WYNIKI KONKURSU PIOSENKI NIEMIECKOJĘZYCZNEJ Deutsch macht Spaß organizowanego w ramach Dnia Mniejszości Narodowych i Etnicznych 22.02.2018r.

WYNIKI>>

 

OGŁOSZENIE

Szanowni Państwo,

Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 12 w Gliwicach informuje, że Dziennik Elektroniczny w chwili obecnej jest narzędziem drugorzędnym, ponieważ wciąż jest testowany. Organizacja pracy szkoły jest nadal regulowana zastępstwami umieszczanymi w Księdze Zastępstw, które są wywieszane na tablicach informacyjnych na terenie szkoły.

Dyrektor ZSO Nr 12

Krystyna Blacha

NAJNOWSZE WIEŚCI OD NASZYCH PRZYJACIÓŁ Z TARY...

Flora pozdrawia:)

Drodzy Opiekunowie,

mimo naszych nadziei, wiosna nadal nie przyszła na dobre – kusi nas tylko pojedynczymi dniami pełnymi słońca i śpiewu ptaków. Pewnie dlatego tak bardzo już chciałoby się ją na dobre przywitać, jednak jak mówią realiści: Dopiero połowa lutego...

Kapryśna zima w Tarze

Przez kapryśną zimę i dziwne temperatury kilka koni zmaga się z problemami skórnymi. Normalnie zimą nie mamy takich chorób, bo wszystkie powody tych zmian są po prostu wymrożone. Jednak przy takiej pogodzie dużo trudniej uniknąć tego typu kłopotów.

Akcja Kowal trwa w najlepsze. O tym, jak przebiega struganie i jak ważne jest dla koni, napisaliśmy tutaj:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10154972670031503.1073742512.298099306502&type=1&l=18d3a7ecd0

Flora ma już zrobione kopytka, więc może śmiało hasać po padoku.

W walentynki w naszej szkole nie próżnowaliśmy.  Już od samego rana uczniowie byli bardzo podekscytowani,  bo w tym dniu - 14 lutego odbywał się w naszej szkole konkurs walentynkowy na najlepszą scenkę o tematyce walentynkowej zorganizowany pod czujnym okiem Pani Katarzyny Kołek Odbyły się aż trzy apele, aby wszystkie klasy mogły pokazać się Jury z jak najlepszej strony. Uczniowie zaopatrzeni byli w świetne przebrania, a każde przedstawienie było na swój sposób wyjątkowe, dlatego w tym dniu na naszej sali gimnastycznej można było wiele razy usłyszeć gromkie brawa .

Ty też możesz dołączyć się do akcji, której inicjatorem jest Monika Gawron.

„Zbieramy apaszki, chustki, które leżą w szufladzie samotne,

coś na ucho, lub na szyję,

lakier do paznokci, co nie używany smutny stoi i wiele innych

dla kobiet w trakcie chemioterapii”

Ty też możesz

 • podarować coś kolorowego
 • zrobić kartkę z wesołymi sentencjami

więcej>>

Weź udział w

I EDYCJI KONKURSU NA NAJŁADNIEJSZĄ ZAKŁADKĘ DO KSIĄŻKI

 

 • Stwórz komputerowy projekt zakładki do książki z hasłem, wierszem, złotą myślą zachęcającą do czytania
 • Pracę złóż w bibliotece do dnia 15 marca br.
 • Zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe

 

Nagroda specjalna:

Najładniejsza zakładka zostanie wydrukowana i rozpowszechniona wśród czytelników naszej biblioteki

ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY

 

Szczegółowe informacje w regulaminie konkursu.

 

NIECH ŻYJE BAL!!!

Karnawał, to w polskiej tradycji okres zimowych balów, maskarad, pochodów i zabaw. 13 stycznia uczniowie klas Isj, IIrn i IIba uczestniczyli w takim karnawałowym balu przebierańców. Sale balowe zamku  w Toszku były w tym czasie tylko dla nas! Film o dawnych gospodarzach toszeckiego zamku, prowadzone przez panią wodzirejkę zabawy i tańce, smaczny poczęstunek i odwiedziny Białej Damy poruszyły emocje dzieci, dały upust ich energii i sił witalnych i na pewno na długo zapadły w pamięć.

