Filtr
 • Jasełka

  Jak co roku podczas szkolnej wigilii najmłodsze dzieci naszej szkoły zaprezentowały przedstawienie o narodzeniu Jezusa. Świetliści aniołowie, przejęci pastuszkowie, dumni królowie, serdeczne dzieci z klasy I sj otaczali Marię, Józefa i Dzieciątko. Rozśpiewane i radosne chóry anielskie z klasy II rn wspaniale towarzyszyły wydarzeniom w Betlejem.
  Dzieci będą jeszcze raz miały okazję pochwalić się swoimi aktorskimi i wokalnymi talentami występując 1- go lutego w kościele w Brzezince, na które to spotkanie już dziś serdecznie zapraszamy.

   {gallery slider=boxplus.carousel}glowna2016/jaselka{/gallery}

 • Życzenia

 • Lodowisko

  Dnia 9 grudnia nasza klasa - IKK oraz klasa IKB pojechała na wycieczkę na lodowisko „TAFLA”. Było wspaniale! Mimo brzydkiego dnia wszystkim się podobało.

  O 7:40 spotkaliśmy się na zbiórce, następnie wyruszyliśmy na przystanek, z którego autobusem pojechaliśmy na lodowisko. Wreszcie dotarliśmy do celu, otrzymaliśmy kluczyki do szafek, gdzie mogliśmy schować swoje rzeczy. Wypożyczyliśmy łyżwy, aż wreszcie doczekaliśmy się tego momentu - weszliśmy na tafle. Znaleźliśmy się w największej części budynku. Było w niej bardzo zimno.  Stawiając Pierwsze „ kroki” na lodzie wszyscy czuli się trochę nie pewnie. Po chwili jednak zabawa się rozkręciła. Niektórzy jeździli wolno, inni zaś jak piraci „lodowi” obok lodowiska był mały bufet z oknami na taflę, w którym można było zakupić coś do jedzenia i picia. Przebywały w nim nasze panie oraz uczniowie którzy nie jeździli na łyżwach, a także ich zmęczeni i wyziębnięci koledzy i koleżanki przychodzące do bufetu by napić się gorącej czekolady…mniaaammm…

   Nie wszyscy potrafili jeździć, więc, aby takie osoby miały choć odrobine frajdy z bycia na lodowisku łapaliśmy je za ręce i nawet po kilka osób jeździliśmy śmiejąc się przy tym i wesoło rozmawiając. Na lodowisku spędziliśmy 2 godziny. Niestety wreszcie nadszedł koniec cudownej zabawy. Wróciliśmy do szatni oddaliśmy kluczyki i łyżwy, po czym udaliśmy się w drogę powrotną do szkoły. To był niezapomniany dzień. Wszystkim bardzo się podobało. Nie możemy doczekać się kolejnego razu.

 • Spiel mit Deutsch!

  Dnia 15.11.2016 r. czwórka spośród naszych uczennic wzięła udział w X edycji konkursu "Spiel mit Deutsch!", który odbył się w Raciborzu. Między sobą konkurowało 6 czteroosobowych drużyn. Nasze gimnazjum reprezentowały: Julia Kozuschek (kl. 1KK), Dominika Jablonka (kl. 1KB), Sara Juszczyk (kl. 2LA) oraz Michaela Sklorz (kl. 2LA). Uczennice zajeły II miejsce, a warto podkreślić, że konkurs ten odbył się na szczeblu wojewódzkim. Cieszymy się bardzo z osiągnięć grupy i życzymy dalszych sukcesów.

   {gallery slider=boxplus.carousel}glowna2016/spiel{/gallery}

 • Czar par 2016

  13 grudnia  uczniowie klasy 4ce: Michał Smykała i Michał Nitarski reprezentowali naszą szkołę w międzyszkolnym konkursie matematycznym -  Czar Par.  Uczniowie walczyli w różnych konkurencjach: rozwiązywanie krzyżówki z hasłem, łamigłówki rysunkowej, łamigłówki liczbowej czy zagadek logicznych.
  Konkurs sprawdzał umiejętność logicznego myślenia, zastosowania wiedzy w praktyce oraz efektywną współpracę dwóch uczniów tworzących parę. Sędziami byli przeszkoleni uczniowie klas szóstych. To oni przyznawali uczestnikom punkty, mierzyli czas wykonania zadań. Nasi uczniowie dzielnie walczyli, w nagrodę otrzymali dyplomy i medale za udział w konkursie.

