Filtr
 • Zagrożenie

  Dnia 6.04. 2017 o godz. 17 odbędzie się spotkanie dla rodziców, którego celem jest omówienie problemu bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz profilaktyki tego zagrożenia.


  Serdecznie zapraszamy.
  Pedagog szkolny Elżbieta Elżbieciak
  Nauczyciel informatyki Justyna Juranko

 • Drodzy Rodzice!

  Informujemy Państwa, że w ostatnich dniach pojawiły się nowe, niebezpieczne gry komputerowe oferowane bezpłatnie. Zwracamy Państwa uwagę na ogromne zagrożenie, jakie te gry niosą za sobą. Bardzo prosimy o większą kontrolę nad tym, z jakich programów i gier korzystają Państwa dzieci, a także na jakie strony wchodzą. Kontrolę proponujemy objąć nie tylko komputery, ale także tablety i telefony. Ale przede wszystkim rozmawiać z Waszymi pociechami o zagrożeniach.

  Dyrektor Szkoły

  Krystyna Blacha

 • Dzień Kobiet

  W naszej szkole 8 marca odbył się Dzień Kobiet. Z okazji tego święta samorząd zorganizował konkurs na najpiękniejszą kartkę dla Pani nauczycielki. Następujące miejsca w danych kategoriach zajęły następujące klasy:

  1-3 SP
  1 miejsce: klasa 3sk
  2 miejsce: klasa 3ds

  4-6 SP
  1 miejsce: klasa 4pg
  2 miejsce: klasa 4ec

  1-3 GD
  1 miejsce: klasa 1kb oraz klasa 3jj
  2 miejsce: klasa 1kk
  3 miejsce: klasa 2la
  wyróżnienie: klasa 3bm

  Został również zorganizowany konkurs dla dziewczyn naszej szkoły, w którym następujące tytuły otrzymały:

  najbardziej uśmiechnięta: Milena Sosnowska
  najbardziej życzliwa: Agnieszka Saborowska
  najbardziej pomocna: Agnieszka Saborowska
  najbardziej wysportowana: Wiktoria Górska
  najlepsza uczennica: Wiktoria Słowik
  największy śmieszek: Maja Krzemień

  {gallery slider=boxplus.carousel}glowna2016/dzienkobiet{/gallery}

 • 100 zł na rzecz utrzymania Flory

  Wszyscy nasi szkolni darczyńcy, w lutym dokonaliśmy następnej wpłaty (100 zł) na rzecz utrzymania Flory i dostaliśmy najnowsze wieści z Tary (schroniska dla koni).

  Drodzy Przyjaciele,

  niestety luty okazał się dla nas wyjątkowo smutny. Przyszło nam pożegnać naszego przyjaciela Tajfuna. Cały czas ciężko się z tym pogodzić. Odszedł nagle. W Tarze przeżył 10 lat. Na naszych oczach zrobił się z niego staruszek, jednak tak bardzo nam przykro, że nie doczekał wiosennego słońca, że już nie tupie nogą kiedy przychodzimy z jedzeniem. Jego odejście zbiegło się w czasie z chorobą Białej Tary, z którą się przyjaźnił. To na pewno przyczyniło się do tego, że była apatyczna i najzwyczajniej smutna, przez co dłużej wracała do zdrowia.

  Opieka nad starszymi końmi wymaga wiedzy i cierpliwości. W Tarze staramy się im dogadzać jak tylko potrafimy. Nasze staruszki to konie, które większość swojego życia pracowały dla ludzi. Niestety, teraz borykają się z kłopotami z kręgosłupem, mają zniszczone ścięgna, przeciążenia przy pracy dają się we znaki. W stajni suskiej, w której mieszka większość z nich, weterynarz bywa najczęściej. Dostają specjalnie przygotowywane mieszanki i musli dla starszych koni. Latem zostają na miejscu, żebyśmy mogli je dokarmiać, a w razie upałów chować do chłodnej stajni. Zawsze śmiejemy się, że stajnia suska, choć najmniejsza, dostarcza nam i najwięcej nerwów i radości. O każdym z naszych koni możemy opowiedzieć nie tylko jego historię, ale też opisać charakter i przywołać wiele wspomnień. Są naszymi przyjaciółmi, wśród których płynie życie. Dlatego jedyne, o co ich prosimy, to żeby nie chorowali i nie umierali, resztę bierzemy na siebie.

  U Flory wszystko w porządku. Kopyta wystrugane, idealne na powitanie wiosny...

  {gallery slider=boxplus.carousel}glowna2016/konie/flora2{/gallery}

   

   

 • „Deutsch macht Spaß”

  GALA FINAŁOWA

  II WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU POEZJI I PIOSENKI NIEMIECKOJĘZYCZNEJ

  „Deutsch macht Spaß”

  organizowanego w ramach Dnia Mniejszości Narodowych i Etnicznych

  W tegorocznej, drugiej edycji konkursu, wzięło udział 109 młodych artystów. Część z nich wykonywała piosenki niemieckojęzyczne w różnych aranżacjach muzycznych, pozostali prezentowali niemieckie utwory poetyckie.

  W dniu ósmego lutego dwie komisje profesjonalnego Jury równolegle przesłuchiwało miłośników języka niemieckiego.

  W konkursie poezji uczestnicy podzieleni byli na 2 kategorie: uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej oraz uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej.

  W konkursie piosenki oprócz tego  samego podziału na kategorię wiekową, uczniowie podzieleni byli na kategorie wykonawcze: solista, duet, zespół wokalno-instrumentalny oraz zespół wokalny.

  Dziękujemy laureatom oraz wszystkim instruktorom, opiekunom, którzy przygotowali uczniów do konkursu, a jednocześnie pielęgnują ich zainteresowanie kulturą, tradycją i językiem Mniejszości Narodowej Niemiec.

  Dziękujemy za pomoc w organizacji naszego konkursu nauczycielom ZSO nr 12 w Gliwicach, jak również za wsparcie wszystkim sponsorom.

  Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji konkursu w przyszłym roku szkolnym.

  {gallery slider=boxplus.carousel}glowna2016/deutsch_macht_spass{/gallery}

PNWM

Gościmy

Odwiedza nas 101 gości oraz 0 użytkowników.