Filtr
 • Kiermasz Świąteczny 2016

 • „Jesień pędzlem malowana”

  17 listopada 2016r w klasie IIIsk odbył się dwujęzyczny  projekt edukacyjny „Jesień pędzlem malowana” – warsztaty plastyczne z elementami języka niemieckiego. Projekt został sfinansowany przez Towarzystwo Społeczno -  Kulturalne Niemców  Województwa  Śląskiego. Dofinansowano zakup materiałów plastycznych oraz poczęstunek. Uczniowie mieli okazję oprócz malowania farbami plakatowymi, wzbogacić słownictwo z języka niemieckiego. Warsztaty zostały poprowadzone przez p. Katarzynę Szczepkowską oraz p. Joannę Kozieł.

    {gallery slider=boxplus.carousel}glowna2016/jesien_projekt{/gallery}

 • Kopalnia Srebra

  23 i 24 listopada uczniowie klas I-III zjechali 40 metrów pod powierzchnię ziemi, aby zwiedzić zabytkową Kopalnię Srebra w Tarnowskich Górach. Wędrowali ciemnymi, wilgotnymi chodnikami, mijając co pewien czas różne komory, o których ciekawie opowiadał pan przewodnik. Największych emocji dostarczyło przemierzenie chodnika wodnego łódkami i spotkanie z legendarnym duchem kopalni - Skarbnikiem.

  Już na powierzchni ziemi w muzeum dzieci poznały historię wydobycia rudy, obejrzały ciekawe eksponaty i filmy.

  Piękna pogoda dała możliwość zabawy w Skansenie Maszyn Parowych.

  {gallery slider=boxplus.carousel}glowna2016/wycieczka_kopalnia{/gallery}

 • Święto Niepodległości

  Dnia 9 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji "Święta Niepodległości". Uroczystość została przygotowana przez uczniów klasy Ikk gimnazjum pod czujnym okiem wychowawczyni Pani Katarzyny Kołek. Sala została ustrojona w "sztuczne ognisko" i krzyże, a uczniowie byli ubrani w żołnierskie oraz galowe stroje. Oprócz swoich ról uczniowie musieli nauczyć się tekstów wielu patriotycznych pieśni, gdyż one przeważały w przedstawieniu np "Boże, coś Polskę", "Piechota", "Pierwsza Brygada" i "Przybyli ułani". Hasło "Polsko! Nie jesteś ty już niewolnicą. Jesteś sobą" - było mottem przewodnim całej uroczystości. Była to piękna i wzniosła uroczystość, dzięki której uczniowie łatwiej przyswoją wiedzę historyczną i stanął się "Młodymi Patriotami".

   {gallery slider=boxplus.carousel}glowna2016/11listopad{/gallery}

 • Laureaci konkursu - „ŚLĄSK – MOJA MAŁA OJCZYZNA. SCHLESIEN – MEINE KLEINE HEIMAT”

 • MAM TALENT 2016

   W dniu 27.10.2016r. w naszej szkole po raz trzeci odbył się konkurs dla klas 1-3 "MAM TALENT". Jak co roku talenty młodych uczestników zapierały dech w piersiach! I jak co roku nie zabrało wielu pozytywnych emocji! Wśród występujących można było zobaczyć tancerzy, pianistów, wokalistów, komików, perkusistę, magików, flagołamacza oraz fascynata mitologii! Przygotowane przez dzieci pokazy były naprawdę dopracowane i na wysokim poziomie. Profesjonalne Jury miało nie lada problem, aby wyłonić z 20 występów tylko trzech zwycięzców. Jednak po półgodzinnych obradach ostateczny werdykt zapadł. I tak oto 3 miejsce zdobył tancerz tańca towarzyskiego - Krzysztof Holewik, 2 miejsce znawca mitologii - Antonii Kulczycki, a 1 miejsce duet muzyczny - Maja Maksimowska i Tymoteusz Dudek. Wyróżnienia zdobyli: Joanna Brodowy i Malwina Drabik, Maja Pietrzak, Miłosz Rubinkowski, Hanna Musik i Agata Biłous, Mikołaj Jędzura oraz Karolina Choroba. 

  Dziękujemy wszystkim uczestnikom za dostarczenie tylu pozytywnych wrażeń! Już dziś zapraszamy do udziały w kolejnej edycji "MAM TALENT'!

  {gallery slider=boxplus.carousel}glowna2016/mam_talent{/gallery}

 • Zielony dzień

  Uczniowie ZSO Nr 12 w Gliwicach, 24 października obchodzili zielony dzień, w którym klasy rywalizowały o tytuł najbardziej zielonej klasy. Pomysł zainspirowany został jesienną pogodą którą mamy tuż za oknem. Oto wygrana klasa IIab.

   

PNWM

Gościmy

Odwiedza nas 101 gości oraz 0 użytkowników.