Dzięki zaangażowaniu rodziców stroje przygotowane dla dzieci sprawiły, że bal był niepowtarzalnym przeżyciem dla wszystkich.

Okres świąteczny okazał się być obfitym w sukcesy dla szkolnego zespołu ISKIERKI. Uczniowie już w grudniu zdobyli 1. miejsce w kategorii zespoły w Miejskim Konkursie Kolędy Niemieckiej "Alle Jahre wieder". Z kolei w styczniu zwycięstwo ISKIERKOM zapewnił występ w X Zabrzańskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek "Śpiewajcie Panu z weselem".
Serdecznie gratulujemy!
 

 WIRTUALNA ADOPCJA!

Tara to pierwsze w Polsce schronisko dla koni, kucy i innych zwierząt stanowiące bezpieczny azyl do końca ich życia. Misja Tary: wykreślenie konia z listy zwierząt rzeźnych i nadanie mu statusu zwierzęcia towarzyszącego człowiekowi.

Czym jest adopcja wirtualna?

Taka adopcja to jeden ze sposobów wsparcia podopiecznych Fundacji Tara, który polega na pomocy fundacji w pokrywaniu kosztów opieki, pielęgnacji, leczenia, żywienia i pobytu danego konia lub innego zwierzęcia w jej schronisku.

Nasza szkoła w roku szkolnym 2016/2017 zaadoptowała Florę.

Flora urodziła się  22.02.1998, a w Tarze przebywa od 2010 roku.  Została wykupiona prze Tarę od człowieka, który chciał ja sprzedać na rzeź. Flora jest bardzo nieufna w stosunku do ludzi. Jest ciekawska, ale nie pozwala sobie na spoufalanie. Mimo swojego wyglądu - mniejsza od innych kucyków, jest naprawdę urocza.

Uczniowie naszej szkoły zebrali już 250 zł, które zostały przesłane na utrzymanie naszej podopiecznej.

Flora dziękuje i pozdrawia :)

Każdy może włączyć się do Akcji Wirtualnej Adopcji Flory  i wrzucić najdrobniejszy datek  do skarbonki, która znajduje się  w bibliotece szkolnej oraz otrzymać pamiątkową naklejkę.

Organizatorkami akcji adopcji Flory są Anna Czuczejko, Weronika Szubert i Justyna Kamaj z klasy III gimnazjalnej. W przyszłym roku będzie musiał je ktoś zastąpić!

Dyplom naszego wychowanka mówi sam za siebie!

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Rok temu obecna klasa 4 zdobyła główną nagrodę w konkursie Mini Karuzela ze Schweitzerem - pozytywkę karuzelę. Była to nagroda przechodnia. Szkoła, która dwa razy z rzędu zwycięży w konkursie karuzelę zatrzymuje na zawsze. I mamy ją w naszej szkole dzięki Oli Morczyńskiej, Tymonowi Jasińskiemu i Adamowi Ulczokowi z klasy 3 js, którzy dzięki wspaniałej pracy zespołowej wywalczyli pierwsze miejsce. Nela Grzechca, Marzenka Baran i Michał Nitarski z klasy 3 aj zajęli również miejsce na podium - trzecie.

Jesteśmy dumni i gratulujemy!

Laureatów oraz wszystkich uczestników Konkursu Poezji i Piosenki Niemieckojęzycznej zapraszamy na uroczystą Galę Finałową 02 marca 2016r. na godzinę 11.00, na której odbędzie się wręczenie nagród, dyplomów za udział oraz podziękowań. 

WYNIKI >>

Serdecznie zapraszamy

Dnia 29 stycznia klasy II wa i III ja gościły przedstawiciela kolejnego zawodu. Tym razem odwiedziła nas pani optyk. Spotkanie było bardzo wesołe, wychowawcze i edukacyjne. Dowiedzieliśmy się dlaczego jedni muszą nosić okulary, a inni nie, czym się różnią szkła oraz jakie rodzaje wad widzenia występują najczęściej. Dzieci mogły samodzielnie korzystać z podstawowych urządzeń jakimi na co dzień posługują się pracownicy sklepów z okularami. Wiemy także, czym należy kierować się przy wyborze okularów i dlaczego profesjonalni pracownicy w tak szybkim tempie potrafią udzielić nam trafnych wskazówek co do owego wyboru. Po odwiedzinach naszego gościa już nikt nie wstydzi się nosić okularów. Serdecznie dziękujemy za wizytę oraz upominki przedstawicielowi firmy Visson Express - Pani Roksanie Jasińskiej - Zając za wprowadzenie radosnej atmosfery oraz przekazanie ciekawych informacji na temat wykonywanego zawodu.

