DZIEŃ NIEMIECKI

3 października 2018r. w murach naszej szkoły odbył się po raz pierwszy Dzień Niemiecki. 

Data nie była przypadkowa, gdyż w tym właśnie dniu nasi zachodni sąsiedzi świętują Dzień zjednoczenia Niemiec.

By choć przez chwilę wczuć się w deutsch - atmosferę, ów dzień stał się jednocześnie pretekstem do zorganizowania  Oktoberfest, który jest największym świętem ludowym na świecie i co roku odbywa się na przełomie września i października w Monachium.

Dla nas Oktoberfest był okazją do wspólnej zabawy, poznania tradycji i kultury naszych sąsiadów, jak również do urozmaicenia zajęć z języka niemieckiego. 

Uczniowie z klasy III KK, z grupy językowej "A", oraz uczniowie z klasy VII KD przygotowali prezentacje na temat Oktoberfest,które przybliżyły historię tego festynu, tradycje i  ciekawostki z nim związane oraz nawiązały do najciekawszych miejsc i zabytków regionu bawarskiego. 

Uczniowie, począwszy od klas najmłodszych, po klasę III gimnazjum wspaniale ubrani byli w ludowe stroje bawarskie, spora grupa  ubrana była w barwy flagi niemieckiej, a więc na czarno, czerwono i żółto. Nie zabrakło również uczniów przebranych za piłkarzy drużyny reprezentacji Niemiec w piłce nożnej.

Również dekoracja niektórych sal nawiązywała do prezentowanej imprezy.  

Podczas wybranych przerw na każdego ucznia, który odpowiedział na zaproszenie organizatorów i ubrał się tematycznie, na stoiskach na korytarzach, czekały niespodzianki. Była degustacja żółtych galaretek, precli małych i oryginalnych bawarskich dużych oraz  herbatki bawarki. Wspaniałej imprezie  towarzyszyła muzyka bawarska.

Bardzo dziękujemy uczniom klasy III KK gr, "A" za pomoc w zorganizowaniu zaś wszystkim uczniom i nauczycielom za chęć wspólnej zabawy.

Organizatorzy: J. Juranko, B. Kałusek

 

PNWM

Gościmy

Odwiedza nas 64 gości oraz 0 użytkowników.