzejki są okazją do zorganizowania zabaw przed rozpoczynającym się adwentem. W  tym dniu wywróżyliśmy z kształtów zastygłej masy z wosku dalekie podróże, spotkania z egzotycznymi zwierzętami, ekscytujące zawody wykonywane w przyszłości. Z butów ustawianych jeden za drugim od ściany do progu przepowiedzieliśmy, kto pierwszy ożeni się i wyjdzie za mąż. Zabawom tym towarzyszyły ogromne emocje, śmiech i radość Smile.

   {gallery slider=boxplus.carousel}glowna/andrzejki{/gallery}

   

 • "Ruszaj w drogę przez zmysły"

  W poprzednim tygodniu klasy II, III, IV, V i VI "Ruszyły w fascynującą drogę przez zmysły". Pod hasłem tym kryją się warsztaty zorganizowane przez naukowców z Politechniki Śląskiej. Wystawa złożona z kilkunastu pól interaktywnych i doświadczalnych wprowadziła naszych uczniów w tajniki wiedzy z zakresu fizyki. Dzieci dowiedziały się jak poprzez zmysły człowiek odbiera świat oraz jakie bodźce na niego działają. Droga w jaką wyruszyli nasi uczniowie okazała się być bardzo wciągająca i zachęcająca do eksperymentowania ze zmysłami. Zajęcia uwieńczył pokaz "Mróz jakiego nie znacie" z widowiskowymi eksperymentami m.in. z użyciem ciekłego azotu. Możliwość zwiedzenia wystawy w asyście profesjonalnych i bardzo sympatycznych przewodników nie tylko poszerzyła wiedzę naszych wychowanków, ale także dała im dużo radości i dobrej zabawy, a jednym czego zabrakło, był nieubłaganie płynący czas...

   {gallery slider=boxplus.carousel}glowna/zmysly{/gallery}

 • Światowy Dzień Pluszowego Misia

  Ciągle jesteśmy dziećmi!!!

  W Światowy Dzień Pluszowego Misia nasze pluszaki przyszły razem z nami do szkoły Smile Jak widać – uczyły się pilnie Smile

  {gallery slider=boxplus.carousel}glowna/pluszaki{/gallery}

  Klasa IIIsj

 • "Aktywnie spędzam czas z psem"

  Laureatki III Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego: "Aktywnie spędzam czas z psem"

  23 listopada uczennice klasy II wa odebrały dyplomy i nagrody zdobyte w III Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym: "Aktywnie spędzam czas z psem" w Szkole Podstawowej Nr 13 im. Krystyny Bochenek w Gliwicach. Organizatorzy konkursu przyznali I miejsce Marii Ludwig, natomiast wyróżnienie Karolinie Owczarczyk. W czasie uroczystego wręczenia nagród uczniowie wysłuchali ciekawej prelekcji wolontariuszki Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami i obejrzeli prezentację na temat możliwości aktywnego spędzania czasu z psem. 

  {gallery slider=boxplus.carousel}glowna/czas_psem{/gallery}

 • Poznajemy zawody 4

  Kolejny etap na drodze klasy II wa i III ja w ramach projektu "Poznajemy Zawody" to wizyta w niezwykle ciekawej firmie MARCO, zajmującej się produkcją naklejek i etykiet, współpracującą  z takimi branżami, jak: elektroniczna, lotnicza czy zbrojeniowa. Trudno tu mówić o poznawaniu konkretnego zawodu... Dzięki uprzejmości prezesa, Pana Marka Ślibody, nasi uczniowie zostali oprowadzeni po całym zakładzie. Mogliśmy obserwować pracę w dziale zamówień, projektu, produkcji, a nawet stołówce pracowniczej. Dzieci zapoznały się z zasadami pracy firmy, zadaniami należącymi do osób zasiadających w poszczególnych działach oraz konstrukcją i przydatnością wielu innowacyjnych maszyn. Warto wspomnieć, że w firmie MARCO poza profesjonalizmem dało się odczuć także niezwykłą atmosferę współpracy i koleżeństwa, co również pozytywnie wpłynęło na postrzeganie przez dzieci środowiska pracy. Firma w której mieliśmy okazję gościć za jedno z istotnych zadań przyjęła również wsparcie ubogich, chorych oraz ludzi pragnących się rozwijać czy tworzyć nowe, ciekawe rzeczy, na które nie zawsze wystarcza im funduszy. Można by rzecz, że poza codzienną pracą i zarobkami w MARCO liczy się misja i nikt nie zapomina o drugim człowieku. Na zakończenie dzieci w swobodny sposób mogły podjąć rozmowę z właścicielem firmy, który z sympatią udzielał odpowiedzi na każde pytanie, a nawet przyjmował wskazówki młodych ekspertów. Serdecznie dziękujemy Panu Markowi za gościnność, otwartość i poczęstunek. Było nam bardzo miło móc przez kilka chwil wtopić się w zakładowe środowisko. 