   {gallery slider=boxplus.carousel}glowna2016/czar_par{/gallery}

 • Liga matematyczna

  12 grudnia drużyna  z klas 5 i 6: Jakub Kucza, Martyna Ciechanowska i Tomasz Sobel wzięli udział w Międzyszkolnej Lidze Matematycznej w ramach projektu „Dni Gliwickich Młodych Naukowców”. Konkurs rozgrywany był w trzech rundach. Zadania Ligi były ciekawe, nietypowe i zróżnicowane pod względem tematyki.

  Nasi uczniowie dzielnie walczyli, a w ostatniej  rundzie zdobyli komplet punków, co jednak nie pozwoliło im stanąć na podium.

   {gallery slider=boxplus.carousel}glowna2016/liga_matematyczna{/gallery}

 • Klasa 4ec i klocki Lego

  6 grudnia klasa 4ec w ramach Mikołajek wybrała się na wystawę i warsztaty Klocków Lego. Dzieci z dużym zaciekawieniem oglądały wystawę. Precyzja konstrukcji z tak małych klocków różnych budowli, pojazdów, statków oraz postaci wzbudziła wielkie zainteresowanie. Największą frajdą była strefa zabaw, pełna kolorowych klocków, gdzie można było tworzyć własne konstrukcje. Uczniowie mieli okazję rozbudzić swoją wyobraźnię i pomysłowość.

  Dziękujemy Mikołajowi!!!

   {gallery slider=boxplus.carousel}glowna2016/lego{/gallery}

 • Mistrz Tangramów

  29 listopada drużyny z klas 5 i 6: Marysia Jasińska, Juliana Jaźwiec, Piotr Zacłona oraz Hania Żókowska, Sebastian Parządka i Tomasz Sobel wzięli udział w międzyszkolnym konkursie matematycznym - Mistrz Tangramów. Zadaniem uczestników było  ułożenie przedstawionych  wzorów z dostępnych części tangramu w taki sposób, aby wykorzystać wszystkie tany, które muszą do siebie przylegać, ale nie mogą na siebie nachodzić.  Uczniowie mieli do dyspozycji tangramy: starochiński, jajko Kolumba oraz serduszko.

  Chociaż naszym drużynom nie udało się zakwalifikować do trzeciego etapu to i tak należą im się wielkie brawa!

  {gallery slider=boxplus.carousel}glowna2016/mistrz_tangramow{/gallery}

 • Dzień Misia

  W czwartek 1 grudnia do klasy IIIsk zawitał niecodzienny gość. Był to miś. Dzieci miały ciekawą lekcję biblioteczną w związku z obchodzonym Światowym Dniem Misia. Każdy mógł przynieść swojego ulubionego misia, dzieci miały okazję posłuchać fragmentu książki „Kubuś Puchatek”, pobawić się w „Starego Niedźwiedzia”. Tym samym miś zachęcał dzieci do czytania książek.

 • Policjanci

  30 listopada 2016r w środę  klasa IIIsk gościła na zajęciach policjantów z II Komisariatu Policji w Gliwicach p. Łukasza Marka i p. Krzysztofa Wójcika. Celem wizyty było zapoznanie z wyglądem  policjanta  oraz  uświadomienie dzieciom jak ważna i potrzebna jest ich praca. Zaproszeni goście wytłumaczyli  jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Policjanci  zademonstrowali dzieciom  ciekawe techniki pracy. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek.