 

27 stycznia cały oddział klas I-III wziął udział w spotkaniu autorskim z pisarzem - Panem Waldemarem Cichoniem. Uczniowie możliwość poznać autora ciekawych powieści dla dla dzieci o figlarnym kocie. Dowiedzieli się również kilku ciekawych faktów o prawdziwie istniejącym kocie Cukierku oraz jego przygodach. Każdy z uczestników spotkania z pewnością z wielką ochotą sięgnie po pozycje, których bohaterem jest tytułowy Cukierek.

Weź udział w

I EDYCJI KONKURSU NA NAJŁADNIEJSZĄ ZAKŁADKĘ DO KSIĄŻKI

 

 • Stwórz komputerowy projekt zakładki do książki z hasłem, wierszem, złotą myślą zachęcającą do czytania
 • Pracę złóż w bibliotece do dnia 15 marca br.
 • Zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe

 

Nagroda specjalna:

Najładniejsza zakładka zostanie wydrukowana i rozpowszechniona wśród czytelników naszej biblioteki

ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY

 

Szczegółowe informacje w regulaminie konkursu.

Ty też możesz dołączyć się do akcji, której inicjatorem jest Monika Gawron.

„Zbieramy apaszki, chustki, które leżą w szufladzie samotne,

coś na ucho, lub na szyję,

lakier do paznokci, co nie używany smutny stoi i wiele innych

dla kobiet w trakcie chemioterapii”

Ty też możesz

 • podarować coś kolorowego
 • zrobić kartkę z wesołymi sentencjami

MAŁA RZECZ A DUŻA RADOŚĆ!

Więc oto krótka historia, jak Monia rozpętała kolorowy zawrót głowy

„MAM TALENT”

CELE  KONKURSU:

 • popularyzowanie działań artystycznych
 • rozwijanie kreatywności dzieci
 • promowanie młodych talentów
 • rozwijanie zainteresowań uczniów
 • promowanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu
 • wyłonienie najciekawszej osobowości wśród osób posiadających różnorakie talenty i umiejętności

UCZESTNICY KONKURSU:

Konkurs jest otwarty dla uczniów klas 1-3 Szkoły Podstawowej nr 17 w Gliwicach.

Uczestnikiem konkursu może być każdy uczeń lub grupa uczniów.

W przypadku, gdy uczestnik jest osobą niepełnoletnią, organizator będzie wymagał zgody podpisanej przez rodziców.

Więcej szczegółów>>

Uratować bielika!

Pewien bielik postanowił posilić się martwym zającem leżącym na skraju ulicy. Niestety, podczas uczty został poważnie poturbowany przez samochód. Rannego ptaka znalazła nauczycielka naszej szkoły i zabrała go do domu. Drapieżnik nie miał złamanych skrzydeł, ale prawdopodobnie poważnie uszkodzoną miednicę. Przez pierwsze dwa dni siedział w pozycji podkurczonej, na trzeci dzień stanął na nogach i prezentował swoją dumną sylwetkę, którą można podziwiać na naszym godle narodowym. W prywatnym domu przebywał przez 5 dni,  został tu nakarmiony dzięki pomocy znajomego ornitologa i pracownika Działu Przyrody Muzeum Górnośląskiego, a następnie odwieziony do Leśnego Pogotowia w Katowicach Mikołowie. Bielik został tam natychmiast otoczony troskliwą opieką, a Pan Jacek Wąsiński-twórca Leśnego Pogotowia, zorganizował jego ulubiony pokarm – ryby. Bielik okazał się dwuletnim samcem, który podczas zimowej wędrówki znalazł się w gminie Rudziniec. Optymistyczną informacją jest to, że bielik zaczął samodzielnie jeść.

PNWM

Gościmy

Odwiedza nas 56 gości oraz 0 użytkowników.