  {gallery slider=boxplus.carousel}glowna/poznajemy_zawody4{/gallery}

 • Pasje

  Milena Ciechanowska w tym roku szkolnym wzięła udział w kilku zawodach wspinaczkowych. Oto jej osiągnięcia:

  • Morawski Puchar Młodzieży w Ostrawie - 3 miejsce
  • Gliwice na Topie X rozgrywane w Fabryce Mocy w Gliwicach - 2 miejsce
  • Jasna Strona Mocy KIDS II rozgrywana na Jasnej w Gliwicach - 5 miejsce
  • Big Little Monkey 2015 rozgrywane na Poziomie450 w Sosnowcu - 5 miejsce
  • Puchar Polski Młodzików i Dzieci w Tarnowie - 2 miejsce

  {gallery slider=boxplus.carousel}glowna/milena{/gallery}

  Martyna Ciechanowska w tym roku szkolnym wzięła udział w kilku zawodach wspinaczkowych, na których uzyskała wysokie miejsca. W zawodach tych biorą udział wspinacze z wielu miast Polski m.in Gliwic, Katowic, Wrocławia, Krakowa, Łodzi.

  • Morawski Puchar Młodzieży w Ostrawie - I miejsce
  • Gliwice na Topie X rozgrywane w Fabryce Mocy w Gliwicach - II miejsce
  • Jasna Strona Mocy KIDS II rozgrywana na Jasnej w Gliwicach - II miejsce
  • Big Little Monkey 2015 rozgrywane na Poziomie 450 w Sosnowcu - II miejsce
  • Puchar Polski Młodzików i Dzieci w Tarnowie - V miejsce

   {gallery slider=boxplus.carousel}glowna/martyna_wpinaczka{/gallery}

 • VIII Edycja Międzyszkolnego Turnieju Młodych Talentów

  Drodzy Uczniowie

  Górnośląskie Centrum Edukacyjne w Gliwicach zaprasza uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w wojewódzkim konkursie artystycznym. Konkurs odbędzie się w dwóch etapach 1 oraz 14 grudnia 2015 roku  w Gliwicach. Będzie prowadzony w dwóch kategoriach: autorskiej  i  aktorskiej. Zgłoszenia  przyjmowane są  do  26  listopada  br.

  więcej>>

   

 • Poznajemy zawody 3

  Dnia 12 listopada klasę III ja i II wa w ramach projektu "Poznajemy zawody" odwiedzili policjanci z Wydziału Prewencji. Dzieci dowiedziały się czym zajmują się funkcjonariusze tego wydziału oraz co należy zrobić by móc wykonywać ten zawód. Goście wzbogacili swoje odwiedziny całą gamą oprzyrządowania którym się posługują. Uczniowie naszej szkoły mogli nie tylko zobaczyć, ale też dotknąć czy nawet przymierzyć prezentowany strój. Policjanci przeprowadzili także szybki kurs ściągania odcisków. Dzieci przez cały czas trwania zajęć były zachwycone i zainteresowane, niezwykle aktywne nie potrafiły pohamować fali emocji. Pytaniom nie było końca. Odwiedziny zakończyły oględziny radiowozu. Serdecznie dziękujemy przedstawicielom Komendy Miejskiej w Gliwicach, przy ul. Warszawskiej, którzy bezinteresownie przybyli do naszej szkoły i w fascynujący sposób zaprezentowali naszym dzieciom wykonywany przez nich zawód.

  {gallery slider=boxplus.carousel}glowna/poznajemy_zawody3{/gallery}

 • "Mam talent"

  16 listopada w naszej szkole po raz drugi odbył się szkolny konkurs talentów. Jak zwykle w miłej atmosferze podziwialiśmy wspaniałe występy uczniów kl. 1-3 i ich niezliczone talenty, a przy tym bawiliśmy się doskonale.  W czasie trwania konkursu jury uważnie liczyło punkty i wybrało tegorocznych zwycięzców.
  Tym razem I miejsce zajął Tymoteusz Dudek, II miejsce zdobyła Maja Maksymowska, III miejsce Maja Pietrzak, Tymon i Leon Jasińscy oraz Siwoo Yang. Natomiast wśród wyróżnionych uczniów znaleźli się: Pola Wiesner i Julia Żuk, Adam Vermeule, Wiktoria Neuman, Oliwia Giese, Zuzanna Sergiej, Hanna Musik oraz Wojtek Masiarek.
   
  Na Szkolnym Konkursie "Mam talent" nie mogło zabraknąć uczniów z klasy IIIsj! Z przyjemnością oglądaliśmy popisy taneczne Oli Morczyńskiej, wokalne Tymona Jasińskiego (w duecie ze swoim młodszym bratem), taneczne Amelki Sobol - Kołodziejczyk i Dominiki Prus oraz prezentację znajomości flag państw świata Wojtka Masiarka.
  Wszyscy przedstawili swoje niecodzienne umiejętności na bardzo wysokim poziomie, wkładając w ich prezentację wiele odwagi, wysiłku i długiego przygotowania. Wojtek zdobył wyróżnienie, a Tymon zajął III miejsce.
  Gratulujemy wszystkim i życzymy wytrwałości w rozwijaniu swoich talentów.
   