   {gallery slider=boxplus.carousel}glowna2016/policjant{/gallery}

   

 • Muzeum ognia

  W minioną środę, czwartek i piątek uczniowie klas I-III zgłębiali temat znaczenia ognia w różnych epokach dziejów ludzkości, poznali przyczyny największych pożarów w historii świata, przeprowadzili szereg doświadczeń w niemal całkowicie interaktywnej ekspozycji w Muzeum Ognia w Żorach. Dotykali, przesuwali, pisali, naciskali, kręcili, dmuchali, patrzyli, manipulowali - a wszystko to po to, by zdobyć jak najszerszą wiedzę na temat żywiołu ognia. Na warsztatach plastycznych samodzielnie wykonali świece.

   {gallery slider=boxplus.carousel}glowna2016/muzeum_ognia{/gallery}

 • Kolejność występów

 • Heimat 2016

  Role kobiet i mężczyzn na Śląsku- dawniej i dziś- temat wiodący XIII edycji Wojewódzkiego Konkursu dla Dzieci i Młodzieży ŚLĄSK-NASZA MAŁA OJCZYZNA. SCHLESIEN-MEINE KLEINE HEIMAT sprowokował uczestników do interesującej artystycznej dyskusji. Na konkurs wpłynęło wiele pięknych prac plastycznych i literackich. Zwłaszcza te ostatnie podkreślają, że mimo ekonomicznych, społecznych i strukturalnych zmian, które w ostatnich dziesięcioleciach dotknęły Śląsk, wartości wyznawane przez Ślązaków, a przekazywane przez rodzinę, pozostały te same.

  Taka też była myśl przewodnia spektaklu przygotowanego z okazji uroczystej gali przez naszych uczniów. Obejrzeliśmy galerię Ślązaczek i Ślązaków- pięknych opolskich dziołch, frelek, ołm, górników, gołębiorzy, wędkarzy, starzyków, fanów motoryzacji (z oryginalnym moplikiem), playboyów z Bytkowa.

  Goście obejrzeli wystawę nagrodzonych prac. Mogli także skosztować przysmaków śląskiej kuchni. Dodatkową atrakcją były pamiątkowe fotografie na tle pięknej dekoracji oraz w monidle wypożyczonym przez Dyrekcję Teatru Śląskiego w Katowicach przedstawiającym tradycyjną śląską parę.

              Zapraszamy na naszą tradycyjną imprezę artystyczną w przyszłym roku.

  Organizatorzy

   {gallery slider=boxplus.carousel}/konkursy/haimat/slask2016/zdjecia{/gallery}

 • "Szlachetna Paczka"

  Po raz drugi nasza szkoła brała udział w akcji „Szlachetna Paczka”. W tym roku zbiórka odbyła się dla samotnej, schorowanej Pani Jadwigi, która potrzebowała naszego wsparcia. Uczniowie bardzo licznie i chętnie odpowiedzieli na nasz apel. Zebraliśmy ogromne ilości : ubrań, produktów spożywczych, kosmetyków i wiele, wiele innych rzeczy które na pewno Pani Jadwidze się przydadzą. Finał „Szlachetnej Paczki” odbył się 10 – 11 grudnia. Dzień wcześniej ochotnicy z naszej szkoły zebrali się, aby posegregować i zapakować wszystkie prezenty w pięknie ozdobione kartony. W dzień finału grupa uczniów z naszej szkoły, pod czujnym okiem organizatorki Pani Katarzyny Kołek, dostarczyła prezenty do siedziby „Szlachetnej Paczki” w Gliwicach przy ulicy Lotników. Wolontariusze charytatywnej akcji byli bardzo wdzięczni i wzruszeni i za okazaną pomoc. Kochani, w całym tym świątecznym zamieszaniu, czasami zapominamy o co tak naprawdę chodzi w świętach Bożego Narodzenia. Zapominamy, że to nie tylko czas spotkania z rodziną i wspólne świętowanie, ale przede wszystkim to czas dzielenia się dobrem z drugim człowiekiem. I o tym nigdy nie zapominajmy.

  DZIĘKUJEMY!

   {gallery slider=boxplus.carousel}glowna2016/szlachetna{/gallery}

   

PNWM

Gościmy

Odwiedza nas 100 gości oraz 0 użytkowników.