   {gallery slider=boxplus.carousel}glowna/mam_talent{/gallery}
   
 • "NAJPIĘKNIEJSZE MIEJSCA W MOJEJ OJCZYŹNIE"

  WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY "NAJPIĘKNIEJSZE MIEJSCA W MOJEJ OJCZYŹNIE"
   
  Uczniowie klas drugich i trzecich zostali nagrodzeni w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Najpiękniejsze miejsca w mojej Ojczyźnie":
  I miejsce:
  Alicja Popławska kl II wa
  Nela Grzechca kl III aj
  II miejsce:
  Zuzanna Gładkowska kl. II wa
  Laura Golla kl. II ks
  III miejsce:
  Dominika Zieleźnik kl. II wa
  Aleksandra Morczyńska kl III js
  wyróżnienie:
  Kamila Marek kl. II ks
  Maciej Madej kl. II ks
  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów Smile.
   {gallery slider=boxplus.carousel}glowna/naj_miejsca_ojczyzna{/gallery}
   
 • Wystawa "Zielników"

  Wystawa "Zielników" inspirowanych poezją księdza Jana Twardowskiego oraz pięknem przyrody.
  Prace wykonali uczniowie klasy IIIsj. Zielniki można było podziwiać w miniony poniedziałek podczas spotkań rodziców z wychowawcami klas.
  {gallery slider=boxplus.carousel}glowna/zielnik{/gallery}
 • XII edycja Konkursu „Śląsk – moja mała ojczyzna. Schlesien – meine kleine Heimat”

  Szanowni Państwo,

  Mamy zaszczyt zaprosić Państwa uczniów i wychowanków do udziału w XII edycji Konkursu Dla Dzieci i Młodzieży „Śląsk – moja mała ojczyzna. Schlesien – meine kleine Heimat”. Poprzednie edycje utwierdziły nas w przekonaniu, iż konkursy takie cieszą się wśród uczniów i ich opiekunów – nauczycieli i rodziców - sporym zainteresowaniem. Przedsięwzięcie nasze cieszyło się także akceptacją organów prowadzących i nadzorujących szkołę, czego dowodem jest objęcie konkursu honorowym patronatem przez Prezydenta Miasta Gliwice.

  Ilość uczestników konkursu oraz ilość prac i ich poziom – momentami zaskakująco wysoki – nasuwa wniosek, że konkursy o tematyce regionalnej są potrzebne i spotykają się z życzliwym przyjęciem tak dzieci, jak i młodzieży. Dlatego też pozwalamy sobie przesłać Państwu informację na temat regulaminu i szczegółowej tematyki XII edycji naszego konkursu, licząc, iż spotka się on z zainteresowaniem nauczycieli oraz uczniów.

  Regulamin konkursu

   Z poważaniem

  organizatorki konkursu:

  Grażyna Borkiewicz- Barszcz
  Agnieszka Lekszycka

 • "Polska muzyka jest najpiękniejsza"

  Klasy drugie i trzecie gościły 5 listopada w Filharmonii w Zabrzu. Dzieci wysłuchały koncertu orkiestry symfonicznej pt. "Polska muzyka jest najpiękniejsza". Muzycy zagrali m.in. wybrane utwory Fryderyka Chopina, Karola Szymanowskiego i Stanisława Moniuszki. Nie zabrakło tez "lżejszych" tematów muzycznych, jak polska muzyka filmowa. Uczniowie mieli także okazję przyjrzeć się różnorodnym instrumentom muzycznym i pokazać, że odbiór muzyki "na żywo" jest dla nich bardzo ważny.

  {gallery slider=boxplus.carousel}glowna/filharmonia{/gallery}

 • WOJEWÓDZKI KONKURS FOTOGRAFICZNY "JESIEŃ W OBIEKTYWIE"

  Uczeń klasy III JA DAWID BAKALARCZYK zdobył Wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym po hasłem "Jesień w Obiektywie". Serdecznie gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za dalsze poczynania Dawida w dziedzinie fotografii!

 • Basen

  "Hurrrrra!! Pływamy!!" - pierwsze zajęcia klasy III sj na krytej pływalni "Mewa"

   {gallery slider=boxplus.carousel}glowna/basen{/gallery}

   

 • KIERMASZ ŚWIATECZNY

  Szanowni Państwo, serdecznie Państwu dziękujemy za tak aktywny udział w tegorocznym świątecznym kiermaszu.

  Jednocześnie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej imprezy: zdjęcia

 • Było sobie życie

  Klasa V ec  odwiedziła interaktywne centrum nauki „Focus pobudza neurony – Było sobie życie” w CH Forum Gliwice. Dzieci wybrały się w podróż do wnętrza ludzkiego mózgu, poznały zagadnienia współczesnej medycyny. Zobaczyły również fantomy organów człowieka, interaktywny szkielet ludzki, preparaty mikroskopowe. Zapoznały się też z podstawowymi informacjami dotyczącymi pierwszej pomocy.

   {gallery slider=boxplus.carousel}bylo_sobie_zycie{/gallery}

PNWM

Gościmy

Odwiedza nas 143 gości oraz 0 użytkowników.